Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 12:31, 18 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
gobasia napisał(a)



Elu ..taka to zima..piękne fotki...



Juz pisałam szkoda, że nie wcześniej i bardzo lubię taka zimę przypominają mi się czasy dzieciństwa to były zimy zaspy kilka metrów. Jak skakaliśmydo do tych zasp. Rowy wysokie o w rowie śniegu równo z drogą rozbieg i dawaj w rów. Kilogramy lodu czy śniegu na portach.
Twarz czerwona gile do pasa nawet chorób nie było.

Jak wylały rzeczki na łąki później to zmarzlo jak się człowiek rozpędzić to i 3 km jechał na łyżwach. Do młodzieży kiedyś były łyżwy tzw kieliszki wkręcane do obcasow i przywiązywane z przodu paskami.

Narty z beczki rozsypanej. Sanki to największa Łopata jak była w domu i wszyscy się do niej ustawili bo najlepiej wyslizgana i z górki na pazurki. Każdy sobie radził jak potrafil.

A kto robił orły na śniegu? Cha cha to były czasy
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:37, 18 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
andziurex napisał(a)
Ja już od ponad tygodnia trzymam orliki i mikołajki w donicach w garażu. Niestety aura nie pozwala mi na ich wystawianie na dwór,a w garażu mało światła mają i bardzo się wyciągają. Muszę je gdzieś przenieść w bardziej słoneczne miejsce. Od wtorku powolna odwilż, ale nocą jeszcze spory mróz przez cały najbliższy tydzień Jeszcze liliowce muszę zamówić, ale to już po świętach. I tunel foliowy do rozstawienia czeka


Aniu też bym nie sądziłam do donic jeszcze, ale jak kupuje to patrzę i wybieram te które mają jakieś odrosty zielone. Przyjechałam wczoraj patrzę a rośliny już dobrze wyrośniete i trzeba było z tych worków po wysadzać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 13:59, 18 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Trzeba się cieszyć że śniegu w taki mróz. U mnie licho ze śniegiem
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Aurelllia 14:05, 18 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu ja też w domku na parapecie te kłącza posadzone do donic mam i już wszystkie porosły i zielone liście mają jak wczoraj te odętki kupiłam to też już wyrośnięte i wybujałe
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
gosika67 14:05, 18 mar 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ela też pamiętam te zimy i nasze szaleństwa, my mieliśmy taką górę św. Jana, nieraz rąbnęło się w drzewo na sankach, a nogi takie odmrożone ,że stopy wkładało się w żeberka od grzejników, palce skostniałe , ale szło się znów na drugi dzień szaleć.
Na łyżwach na wylewach po łąkach się jeździło.To były zimy, zaspy, cudne wspomnienia.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
ElzbietaFranka 14:16, 18 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
gosika67 napisał(a)
Ela też pamiętam te zimy i nasze szaleństwa, my mieliśmy taką górę św. Jana, nieraz rąbnęło się w drzewo na sankach, a nogi takie odmrożone ,że stopy wkładało się w żeberka od grzejników, palce skostniałe , ale szło się znów na drugi dzień szaleć.
Na łyżwach na wylewach po łąkach się jeździło.To były zimy, zaspy, cudne wspomnienia.



Teraz dzieci to przed komputerem siedzą same cherlaki garbate.
Pojechałam raz na kulig to z sanek mnie można było ściągnąć nogi też skostniale.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Figaro 17:20, 18 mar 2018


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
I ja tez na lopacie jezdzilam i na worku i wiadrami iglo z bratem robilismy. Mama nam worki foliowe na stopy wsadzala i w buty zeby chociaz nie mokre byly. Bo tez skostniale i przy piecu sie ogrzewalo i i nieraz piety przypalilo.
Figaro 17:24, 18 mar 2018


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
I orly tez robilismy i w zyciu nikt chory nie byl.
Annak 18:19, 18 mar 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kasya napisał(a)


Elu, koło nas przecież dużo szkółek z trawami...

Kasiu, Elu, a możecie mi dać na priv adresy tych szkółek z trawami. Ja Wasza krajanka Bardzo by mi się przydały.
pozdr.
Elu, trochę mnie zmartwiłaś info o prosie, bo ja zamierzałam kupić właśnie proso...
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Radziu2013 18:27, 18 mar 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Widzę że masz widoki podobne

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies