Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 21:51, 02 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
pestka56 napisał(a)
Ja chyba będę musiała zamówić rozdrabniarke zawodową. Jesienne cięcie i teraz, i nazbierało się tyle, że szok. A jeszcze likwiduję płot wierzbowy, więc też do siekania. Powoli sadzę z jednej strony ogrodu buki, a z drugiej graby.



Kasiu jak takie duże rozdrabnianie to możesz wypożyczyć rozdrabniacz. Chyba, że przyjedzie firma i przemieli wszystko.

Zawodowa to szybko idzie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:53, 02 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
hankaandrus_44 napisał(a)
Och, tego oczara Diana, to Tobie zazdroszczę, taki, o takich kolorach mnie by się nadał.

Pozdrawiam wiosennie.



Haniu ostatniego kupiłam mam nadzieję, że dobrze będzie rósł.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:02, 02 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Szukam po internecie chce sobie kupić sekator na akumulator.
Wczoraj oglądałam Hyzego przycinał róże miał właśnie taki sekatorek. Jak mu to przycinanie dobrze szło cyk, cyk i już krzak przycięty.
Już nie mam takiej siły w dłoniach a tak raz dwa i bym przyciela.
Za chwilę przycinanie hortensji i sanitarne róż.
Trudno wybrać który będzie dobry.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Narsilia 07:03, 03 mar 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 516
Piękny ogród , ta gama kolorów na tle zieleni , czerwone klony , berberysy pięknie to wygląda . Jestem ciekawa co u ciebie na wiosnę kwitnie i czaruje, oprócz nowego oczara pozdrawiam
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Rojodziejowa 12:50, 03 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8588
ElzbietaFranka napisał(a)
Szukam po internecie chce sobie kupić sekator na akumulator.
Wczoraj oglądałam Hyzego przycinał róże miał właśnie taki sekatorek. Jak mu to przycinanie dobrze szło cyk, cyk i już krzak przycięty.
Już nie mam takiej siły w dłoniach a tak raz dwa i bym przyciela.
Za chwilę przycinanie hortensji i sanitarne róż.
Trudno wybrać który będzie dobry.


Też mnie zainteresował. Tej firmy, którą ona ma to kosztuje grube tysiące. Ale szło mu to pięknie tym ustrojstwem.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
pestka56 14:20, 03 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Sprawdźcie czy Lidl nie ma teraz Parkside na akumulator. A jeśli nie to na allegro jest spory wybór.
____________________
Kasia
Rojodziejowa 14:41, 03 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8588
pestka56 napisał(a)
Sprawdźcie czy Lidl nie ma teraz Parkside na akumulator. A jeśli nie to na allegro jest spory wybór.


Niestety nie ma, a fajnie by było. Akumulatory już mam przy nożycach do żywopłotu.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
pestka56 15:52, 03 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ja mam narzędzia akumulatorowe Ryobi i Parkside, ale sekator Ryobi to ponad 1000 bez akumulatora, więc też polują na Parkside.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 15:57, 03 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
pestka56 napisał(a)
Sprawdźcie czy Lidl nie ma teraz Parkside na akumulator. A jeśli nie to na allegro jest spory wybór.



Kasiu sprawdzałam w tej chwili nie ma nawet na stronie parkside. Kiedyś mieli. Zadzwonię może jutro do nich to się dowiem. Mam dużo sprzętu od nich kilka akumulatorów i nie musiałabym brać akumulatora.
Są sekatory innych firm ale bez akumulatorów dodatkowo trzeba kupić. Mam szufladę akumulatorów i ładowarek. Jeszcze Stiga też wchodzi w rachubę.

Ale np teraz rozdrabniałam krzaki po wycięciu jaka by to była pomoc bo nie wszystko grube wchodzi do otworu. A tak tym sekatorem ręcznym to już nie mam siły.

Muszę do nich napisać odnośnie sieczkarni aby skonstruowali bo żaden cwok nie wpadnie na pomysł aby coś zrobić do cięcia traw.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 18:04, 03 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Podpiszę się z tobą w kwestii sieczkarni.
A jakbyś znalazła ręczny sekator akumulatorowy Parkside, to daj znać, bo ja już też nie jestem w stanie niektórych gałęzi ciąć. Pożyczałam Stigę od znajomego – super się cięło.

Mam Parkside nożyce akumulatorowe do trawy i krzewów z dodatkową przedłużką, że nie trzeba kucać do przycinania trawy i bardzo je sobie chwalę.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies