Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

daszum 21:30, 17 lis 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Kilka lat temu posadziłam 3 brzozy Doorenbos, takie 2,0 m. Jedną złamał mi wiatr, a dwie zeżarły karczowniki
Całe szczęście, że karczownikom nie wszystko smakuje, np. nie ruszają klonów.

Od tygodnia męczy mnie jakiś wirus, sprawdzałam, to nie Covid, ale nie mogę dojść do siebie.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 23:11, 17 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Danusiu u nas zimno się zrobiło. Też jestem przeziębiona. Przyjechałam z gór pogoda ładna zgrzalam się to się rozbierałam. Jeszcze na basenie przeciągi. I tak się dorobiłam. Teraz się nasmarowalam maścią rozgrzewająca i mnie piecze zwariuje.

Byłam dzisiaj na wsi. Róże jeszcze kwitną nie wszystkie liście opadły.

Muszę zdrowieć bo na działce liści od groma nie pograbione na oczku siatka może zmarznąć. Jeszcze nigdy tak późno nie sprzątałam oby tylko śniegu nie napadało.





Kupiłam takie pęcherznicy 3 szt i 5 szt diabolo.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 09:25, 18 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Ty na razie odpoczywaj a nie na działkę .Pracusiu.

Liscie zbierzesz na wiosnę moje też lezą .trudno. Daj na priw gdzie kupiłaś pęcherznicę????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
KasiaBawaria 09:28, 18 lis 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Piekna pecherznica .-) u siebie taka mini odmiane bordowa dosadzilam wiosna i nawet jedna w donicy. uwielbiam U mnie tez liscie leza
____________________
Zapraszam na kawe
Rumianka 13:45, 18 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Elu, na Twój ogród zawsze poświęcam więcej czasu, by spacerując zajrzeć w każdy piękny zakątek. Piękne przebarwienia dodają uroku jesiennej szacie. Ogród duży, to i pracy jest zawsze dużo, ale dla oka to najlepsza nagroda, gdy jest na co popatrzeć i podziwiać... A U Ciebie tak właśnie jest. Powodzenia i pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
pestka56 14:51, 18 lis 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElzbietaFranka napisał(a)
Kupiłam takie pęcherznicy 3 szt i 5 szt diabolo.



O, to nam się obu zrobiło bogato w pęcherznice Od lat mam kilka sztuk 'Luteus', niektóre to wielkie krzaki po 3 metry średnicy i wysokości. A teraz dostałam od córki 'Diabolo' i 'Darts Gold', a jako bonus za zakupy przyjechała 'All Black'. Chyba dokupię jeszcze 'Diable d'Or' i 'Zdechovice' albo 'Andre'. Ta twoja 'Magic Ball' też kusi.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 23:54, 18 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
pestka56 napisał(a)


O, to nam się obu zrobiło bogato w pęcherznice Od lat mam kilka sztuk 'Luteus', niektóre to wielkie krzaki po 3 metry średnicy i wysokości. A teraz dostałam od córki 'Diabolo' i 'Darts Gold', a jako bonus za zakupy przyjechała 'All Black'. Chyba dokupię jeszcze 'Diable d'Or' i 'Zdechovice' albo 'Andre'. Ta twoja 'Magic Ball' też kusi.



Jeszcze kilka lat wstecz były pęcherznice o ciemnych liściach i jasnych. Teraz jest kilkanascie odmian.
Ta Megic Ball bardzo ładnie się przebarwia. Kupiłam jeszcze kilka sadzonek
Little Angel też ładna może ja posadzę do donicy.

Wczoraj zadolowalam zakupione pęcherznice diabolo, tamaryszek i hortensje Vanilla freis dopiero wiosna posadzę na stałe miejsce.
Piękne sadzonki byłam zszokowana, że za taką cenę można dostać tak piękne krzaki.
Kupiłam też dęby czerwone dorodne drzewka 5 szt po 7 zl za szt. Klon Ginalla - 5 szt po 6 zł za szt.
Jeszcze jedną przesyłką przyjdzie z brzozami i ambrowcami ale to z Allegro.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 17:01, 19 lis 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ja się wyrobić nie mogę z ogrodem w tym roku. Mam tak do tyłu, że nawet liści nie zmiotłam z trawnika Miesiąc ponad miałam wyrwane z ogrodniczenia, a teraz od tygodnia niezbyt dobrze się czuję i z ogrodem kuleję. Oby jeszcze trochę powyżej zera było.

Te pęcherznice mnie zaskoczyły ilością odmian. Ale to w samą porę, bo Kaśka z swoim partnerem przyjechali i wykarczowali mi całe mnóstwo krzewów i kilka drzew. Wyrzuciłam z ogrodu wielką jabłoń i wszystkie krzewy derenia flaviramea. zamiast nich wsadzę pęcherznice na kolorowo

A ty takie małe sadzonki kupujesz? Ja już nie. Chcę żeby szybko było widać te nowe nasadzenia.
____________________
Kasia
Agatorek 19:29, 19 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ela, na razie to Ty zdrowiej, bo teraz trochę za zimno na ogrodowe prace .

Widzę, że ostro finiszujesz w tym sezonie, jeszcze ładne zakupy zrobiłaś!
Nie zgubiłaś tam jakiegoś zera przy podawaniu ceny za dęby i klony?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 19:31, 19 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kasiu one nie są małe. Pecherznice Ok 60-70 cm wys. ładne krzaki. W razie czego wsadzę w jeden dolek 2 szt lub posadzę gęściej.
Chce posadzić między drzewami po długości jak drzewa posadzone (szpalery).
Chce też miskanty z nimi posadzić np Rosi czy Memory.
Coś tam wymyślę.
Na dole posieje smagliszke pomorska biała, rozowa. Wiosna będą kwitły żonkile, niezapominajki.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies