Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Rumianka 11:46, 04 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Chwila, chwila...chyba coś zaczynam się gubić...???
Czy to wątek Eli, czy Pestki..? bo piszę u Eli, a fotki są Pestki...coś tu nie teges?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Monika83 13:49, 04 gru 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2890
Rumianka napisał(a)
Chwila, chwila...chyba coś zaczynam się gubić...???
Czy to wątek Eli, czy Pestki..? bo piszę u Eli, a fotki są Pestki...coś tu nie teges?
. To jest wątek Eli... a że są też i zdj Kasi Pestki to za pozwoleniem Eli.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Rumianka 18:34, 04 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Cos pewnie nie doczytałam i dlatego pogubiłam się...dzięki
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
ElzbietaFranka 23:04, 04 gru 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
U mnie może każdy wstawić fotkę jak ma potrzebę byle nie tasiemce

Już się obrobiłam dzisiaj z ogrodem na zimę niech pada i mrozi. Czego nie zrobiłam zrobię wiosna.
Jeszcze mam do wstawienia przerębel styropianowy do oczka. Trzeba go wyważyć piaskiem, ale piasek mokry musi wyschnąć
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eda 11:11, 05 gru 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasiu one nie są małe. Pecherznice Ok 60-70 cm wys. ładne krzaki. W razie czego wsadzę w jeden dolek 2 szt lub posadzę gęściej.
Chce posadzić między drzewami po długości jak drzewa posadzone (szpalery).
Chce też miskanty z nimi posadzić np Rosi czy Memory.
Coś tam wymyślę.
Na dole posieje smagliszke pomorska biała, rozowa. Wiosna będą kwitły żonkile, niezapominajki.





No no jaka piękna perspektywa już widzę oczyma wyobraźni ....mmm
Pęcherznice też bardzo lubię już mi się zdążyły powyśiewać i rozsadziłam po ogrodzie ale wielkość kontroluję piękny kolor wybrałaś Elcia
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
pestka56 14:25, 05 gru 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
Ela, do tych nowych nasadzeń weź 'Rosi'. Trawiarze dają mu znacznie lepsze recenzje jeśli chodzi o ewentualne wyleganie. Ma w czasie kwitnienia do 270 cm. Kwiatostany przepiękne śnieżno białe i ładnie przebarwia liście. Mnie bardziej się podoba niż 'Memory', którego sadzą wszyscy (jakiś amok chyba), a on delikatny i potrafi położyć się z byle powodu i nie wstać.

Widziałaś ile pojawiło się niskich miskantów tak po 120-140 cm w czasie kwitnienia? Niektóre rewelacyjnie się przebarwiają, np. 'Rubry Cute', 'Red Wine', 'Feuerwerk'.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 20:37, 06 gru 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Kasiu mam Rosi 3 krzaki. 4 krzak musiałam usunąc bałam się, że mi zawładnie rabata. Duży krzak podzieliłam na 4 szt. Sylwii wysłałam i w Ośrodku gdzie Maja chodzi też posadziłam. Szybko się rozrasta, ale nie ma problemu go wysadzić ma płytki system korzeniowy.

Memory jest ładny ale giętki. Rosi sztywniejszy ma grubsze łodygi. Rosi bardzo ładnie się przebarwia na czerwono, Memory pomarańcz cytryna.

Rubry Cure kupiłam w tym roku jeszcze nie posadzone.
Zobacz Kasiu jeszcze kupiłam Neil Lucas ładny jest. Dostałam ładne sadzonki z Daglezji Ryki.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:45, 06 gru 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
eda napisał(a)



No no jaka piękna perspektywa już widzę oczyma wyobraźni ....mmm
Pęcherznice też bardzo lubię już mi się zdążyły powyśiewać i rozsadziłam po ogrodzie ale wielkość kontroluję piękny kolor wybrałaś Elcia



Eda nakupilam różności teraz trzeba coś stworzyć aby to posądzić.
O! Nie wiedziałam, że pęcherznice mogą się wysiewać. U mnie dużo samosiejek berberysów i cisow.
Tyle lat mam ogród i nie przepadałam za pecherznicami więc omijałam je w szkółkach. W tym roku jesienią natknęłam się na krzak ladnie przebarwiajscy się patrzę a to pęcherznica i od razu kupiłam. Dokupilam przez internet pęcherz. Diabolo
I trzeba posadzić.
Będę miała dużo prac wiosna. Już więcej nie kupuje
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:47, 06 gru 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Rumianka napisał(a)
Cos pewnie nie doczytałam i dlatego pogubiłam się...dzięki



Ha ha Rumianka mój ci jest.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 11:38, 07 gru 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
Ela, co ja ci doradzam Ty masz takie fajne rośliny.

Ja już z moimi starymi miskantami doszłam do tego, że jak dzielę, to obsadzam nimi drogę dojazdową do mnie Wiosną posadziłam ze 20 sztuk dużych sadzonek przy drodze. Z prosami i śmiałkami też tak robię. No, tam muszą sobie radzić same bo ja nie mam kiedy się nimi zajmować.

Pęcherznice do tego roku miałam tylko 'Luteus'. One jak młode to się nie sieją. Ale te stare krzewy, które mają już ponad 10 lat sieją się bardzo mocno.
Nie wiem jak te kolorowe, bo one jeszcze u mnie w doniczkach.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies