Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 21:23, 27 lut 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Alija napisał(a)


Elu, piękny oczar. Mnie co roku wiosną nachodzi na kupno oczara, ale jakoś do tej pory nie zdążyłam tego zrobić.
Nawet nie sprawdzałam cen i widzę u Ciebie, że nie są one niskie. Najbardziej pasowałby mi żółty, bo miejsce jest cieniste
i fajnie by go rozświetlił.



Alicja kupiłam jest ładniejszy niż na fotce. Dzisiaj widziałam piękne żółte nazwa na M.. tylko duża donica był cięty na bonsai.

Piekna pogoda jadę w piatek tyrać. Mam duży bałagan jak nigdy na wiosnę. Najgorsze te liście nie wygrabione przylegają już do trawy i ciężko się grabi.
No i rozdrabnianie. Później skalniak w liściach kamyków nie widać.
Jesienią długo na brzozach były liście później padało i przyszedł mróz i po robocie. Teraz trzeba zasuwać.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:25, 27 lut 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
sylwia_slomczewska napisał(a)

Bardzo ciekawy pomysł. Ja to jestem w ogóle pod ogromnym wrażeniem pomysłowości tego narodu.



Mądry i pracowity naród.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 10:43, 28 lut 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
ElzbietaFranka napisał(a)


Monika, jest ładny przejrzałam szkółki, ale nie ma był taki za 650 zł ale gdzie to taki drogi. A te po 149 to takie maleństwa musiałabym żyć jeszcze bardzo długo aby dorósł 2-3 m.
Szkoda nerwów.

No właśnie chciałam słoneczną pogodę, ale nie z taka temperatura dzisiaj 15 jutro pewnie więcej stopni.
Człowiek spocony chodzi. Młodzież szurnięta chodzi w podkaszulkach
O rany to jakiej on był wielkości że kosztuje 650zł? I właśnie takie mikro maleństwa widziałam na necie.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
pestka56 17:34, 28 lut 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Monika83 napisał(a)
O rany to jakiej on był wielkości że kosztuje 650zł? I właśnie takie mikro maleństwa widziałam na necie.

Monika, Ametyst jest najdroższą odmianą niestety. Nizwykły kolor kwiatóq. Tez bym chciała, ale ceny zabójcze. Natomiast można znaleźć oczary pośrednie albo wirginijskie, tańsze dużo, które pięknie złocą się liśćmi jesienią, a na przedwiośniu kwitną na żółto.
____________________
Kasia
Monika83 09:53, 02 mar 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
pestka56 napisał(a)

Monika, Ametyst jest najdroższą odmianą niestety. Nizwykły kolor kwiatóq. Tez bym chciała, ale ceny zabójcze. Natomiast można znaleźć oczary pośrednie albo wirginijskie, tańsze dużo, które pięknie złocą się liśćmi jesienią, a na przedwiośniu kwitną na żółto.
Kasie nie wiedziałam że on jest jednym z najdrożych odmian, a tak na niego choruje bo najbardziej mi się on podoba. Te ceny zabójcze to teraz we wszystkim są, nawet w produktach w żywnościowych,masakra...
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 14:30, 02 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Monika83 napisał(a)
Kasie nie wiedziałam że on jest jednym z najdrożych odmian, a tak na niego choruje bo najbardziej mi się on podoba. Te ceny zabójcze to teraz we wszystkim są, nawet w produktach w żywnościowych,masakra...



On drogi i malusi. Czytałam, że bardzo powoli rośnie.
Aby go doprowadzić do 30 cm trzeba ok 5 lat. Więc gra nie warta świeczki.

Tyram, porządkuje co się da nie wiadomo od czego zacząć. EM ma przyjechać to będziemy wygrania i zbierać liście kosiarka traktorkiem. Czyszczę skalniak z liści.
Traw wysokich jeszcze nie ścinamy bo nie mam ich gdzie dać. Rozdrabniarka też chodzi w doskoku.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 18:19, 02 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Ja chyba będę musiała zamówić rozdrabniarke zawodową. Jesienne cięcie i teraz, i nazbierało się tyle, że szok. A jeszcze likwiduję płot wierzbowy, więc też do siekania. Powoli sadzę z jednej strony ogrodu buki, a z drugiej graby.
____________________
Kasia
hankaandrus_44 18:46, 02 mar 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Och, tego oczara Diana, to Tobie zazdroszczę, taki, o takich kolorach mnie by się nadał.

Pozdrawiam wiosennie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Gosialuk 21:10, 02 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Teraz wiosną najwięcej pracy. Ja dopiero w przyszłym tygodniu zacznę, o ile pogoda pozwoli. Mam nadzieję, że postępy prac są satysfakcjonujące.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 21:49, 02 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Gosialuk napisał(a)
Teraz wiosną najwięcej pracy. Ja dopiero w przyszłym tygodniu zacznę, o ile pogoda pozwoli. Mam nadzieję, że postępy prac są satysfakcjonujące.



Tak Gosiu udało mi się wczoraj i dzisiaj sporo zrobić. Najgorsze te liście nie zebrane jesienią. Najpierw deszcze pozniej śniegu nasypało i mróz. Wyjątkowo długo liście na brzozach się trzymały.
Jutro musimy siatkę z oczka wyczyścić. Leży w altance z liśćmi.

Tyle lat zawsze miałam wygrabione. Jesienią grabilam raz w miejscu teraz trzeba 3 razy liście przylepione do trawnika.
Igły sosny wbite w trawę. Odciski już mam na dłoniach.

Po niedzieli mówią, że ma być chłodniej i deszczowo, więc najważniejsze pracę jeszcze jutro zrobimy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies