Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 12:51, 19 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Gorzej jest z szałwiami są piękne, ale wyrosły wysokie i się pokładają. Po wczorajszej burzy położyły się pod ciężarem wody.









Bugenvilla na balkonie

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:55, 19 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Oczko





Dęby błotne mają przyrosty ok 1 metra





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:02, 19 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
CD





Tutaj chętnie spacerujemy. Już mam grzyby koźlarze, ale przeważnie robaczywe



Grujecznik za nim buk czerwony



Cukinia

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mirkaka 16:52, 19 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Swietne te niskie kocimiętki
Szałwie z nasionek raczej nie powtórzą cech , chyba że będziesz miała szczęście
RÓże też zaczynają pięknie kwitnąć, widzę że warzywa sadzisz między rabaty, fajnie.
Zazdroszczę studni, u nas susza od kwietnia Pomorze chyba jest najbardziej dotknięte suszą, nawet jak zapowiadają burze czy deszcze to u mnie nie pada najwyżej delikatnie pokropi
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ElzbietaFranka 20:14, 19 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
mirkaka napisał(a)
Swietne te niskie kocimiętki
Szałwie z nasionek raczej nie powtórzą cech , chyba że będziesz miała szczęście
RÓże też zaczynają pięknie kwitnąć, widzę że warzywa sadzisz między rabaty, fajnie.
Zazdroszczę studni, u nas susza od kwietnia Pomorze chyba jest najbardziej dotknięte suszą, nawet jak zapowiadają burze czy deszcze to u mnie nie pada najwyżej delikatnie pokropi



Tak susza to tragedia dla roślin. U nas jeszcze padało w maju więc głębiej jest mokro, ale do 30-40 cm jest sucho.
Tak sądzę pospołu kwitnące z warzywami. Paprykę mam posadzona między różami i wrzosami. Zresztą jak czytałam aby papryka była smaczna między krzakami trzeba sądzić siać macierzankę, tymianek, oregano, buraki i cebulę.




Za gęsto posiadam ogórki będę sadzonki sądzić gdzie się da między kwiatami niech rosną.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:16, 19 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:19, 19 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:23, 20 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Monika83 napisał(a)
Elu róże masz piękne ta na ostatnim zdj ma ciekawą kolorystyke i chyba już kiedyś pytałam Ciebie co to za odmiana tej pięknoty



Monika ta róża nazywa się
Gartenspass.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:30, 20 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
pestka56 napisał(a)
Też uważam Caradonnę za najlepszą szałwię. Mam i inne, ale tylko Caradonna stoi sztywno, nie wylega.



Moje wszystkie są bardzo piękne ale po wczorajszym deszczu wszystkie się położyły.

Kasiu mam róże Monglicht tzn dostałam od Ćwieka dodatkowa za pomyłkę ponieważ przyszła w grudniu posadziłam pod budynkiem w Wawie. Jest bardzo ładna. Rośnie olbrzymią co wiosnę ja przycinam a ona jak szalona.

Tak wygląda i pachnie. Najładniej wygląda jak się rozwijają paki do kwitnienia pół rozwinięte.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ewsyg 12:35, 20 cze 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
witaj Elu. Pięknie prezentuje się Twój ogród. Zaciekawiła mnie ta niska kocimiętka, właśnie takiej niewysokiej szukam. Chyba zakupię na próbę. Przyszłam dowiedzieć się, czy kwitną u Was róże i widzę, że dobrze trafiłam. Wybieram się do ogrodów pokazowych Danusi i chciałam trafić na róże. Czas zaplanować wycieczkę
Uroczy jest ten brzozowo-sosnowy lasek.
Pozdrawiam i więcej deszczu życzę
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies