Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

pestka56 17:20, 20 cze 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElzbietaFranka napisał(a)



Moje wszystkie są bardzo piękne ale po wczorajszym deszczu wszystkie się położyły.

Kasiu mam róże Monglicht tzn dostałam od Ćwieka dodatkowa za pomyłkę ponieważ przyszła w grudniu posadziłam pod budynkiem w Wawie. Jest bardzo ładna. Rośnie olbrzymią co wiosnę ja przycinam a ona jak szalona.

Tak wygląda i pachnie. Najładniej wygląda jak się rozwijają paki do kwitnienia pół rozwinięte.



Dzięki za zdjęcie Moonlight Jest faktycznie piękna. Mam dwa miejsca na podadzenie róż pnących, więc jedno będzie dla niej.

A w ogóle znowu napasłam oczy twoim ogrodem. Pięknie masz, Ela
____________________
Kasia
Doranma 13:51, 21 cze 2023


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
ElzbietaFranka napisał(a)


Kwitną pierwiosnki są piękne. Myślałam, że nic z nich nie będzie. Zniknęły, pod koniec kwietnia wychodzą, kwiaty piętrowe nawet 4 piętra. Nie wszystkie jeszcze kwitną.
To moje z nasion. Już mam nasiona i będę siała różne.







Elu, kiedy wysiewałaś swoje pierwiosnki? Przykrywałaś nasionka ziemią? Moje nasiona stratyfikują się w lodówce od jakiegoś czasu i właśnie się zastanawiam czy to dobry moment na wysiew. Długo wschodzą?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
ElzbietaFranka 14:57, 21 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Doranma napisał(a)


Elu, kiedy wysiewałaś swoje pierwiosnki? Przykrywałaś nasionka ziemią? Moje nasiona stratyfikują się w lodówce od jakiegoś czasu i właśnie się zastanawiam czy to dobry moment na wysiew. Długo wschodzą?



Nasiona pierwiosnków siała gdzieś o tej porze w długich donicach nie do gleby bezpośrednio. Bałam się, że ślimaki mi zera siewki.

Pierwiosnków się nie przykrywa ziemią. Siejesz na równą powierzchnię i przykleoujesz deseczka lub dłonią.
Kiedyś wyczytałam, że wszystkie nasiona bardzo drobne nie przykrywa się tylko przyklepuje.

Ja posieje jak tylko te upały przejdą. U mnie jest tak, że trzeba przyjeżdżać podlewać. Muszę tam być aby posiać i podlewac aby ziemią była wilgotna.

Zasiej bo są naprawdę bardzo ładne teraz kwitną. Zobacz jakie mają piętra ten żółty z drugiej już ma 5 pięter.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Doranma 17:29, 21 cze 2023


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dziękuję! Zasieję na pewno, skoro upewniłaś mnie jak to zrobić. Posieję w domu - zarówno ze względu na ślimaki, jak i pewność że mi ich chwasty nie zarosną Są śliczne ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
basia3012 19:40, 21 cze 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Elu, cofnęłam się wiele stron bo dawno nie odwiedzałam Ciebie. Piękne masz nie tylko róże ale i te nowości też. Nie widziałam ani nie słyszałam o takich odmianach kocimiętki. Przepiękne. A okolice oczka jakie cudne. Piszesz, ze koźlaki już sa? Szybko.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gosialuk 22:36, 21 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Elu bardzo ładny kolor tej szałwii na rondzie. Brakuje mi tam tylko odrobiny białego. I tak pomyślałam o gaurze, bo u ciebie dobrze rośnie.
Oczko, lasek brzozowy, skalniak, rondo z trawami, ta rabata hostowa - wszystko to masz wspaniałe i wydaje mi się, że nie doceniasz swojego ogrodu.
Te pierwiosnki też miałam, ale bardzo smakowały sarnom. Wczesną wiosna rozgrzebywały suche liście, żeby tylko tych soczystych listków posmakować. U ciebie cała feeria barw.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 00:07, 22 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Gosiu na rondzie jest bardzo wszystkim napchane. Tego nie widać, ale palczatki muszę wysadzić bo kolonia wyrosła i zakrywa palczatki swoimi liśćmi.

Rośnie tam biały Marcinek (aster).
Kolor szałwii bardzo ładny, kępy bardzo gęste wiosna muszę kępy podzielić. Gdzieś miałam zapisane jak się nazywa.

Gaura mam jej sporo czekam na rozkwit.

Byłam dzisiaj trochę pokropiło, musiałam podlać papryki które bardzo ładnie kwitną i rosną. Jestem bardzo ciekawa co mi z tej uprawy wyjdzie.
Kilka dni mnie nie było na wsi i róże się rozszalały.

Dziękuję Gosiu
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao 07:08, 22 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4090
Może Caradonnie też pomogłoby majowe cięcie Chelsea Chop.

Widzę i Ty pokazałaś rojniki. Super. A jaką blachę masz ciekawą

Ty masz babtisię czy to nie ona? Ta jasno fioletowa w ostatnim Twoim poście pokazowym.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
April 09:05, 22 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10178
ElzbietaFranka napisał(a)





Bardzo efektowny ten klomb z szałwiami. Szkoda że się pokładają ale poza tym wyglądają świetnie. Tniesz? Powtarzają kwitnienie?
____________________
April April podbija las Mazowsze
ElzbietaFranka 17:09, 22 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
April napisał(a)


Bardzo efektowny ten klomb z szałwiami. Szkoda że się pokładają ale poza tym wyglądają świetnie. Tniesz? Powtarzają kwitnienie?



Jolu też go lubię. Jednak wysokość i obszerność tej szałwii przeszła moje oczekiwania.
Kwitnie bez przerwy do samych mrozów. Przytne i dalej kwitnie.
Zresztą ma piękny kolor nazywa się "Night Field".
W przyszłym roku zrobię eksperyment przytnę ją wcześniej tak robię z wysokimi kocimiętkami. Przycinam w połowie maja i teraz jest niższa i kwitnie. Szałwia też powinna wypuścic Boczne pędy i wtedy będzie niższa i nie będzie sie wywracać.

Dzisiaj kupiłam hostel Tom Szmit i szałwię Caraganne w Daglezji przy Pulawskiej
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies