Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Roocika 07:45, 17 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)
CD




Świetna kompozycja
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 11:36, 17 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Monia81 napisał(a)


Elu cudna jesień u Ciebie czytam, że na południu byłaś i fajne rejony zwiedzałaś pamiętasz może odmianę tej bergeni bo taka większa z liści mi się wydaje niż moje, a szukam takich coby liściory bardziej pokaźne były buziaki



Monika kupiłam 9 lat temu 2 Bergenie i nie przywiązywałam wagi do nazwy bergenia to bergenia. Od niedawna czytam, że jest dużo odmian sama w zeszłym roku kupiłam o czerwonych liściach ale nie widzę tej czerwieni.

Od tych 2 Bergenie dorobiłam ich się bardzo dużo korzenie cielam.i nowe wyrastały obsadzilam sporo Łasku nimi.
Daje im wiosna sporo kompostu pod liście.
Rzeczywiście są ładne kto je widzi się nimi zachwyca. Na focie to z pociętego korzenia.
Zob na priv.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monia81 16:11, 17 paź 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8002
Elu odpisałam ja jakoś nie umiem trafić na te o takich większych liściach więc dziękuję Ci i przypomnę się wiosną
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Magleska 17:47, 17 paź 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18391
Ela Twoja rabata trawiasta jest boska cały ogród zresztą też -moc przebarwień -pięknie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ElzbietaFranka 23:57, 17 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Dzięki wam dziewczyny też się nią cieszę. Za hortensjami jest trawa afrykańska hortensje już ją przerosły a zależało mi aby horty były wyższe od rozplenice. Muszę pogłówkować aby posadzić coś wyższego ponad hortami.
Nieraz jak sądzę coś bezmyślnie to dobrze wychodzi.

Dzisiaj zamówiłam 2 trawy miskanty po 2 szt Neil Lucas i Ruby Cure podobały mi się.
Neil Lucas ma Agnieszka ogród z zegarem spodobała mi się.

Może przebarwiające się drzewa





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:04, 18 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
CD

Liści wszędzie dużo już dwa razy odkurzalam. Jak nie odkurze to wbija się w kamienie i żwirku nie będzie widać.





Grujecznik różowo-pomaranczowy





Perukowiec jak ja je uwielbiam



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:13, 18 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Jestem zakochana w jesieni. Ml oge chodzi po ogrodzie kilka razy w koło i patrzeć na co opadające liście. I ten zapach. Wczoraj i dziś piękna bo pogoda szkoda że to już końcówka ciepła.

Buki



Jeszcze dąb błotny z tych mniejszych



Mam ciekawy krzaczek w złym miejscu posadzony wiosna do przesadzenia za mało słońca ma.
To fotergilla amerykańska wiosna ładnie kwitnie a jesienią powinna mieć piękne kolorki czerwone.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 08:14, 18 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Elu pięknie się drzewa przebarwiły, też uwielbiam taką jesień
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 08:26, 18 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Elu ale to wszystko na żywo musi ślicznie wyglądać Masz mnóstwo pięknych roślin, drzewa przebarwiajace się bajka. U mnie zbyt mało koloru, trzeba to zmienić
Grujecznik jaka to odmiana?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 08:30, 18 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, ależ kolory! Piękne drzewa, szczególnie dęby i grujecznik mnie zachwyciły. Nie dziwię się, że nie chcesz tych widoków przegapić. Trzeba podziwiać obowiązkowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies