Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 23:15, 03 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
pestka56 napisał(a)
Podpiszę się z tobą w kwestii sieczkarni.
A jakbyś znalazła ręczny sekator akumulatorowy Parkside, to daj znać, bo ja już też nie jestem w stanie niektórych gałęzi ciąć. Pożyczałam Stigę od znajomego – super się cięło.

Mam Parkside nożyce akumulatorowe do trawy i krzewów z dodatkową przedłużką, że nie trzeba kucać do przycinania trawy i bardzo je sobie chwalę.




Kasiu wreszcie dzisiaj zrobiliśmy sporo robót które mi spędzały sen z powiek.
Przede wszystkim eM kosiarka traktorek wysprzatał liscie jest czysciusienko.
4 godziny mielenia rozdrabniarka rozsypywalam gdzie się dało. Zostawiłam 5 pojemników rozdrobnionego materiały na lato aby z trawę mieszać.
Wszystkie liście wrzuciłam do kompostownika i przesypywałam warstwami wapnem i mocznikiem.

Teraz mogę jak pogoda będzie sprzyjała wziąć się za porządki przy domu i trawy ściąć.

Ciemierniki i krokusy u mnie ruszają z kwitnieniem. Zawilce wychodzą mam ich sporo.









____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:27, 03 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Bergenie dosyć dobrze przezimowały, aby nie zapeszyc





Rozchodniki i chyba te zielone to różowe chryzantemki. Trzeba je podzielić są urocze dostałam je od Irenki.






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 12:01, 04 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Pięknie Elu Podziwiam co ci kwitnie. Mam nadzieję, że to co sadziłam jesienią u siebie też następnej wiosny będzie piękne.
Ja ostatnio bardzo zwolniłam tempo pracy. Mam mało sprawne kolano po tym zeskoku=upadku z drabiny i wszystko mi sprawia kłopot. Schylania się nigdy nie lubiłam, a z klękaniem teraz problem.
Wczoraj cięłam róże na różance i prawie te 70 sztuk skończyłam. Trawy czekają na cięcie powiązane. I tyle u mnie
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 12:36, 04 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Też ledwo chodzę po sobotnim i niedzielnym tyraniu.
Część róż mam przyciętych jesienią, ewentualna kosmetyka teraz.
Czy byłaś z tym kolanem u lekarza?
Kolano to rzecz ważna.
Też muszę uważać, aby się na moich kamieniach nie wywrócić. Już raz gwiazdy widziałam. Chodzę w wysokich butach wiazanych aby się nie poślizgnąć.

A kto lubi schylanie. Nie specjalnie piele aby się nie schylać.wole motyczka co tydzień przejść i zerwać chwasty.

Mam dużo liści na rabatach, nie chce motyczka wchodzić, aby nie usunąć roślin. Gdzieś za 2-3 tygodnie przegrzebie je z ziemią to dodatkowa pruchnica.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 17:27, 04 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Eh, to kolano mnie po prostu załatwiło. Byłam w Stocerze, prześwietlone i USG też zrobione. Nic w tym kolanie nie ma, ale bardzo powoli się poprawia, a ja wszystko robię na kolanach.
Liści też mam mnóstwo. Zabrane tylko z trawy i jest tego tyle, że zrobiłam podkłady pod nowe rabaty. Na wierzch pójdzie ziemia kompostowa tak z 10-15 cm. Myślę, że będzie dobrze. A co leży na rabatach robi za ściółkę
Chwastów poważnych na szczęście mam coraz mniej, a tymi drobnymi staram się nie przejmować. Jak ty, motyczka i przedziabuję jeśli gdzieś zbytnio się panoszą.
Część róż zdecydowałam się dziś przesadzić, bo zrobiło się dla nich za dużo cienia. Przenieśliśmy w to miejsce 2 stare hortensje Limelight.

Co roku obiecuję sobie, że koniec poważnych prac i jakoś mi się nie udaje. Jak z tymi hortensjami i różami. Drzewa podrastają cienia przybywa...
____________________
Kasia
anabuko1 18:03, 04 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23575
Ładniutka wiosna Elu.
ciemierniki pięknie kwitną.
Świeża kora wysypana, porządeczki zrobione. No super. Terraz już tylko można obserwować jak wszystko idzie do góry, rozkwita
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Monika83 19:10, 04 mar 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3020
ElzbietaFranka napisał(a)




Kasiu wreszcie dzisiaj zrobiliśmy sporo robót które mi spędzały sen z powiek.
Przede wszystkim eM kosiarka traktorek wysprzatał liscie jest czysciusienko.
4 godziny mielenia rozdrabniarka rozsypywalam gdzie się dało. Zostawiłam 5 pojemników rozdrobnionego materiały na lato aby z trawę mieszać.
Wszystkie liście wrzuciłam do kompostownika i przesypywałam warstwami wapnem i mocznikiem.

Teraz mogę jak pogoda będzie sprzyjała wziąć się za porządki przy domu i trawy ściąć.

Ciemierniki i krokusy u mnie ruszają z kwitnieniem. Zawilce wychodzą mam ich sporo.


Elu pięknie u ciebie zakwitły ciemierniki i bardzo fajny zakątęk ciemiernikowy powstał,uwielbiam takie nasadzenia
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
LIDKA 19:16, 04 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7192
Dużo masz ciemierników i ten asterek piękny.

I robisz własną ściółkę. Super.


Ela kiedy kwitną niezapominajki?
Widzialam dzis w kwiaciarni kwitnące i myślałam cZy kupować.
Czy one bedą żyć?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ElzbietaFranka 21:20, 04 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
LIDKA napisał(a)
Dużo masz ciemierników i ten asterek piękny.

I robisz własną ściółkę. Super.


Ela kiedy kwitną niezapominajki?
Widzialam dzis w kwiaciarni kwitnące i myślałam cZy kupować.
Czy one bedą żyć?


Tak już od 5 lat sama robię ściółkę. Nawet ścięta trawę wrzucam na rabaty przykryje zrębkami i jest dobrze.

Niezapominajki to zależy jaką wiosna, ale przeważnie kwiecień maj. U mnie krzaczki niezapominajek bardzo dorodne. Wczoraj patrzyłam i już mają zawiązki kwiatów.
Raz zasiadłam kilka lat temu i teraz mam wszedzie to samosiejki.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
LIDKA 21:22, 04 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7192
Chyba kupię te sadzonki. Pohartuję parę dni i wsadzę.

Dzięki za odp.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies