Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

pestka56 14:57, 18 paź 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
Ela, odcinasz kupony teraz ze swoich pomysłów nasadzeń. Super
Pięknie, kolorowo u ciebie.

A u mnie wielkie cięcie. Karczuję derenie rozłogowe, które zasłaniały głogi i nie widać było jak kwitną. Poza tym rozłogowe to straszna zaraza do utrzymania w jakim takim porządku. Nie wiem jeszcze co w ich miejsce posadzę.
Pozbyłam się ogromnej jabłoni, z której tylko zgniłe jabłka spadały, a liście zasypywały rośliny. Azalie biedne pod nią były. Padły mi kosówki, które zacieniała. Nawet bergenie kulawo rosły przez te gnijące, nie do wybrania liście. Teraz mam dziurę widokową do załatania i muszę poszukać 2 kolumnowych, kolorowych drzewek. Muszą być spore i w takiej cenie by mi dziury nie wybiło w kieszeni, bo w tym roku poszalałam z zakupami.

Przepiękny masz ten dąb przebarwiony na czerwono, tylko ile lat musiałabym czekać, żeby było widać takie drzewo

U mnie pięknie przebarwiają się 2 dwie odmiany winobluszczu, jedna na złoty kolor, a druga na oranżowo. Trzmieliny oskrzydlone już zgubiły liście, ale wcześniej dały koncert czerwienią. Teraz zaczyna błyszczeć kalina amerykańska, wyzłacają się oczar i graby w żywopłocie. Wreszcie przebarwiają się palczatki Hallego, Gerarda i miotlaste.
Róże nadal kwitną

A... i tyle mam jeszcze do posadzenia kilka krzewów, byliny trochę traw i paprocie. W sumie ze 30 różnych odmian roślin po 3-6 sztuk z każdej. I cieszę się i martwię jak ja to dam radę zrobić.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 21:08, 18 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Kasiu witam

Tak odcinam kupony, ale jeszcze wiosna chce przerobic co nieco przy domu.
Mam sporo palczatek one się rozrosły i trzeba rabaty zmienić i przesadzić. Teraz juz mi się nie chce. Po zimie człowiek ma więcej ochoty na zmiany.

Trzcinniki cheju du bardzo ładnie wyglądają. Zresztą palczatki przepiękne.

Derenie rozłogowa to tragedia mieliśmy je na osiedli wycięli z korzeniami 2 duże przyczepy. Derenie są ładne siberica, Elegantisima.

Jeżeli chodzi o dęby blotne ten czerwony na focie był już większy kupiony. Kupowałam je w Melonie przy Puławskiej. Kupiłam 2-3 lata temu mniejsze też ładnie rosną.





Kasiu jeden Dąbek mi chyba wypadnie jeszcze go nie usunęłam ma niby zdrowe gałązki zobaczę wiosna.

Będę kupowała wiosna drzewa w Melonie, oni mi przywiozą za mała opłata. Mogłabym ci też przywieźć i byś sobie odebrała ode mnie.
Zastanawiam się jeszcze nad grabem fastigiata.

Kasiu też mam jeszcze sadzenie, ale chyba zostawię do wiosny. Wstawię do foliaka.

A co to za krzaczek taki cytrynowy na pierwszej focie.

Pada teraz deszcz potrzebny. Kończy się piękna pogoda mam nadzieję, że jeszcze ciepelko wróci.
Też drugiej części nie mam skoszonej akumulator w traktorze się rozładował i trzeba będzie naładować, albo kupić nowy. Zresztą jeszcze grzyby rosną więc nie kosimy
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:12, 18 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Martka napisał(a)
Elu, ależ kolory! Piękne drzewa, szczególnie dęby i grujecznik mnie zachwyciły. Nie dziwię się, że nie chcesz tych widoków przegapić. Trzeba podziwiać obowiązkowo


Martka codziennie mniej liści na drzewa to i mniej kolorków. Ma wiać tym gorzej.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:19, 18 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Wiaan napisał(a)
Elu ale to wszystko na żywo musi ślicznie wyglądać Masz mnóstwo pięknych roślin, drzewa przebarwiajace się bajka. U mnie zbyt mało koloru, trzeba to zmienić
Grujecznik jaka to odmiana?



Koniecznie zmieniej. Jak kupujesz drzewa sugeruje się jak drzewo wygląda też jesienią chodzi o kolory.
Tak jest żadna fotka nie odda realu. Chodzisz i liście kolorowe opadają żaden aparat nie złapie opadających liści tego klimatu jesiennego.

Jeżeli chodzi o grujecznik kupiłam 2 sztuki. Jeden posadzilam na działce ten na focie. Drugi przy wejściu do klatki schodowej w Wawie ten ma jeszcze zielone kolory.
Nie wiem jaka to odmiana nie było nazwy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:23, 18 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Wiolka5_7 napisał(a)
Elu pięknie się drzewa przebarwiły, też uwielbiam taką jesień



Wiolu ty masz kolorowe trawki ja mam drzewka. Nie mam ręki do wszystkiego.
Ale drzewka mam ładne. Jeszcze wiosna się pokusze o zakupy drzew.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:30, 18 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
CD







Na koniec z dzisiejszego spaceru przepiękny dąb. Chciałam żołędzie pozbierać ani jednego nie znalazłam. Może zaszczepie wiosna.
Fotka bez retuszu takie miał liście nawet ładniejsze




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kordina 22:40, 18 paź 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4596
ElzbietaFranka napisał(a)
CD







Jakie cudne kolory, jakiś malarz pomalował
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ElzbietaFranka 23:27, 18 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Kordina napisał(a)


Jakie cudne kolory, jakiś malarz pomalował



Nie Bożenko to natura tak pomalowala. Ludzie przechodzili i głaskali liście. Dąb rósł w pełnym słońcu. Może to susza tak maluje.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 11:40, 19 paź 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
W głębi, ten złoty krzew, to oczar pośredni (Hamamelis x intermedia). Nie znam odmiany niestety. Tak go sama oznaczyłam, bo wirginijski kwitnie na przełomie października i listopada, a mój kwitnie w lutym.
Jest kilka nawet ładniejszych od mojego. Z pośrednich żółto kwitnie np. 'Arnold Promise', a czerwono oranżowo 'Diana'.
Długo czekałam aż pokaże urodę, bo kupiłam w 2010 mały i posadziłam w półcieniu. To krzew na słońce wybitnie. Dopiero po przesadzeniu (6 lat temu), co odchorował, zaczął się rozrastać i od 2018 z roku na rok kwitnie bardziej spektakularnie. Wreszcie go widać i jesienią i zimą Latem też jest fajny, bo ma bardzo ładne liście.

Zdjęcie kwiatów jest z 13 lutego 2021. Nie zrobiłam w zeszłym roku niestety, a kwitł wspaniale.
Cały krzak sfotografowałam wczoraj, ale on ma teraz za mało słońca, bo wierzba zasłania (będę cięła, albo wykarczuję).


____________________
Kasia
pestka56 11:44, 19 paź 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
ElzbietaFranka napisał(a)




Elu, jeśli nie kupię teraz drzewek, to przypomnę się na wiosnę. Bardzo dziękuję

Co to za aster, tak fajnie kwitnie?
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies