Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Basieksp 12:35, 18 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
U nas nie ma tyle śniegu, no i takich gości tylko wróble isikorki, sroki też się kręcą, no i gołębie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kasiapod 12:50, 18 gru 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Pięknie wygląda ogród Nie lubie zimy, ale cudnie wygląda w szacie śniegowej klimatycznie
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
sylwia_slomc... 13:25, 18 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Widzę, że u Ciebie dosypało też, tylko piszesz, że suchy, u nas straszny ciężar, wczoraj już była walka o dachy, martwimy się o dom, czy więźba wytrzyma.
Jest szansa, ze jutro kopertę wyślęTylko nie myłam ich żeby czasem nie pleśniały.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 14:35, 18 gru 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
sylwia_slomczewska napisał(a)
Widzę, że u Ciebie dosypało też, tylko piszesz, że suchy, u nas straszny ciężar, wczoraj już była walka o dachy, martwimy się o dom, czy więźba wytrzyma.
Jest szansa, ze jutro kopertę wyślęTylko nie myłam ich żeby czasem nie pleśniały.



Tak śniegu od groma. W nocy był mróz ok -8 stopni teraz jest -1.
Wczoraj z foliaka ściągałem aby się nie połamał jak w kwietniu.
Po co myć i tak do ziemi powędrują.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:43, 18 gru 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Tak Kasiu jest ok 30-40 cm miałam nawet zaspy ok 70 cm.
Wczoraj przecież sypał przez 3/4 dnia taki gęsty.
W każdym razie jak ruszy odwilż to będą jeziora.

Ptaki jeszcze wieczorem przy karmnikach siedziały widocznie takie głodne były.
Swiecilam im latarka.

Lidka taka zimę lubię. Najgorsza to dla mnie chlapa po sniegowa
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 19:40, 18 gru 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Elu, zrób ptakom takie filiżanki jak ja albo cokolwiek innego wypełnionego tłuszczem z ziarnami i zamocuj na drzewach. Będą miały, gdy ciebie nie ma.

Robię sama, bo moi bywalcy nie chcieli jeść kul tłuszczowych ze sklepu. Okazuje się, że mądrale, bo w te siatki łapki się ptakom zaplątują, a to dla nich niebezpieczne.

Mam też siatkowe „żołędzie” na orzechy, ale jeszcze nie kupiłam fistaszków. To też może wisieć kilka dni zanim zjedzą.

Zima ze śniegiem piękna. Szkoda, że bez słońca.
____________________
Kasia
Dorota321 22:16, 21 gru 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Elu pięknie ubrałaś w ogrodzie lampkami, ja w tym roku nie mam ubrane. U nas bardzo dużo śniegu spadło. Koło schodów i chodnika mam zaspy powyżej kolan, a teraz pada deszcz.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
ElzbietaFranka 23:31, 21 gru 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Dorotko u nas też pada paskudna pogoda. Brudy po śniegu wszędzie widać. Tydzień temu taka piękna pogoda.
Nie znoszę takiej chlapu. Wody od groma wszystko się topi

Mam jeszcze balkon do ubrania. Zawsze miałam już ubrany na Mikołaja to znowu padał śnieg potem mróz teraz deszcz. Jutro jak nie będzie padać to ubiorę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 13:22, 22 gru 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Najlepsze życzenia Świąteczno Noworoczne, Droga Gospodyni i Wszyscy, którzy do wątku Eli zaglądacie

____________________
Kasia
ElzbietaFranka 21:47, 25 gru 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Kasiu dopiero teraz usiadłam aby spocząć.

Tobie i wszystkim tutaj zagladajscym też wszystkiego dobrego jeszcze na te Święta Bożego Narodzenia.

Byłam dzisiaj na wsi śniegu prawie nie ma tylko na jednej stercie. Wszystko wsiąkło nie jest mokro. W oczkach suchych brak wody. Wniosek, że ziemia bardzo spragniona i wchłonęła wodę z topniejącego śniegu. W melioracji płynie woda tak jak tydzień temu. Więc po takiej ilości śniegu jestem zaskoczona.
U mnie wszystko w różnych kolorach brązu.



Kret/y ma radoche, gęsiego ryje

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies