Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Klamber 01:52, 10 cze 2023


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Elu z góry to nie czuje się tego ale będąc na dole to siła z jaką spada ogrom wody, robi niesamowite wrażenie. Niestety na dole nie da się zrobić zdjęcia, gdyż tyle jest pyłu wodnego i silny wiatr że nie nadąży się wycierać obiektywu. Poszukam Najagry (tak mówią Indianie) zimą, super wygląda.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
pestka56 11:22, 10 cze 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Klamber napisał(a)
Elu z góry to nie czuje się tego ale będąc na dole to siła z jaką spada ogrom wody, robi niesamowite wrażenie. Niestety na dole nie da się zrobić zdjęcia, gdyż tyle jest pyłu wodnego i silny wiatr że nie nadąży się wycierać obiektywu. Poszukam Najagry (tak mówią Indianie) zimą, super wygląda.


A ja chyba mam zdjęcie zrobione z tunelu. Muszę poszukać w wolnej chwili
____________________
Kasia
Wiolka5_7 11:48, 10 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
No faktycznie Cat's wydaje się ładniejsza
Zrobiłam sobie 5 sadzonek jej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 21:59, 12 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Wiolka5_7 napisał(a)
No faktycznie Cat's wydaje się ładniejsza
Zrobiłam sobie 5 sadzonek jej



Też wczoraj włożyłam gałązki kocimiętki do wody i do piasku końcówki. Jednak ja nie mam szczęście w takich metodach.
Następnym razem spróbuję przygiac gałązki do ziemi może się ukorzenia.



Tutaj po nawodnieniu.



Co ja bym zrobiła bez studni. To moje zbawienie.
U nas też duża susza. Do 5-10 cm ziemi susza. Jak sądziłam krzaki to jeszcze nie jest tak źle, ale najgorsza jest ta warstwa do 10 cm.

Z takiej szałwi na miejskim klombie zebrałam w zeszłym roku nasiona. Wysiałam w marcu i mam dosyć ładne sadzonki.




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao 06:52, 13 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
Tak łatwo wysiewają się szałwie a u mnie nie chcą rosnąć. Tylko Caradonna daje radę. Ale też nigdy się nie wysiała.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ElzbietaFranka 10:21, 13 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Aniu chciałabym mieć Caradonne, ale na razie czekam co z tych sadzonek wyrośnie.
Mam jedną szałwię która od kogoś dostałam i ta to się rozsiewa aż za dobrze rośnie prawie na metr wysokości. Takiej nie lubię.
Mam szałwię nie pamiętam nazwy bardzo ładna i gęsta. Nawet nie wiem czy się rozsiewa. Zabiorę nasiona i wysieje. Ot taki następny eksperyment.



Właśnie z tej pobiore nasiona. Ta posadzona w dobrej ziemi kompostowej i tak jej tam dobrze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 12:00, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
ElzbietaFranka napisał(a)
Może trochę kocimietki. Wszystkie kupione w sierpniu zeszłego roku.

Kocimiętka wolcers...





To kocimiętka purrsian blue



To cat's pajamas. Wg mnie jest ładniejsza. Kolor niebieski i gęściejsza na lodydze. Jest niższa od tej purrsian...



Piękne kocimiętki.
Ta druga szczególnie piękna
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 12:03, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
ElzbietaFranka napisał(a)
CD








Piękne hosty
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 12:05, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Piękne azalie,rododendrony.
Widać,że dobrze im w twoim ogrodzie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
pestka56 15:23, 13 cze 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Też uważam Caradonnę za najlepszą szałwię. Mam i inne, ale tylko Caradonna stoi sztywno, nie wylega.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies