Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 18:46, 06 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Kontonaogrod napisał(a)
Albamar nie jest zły, ale staram się kupować od nich wiosną lub wczesnym latem. Wtedy rośliny mają czas się ukorzenić i przetrwać zimę. Jedno trzeba im oddać - zgodność odmianową z opisem i wielkość sadzonek jak deklarują na stronie - jak doczytam to się nie rozczaruję a często mają rzeczy niedostępne gdzie indziej. Jak bodziszków rozanne nie było nigdzie to oni mieli. I powiadomienia działają - żółte ciemierniki się pojawiły, wysłali maila, cyk kupione



Też lubię u nich kupować i nigdy nie miałam problemu. Prawdopodobnie jakby te marcinki przysłali za miesiąc lub w maju już by były zielone w donicach.

Tak system powiadamiania jest bardzo dobry.
Mają bardzo przejrzysta stronę internetową o każdej roślinie można się wszystkiego dowiedzieć no i zdjęcia pierwsza klasa.
Zresztą często rozmawiam z tymi paniami przez telefon i mnie naciągają na nowości.
Muszę trochę przystopować z tymi zakupami.

Np nigdy już nie kupię zafoliowanych korzeni bylin. W zeszłym roku kupiłam 20 szt jeżówki bladej Pallida po tygodniu mimo, że leżały obok siebie i miały wietrzenie wszystkie zgniły.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:18, 07 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Dostałam takie szałwię Caradonne



A to mój wysiew szałwii omaczonej



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 14:34, 07 mar 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Elu, ładne wysiewy, szałwia omączona jest bardzo ładną rośliną, szkoda, że jednoroczna.
Caradonne też spore sadzonki, jak na tę porę roku.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
pestka56 14:48, 07 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Caradonna szybko przyrasta. Ja mam do podziału 3 kępy, które rok u mnie w gruncie siedzą
____________________
Kasia
Monika83 18:58, 08 mar 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
ElzbietaFranka napisał(a)



Kasiu zawsze otrzymywałam ładne sadzonki.
Tak jak pisałam szałwir bardzo ładne. Moim zdaniem nie wolno kupować jesiennych bylin wiosna bo po zimie to mikrusy.
Zamówiłam marcinki jesienią we wrześniu i przyszły bardzo ładne. Zaraz do gleby wsadziłam i wyglądają bardzo ładnie.

Posadzę jak będzie ciepło na razie niech rosną na balkonie w doniczkach.
Elu ja też u nich kupowałam astry we wrześniu, przyjechały 5cm bidy że szok, w poprzednich latach miałam lepsze sadzonki astrów od nich.A zamówiłam u nich tylko dlatego że nigdzie nie mogłam kupić tych odmian astrów.Co jak co ale zdecydowanie wolę zakupy stacjonarne np.w moim pobliskim sklepie ogrodniczym i dołożyć 10zł-15zł więcej a rośliny duże i dorodne jak tu na zdj niżej.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Makao 20:07, 08 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4204
Już kupujesz w necie? Szybko. Na szczęście już widać że sadzonki żyją. Super bo czasami przychodzą takie sadzonki że nic zielonego nie widać i człowiek liczy na szczęście
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ElzbietaFranka 17:11, 11 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Makao napisał(a)
Już kupujesz w necie? Szybko. Na szczęście już widać że sadzonki żyją. Super bo czasami przychodzą takie sadzonki że nic zielonego nie widać i człowiek liczy na szczęście



Jedno zamówienie i inne przyrosty. Tak jak pisałam nie można kupować roślin wiosna które mają zamiar kwitnąć w jesieni. Najlepiej kupować w lecie.

Ale marcinki które otrzymałam w zeszłym tygodniu postały parę dni w słońcu na balkonie i już ruszyły.

Jutro przychodzi następna paczka z zawilcem wielokwiatowych Madonna. Jestem bardzo ciekawa co otrzymam. W każdym razie dzwonili dzisiaj ze szkółki czy mogą wysyłać.
Jeszcze ma przyslac Królik i cebulki nie wiem skąd.

Wczoraj byłam tak urobiona, że dzisiaj mnie każda kość boli. Jednak już bliżej niż dalej jeszcze trawy ściąć i oczyścić odkurzaczem żwir.

Dla Ani ok 30 cm wysokości



Tutaj wyższe muszę przesadzić do donicy. Ten najwyższy ma 1,20 cm


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao 20:26, 11 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4204
Mam takie sensevierie. Bardzo ładne. Lubię je
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gosialuk 20:43, 12 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Elu jakby tak jeszcze było trochę więcej ładniejszej pogody do tego sprzątania. Mam nadzieję, że jak skończysz, to porobisz trochę fotek.
Szałwie całkiem ładne, chyba w jakimś tunelu stały, że takie listki im już wyszły. I wysiewy widzę udane. My to jednak takie sroki jesteśmy. Ciągle coś nowego byśmy chciały. Ja zamówiłam paprocie, ale z wysyłką majową, więc sobie jeszcze poczekam.
Sanseverie masz okazałe.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 13:56, 13 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Gosialuk napisał(a)
Elu jakby tak jeszcze było trochę więcej ładniejszej pogody do tego sprzątania. Mam nadzieję, że jak skończysz, to porobisz trochę fotek.
Szałwie całkiem ładne, chyba w jakimś tunelu stały, że takie listki im już wyszły. I wysiewy widzę udane. My to jednak takie sroki jesteśmy. Ciągle coś nowego byśmy chciały. Ja zamówiłam paprocie, ale z wysyłką majową, więc sobie jeszcze poczekam.
Sanseverie masz okazałe.



Gosiu lubię Senseverie mam ich sporo. Mam dużo młodzieży które czekają na posadzenie w jednej donicy bo w dużej Kępie robią efekt.

Dzisiaj otrzymałam zawilce wielkokwiatowe Madonna bardzo ładne sadzonki.



Kupiłam też 2 pęcherznica "Magic ball" na które polowalam od 2 lat wreszcie szkółka obok mnie sprowadziła. Drogie 41 zł ale ładny krzak, trudno co teraz tanie. Jeszcze ładna jest pęcherznica "lady of Redd".

Ja paprocie zamawiałam w zeszłym roku w Sadzawce bardzo ładne przyszły.

Jeszcze czekam na dwie paczuszki i koniec zakupów,

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies