Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 20:38, 11 gru 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kasiu też zacznę u sąsiada na ugorze sądzić jak będę rozsadzać. Niech kwitną razem z nawlocią.

Bez przesady Kasiu nabierałam tych traw teraz siedzę i myślę gdzie je posadzić jak tu uszczknąć trawnika eMa.
Po raz pierwszy nie odkrywałam żadnej rośliny na zimę jedynie 2 róże na których mi zależy. Niech sobie wszystko radzi.
Nawet gaury nie zabezpieczyłam trudno.

Zima się zaczęła śnieg pada.
Przyjechałam w czwartek na wieś a tu zaskoczenie śnieg napadał w nocy a na Ursynowie ani śladu

To czwartek 8.12.22


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 21:44, 11 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Priv odbierz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 10:42, 12 gru 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Ciekawe czy od czwartku śnieg u Was bardziej się rozgoscił, bo u mnie widziałaś. Choć takich ilości nie życzę, bo gałęzie wygina i łamie.
Ja też nic nie okrywałam, ale teraz śniegowa pierzynka i mrozu tylko jeden stopień
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
pestka56 20:03, 12 gru 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Śnieg u nas padał 1,5 doby. Nasypało w sumie ze 20 cm. Temperatura w nocy -4, a w dzień od zera do +2. Mokre to białe. Większość traw wysokich leży. Pion trzymają tylko Giganteus i Malepartus.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 00:05, 13 gru 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
pestka56 napisał(a)
Śnieg u nas padał 1,5 doby. Nasypało w sumie ze 20 cm. Temperatura w nocy -4, a w dzień od zera do +2. Mokre to białe. Większość traw wysokich leży. Pion trzymają tylko Giganteus i Malepartus.


A mnie się wydaje, że śnieg jest suchy. Jak nie można kulki zrobić.

Aniu dużo napadało ale dajemy radę. Spychy jeżdżą. Gorzej na przejściach bo spychają cały śnieg. Mam nadzieję, że do jutra oczyszcza te przejścia i przystanki autobusowe.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 19:35, 14 gru 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Kulek nie lepiłam, ale szufla się blokowała w ciężkim śniegu, a gałęzie drzew i krzewów, nawet te bez liści przygięte mocno. Jak strząsnąć, to nie leci lekkie jak pył, tylko spada jak klucha. U nas dopiero dziś na drogach trochę odśnieżone.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 23:13, 17 gru 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kasiu niby tak blisko a u mnie suchy śnieg.
Rzeczywiście tyle śniegu jeszcze nie miałam na działce.
Ma być odwilż wszystko popłynie oby tak nie było.
Śnieg jest mokry od ziemi bo nie zmarznięta. Mieliśmy dzisiaj dużo do odśnieżanie bramy nie można było otworzyć nigdzie nie mogłam dojść.
Biedne ptaki i zwierzęta sarny, bażanty kawałka zielonego.
Pod sosnami odgarnelam im śnieg i podsypalam owsa i pszenicy, aby miały gdzie grzebac.
Ptaszki karmę mają więc nie będą miały tak źle.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:18, 17 gru 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Nie udało się śniegu ściągnąć ze świerków.
Ubraliśmy w lampki jałowca i lilaka połonin





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 11:33, 18 gru 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Światełek, chyba w tym roku nie założę przez ten śnieg, a drzewka z lampkami niestety wysiadły i nie wiem czy da się naprawić. Zazdroszczę , że wam się udało.

Ptaki biedne. Trochę odgarnęłam tam gdzie wiszą karmniki. Rejwach od świtu do zmroku. Najwięcej sikorek i mazurków. Nawet dzięcioł duży podjada sikorom słonecznik z tłuszczykiem z filiżanek. Przyłapałam też grubodzioby, dzwońce i zięby na karmniku sikorkowym z nie łuskanym słonecznikiem. Bażanty przychodzą dwa z 5-cioma kurami.

Ładna taka zima, tylko namachać się trzeba szuflami. Wy macie taki dojazd do bramy jak u nas. Nikt tym kawałkiem nie jeździ, tylko my i służby (listonosz, kurier, śmieciarka), więc też musieliśmy nieco odśnieżyć bagatelka 100 mb (+ 28 mb do garażu), bo raz jadąc po J na stację, nawywijałam kilka razy samochodem w tym śniegu i prawie się zakopałam. Fordzik Fusion, to mały samochodzik. Na szczęście ma wyżej zawieszenie i przedni napęd, więc jakoś poszło.
Od mojego wpisu u ciebie, dosypało jeszcze śniegu. W sumie mamy jakieś 30-40 cm kołderkę. To już suchszy śnieg i lżejszy, ale boję się co będzie jak się ociepli. Otrzepałam tylko bukszpany, bo je porozkładało. Reszta musi sobie radzić.


____________________
Kasia
LIDKA 12:11, 18 gru 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7006
Zima ładna jest ale dokuczliwa.
Też nie kopczykowałam róż.

pozdrawiam Elu.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies