Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

basia3012 16:41, 20 lut 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9478
Elu, widzę, że masz dużo pięknych wyrośniętych traw. Więc może masz jakieś doświadczenia z miskantem Gracillimusem? Czy jest ekspansywny, czy rozrasta się głęboko i szeroko? I czy łatwo go usunąć całkowicie z działki?
Wiola wypowiadała się, że chyba tak ale nie ma swojego więc nie jest pewna. Może Ty masz? A może Irenka ( Milka) ma go u siebie? Muszę do niej zajrzeć.
Pozdrawiam Elu ciepło.
U nas na Warmii też ciepło, pocięłam już trawy, hortensje, powojniki. Czy świerki serbskie aby się zagęszczały to teraz się tnie po całości?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 21:55, 20 lut 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
basia3012 napisał(a)
Elu, widzę, że masz dużo pięknych wyrośniętych traw. Więc może masz jakieś doświadczenia z miskantem Gracillimusem? Czy jest ekspansywny, czy rozrasta się głęboko i szeroko? I czy łatwo go usunąć całkowicie z działki?
Wiola wypowiadała się, że chyba tak ale nie ma swojego więc nie jest pewna. Może Ty masz? A może Irenka ( Milka) ma go u siebie? Muszę do niej zajrzeć.
Pozdrawiam Elu ciepło.
U nas na Warmii też ciepło, pocięłam już trawy, hortensje, powojniki. Czy świerki serbskie aby się zagęszczały to teraz się tnie po całości?



Nie mam trawy gracilimus (zielony) ale odmianę Morning laight (szary). Kupiłam w zeszłym roku bardzo ładne okazy. Morning jest bardzo podobny do gracilimus wg mnie ładniejszy zobacz w internecie. Np na tle ciemnych Tui szmaragd pięknie wygląda.

Jeszcze jeżeli chodzi o gracilimus musisz trochę poczytać o nich jest mnóstwo wiadomisci.

Jeżeli chodzi o świerki srebrne to nigdy nie przycinalam raczej się nie przycina mają ładny pokrój. To też zależy gdzie jest posądzony czy bardzo się rozrasta. U mnie mają dużo miejsca więc nie tnę.
Cielan tylko świerki zwykle.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 23:00, 20 lut 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9478
Tak Elu, trochę poczytałam. Ale jest tylko o tym, że jest ładny. Nie mogę znależć informacji czy jest ekspansywny. Bo jeśli jest, to go wiosną usuwam.

Dzięki za odpowiedż. Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:48, 20 lut 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9478
Elu, u siebie zamieściłam zdjęcia tych tuj, o których pisałam. Jeśli możesz to zajrzyj.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Milka 06:04, 21 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tu też działania wiosenne, aura sprzyja
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Wiolka5_7 08:29, 21 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
basia3012 napisał(a)
Tak Elu, trochę poczytałam. Ale jest tylko o tym, że jest ładny. Nie mogę znależć informacji czy jest ekspansywny. Bo jeśli jest, to go wiosną usuwam.

Dzięki za odpowiedż. Pozdrawiam.

Basiu ja mam Gracillimusy 2 letnie i nie jest to miskant ekspansywny,bo rośnie w kępie tak jak miskant Morning Light nie usuwaj ,piękny jest
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
pestka56 09:04, 21 lut 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Basiu, spośród miskantów tylko jeden jest ekspansywny - cukrowy. Inne rosną kępowo. Jeśli chodzi o gracillimusy to one nie kwitły dotąd w Polsce. W 2018 po raz pierwszy kilka osób spośród znajomych trawolubów miało przypadek zakwitnięcia. Nie byli zadowoleni, bo gracillimus jest najładniejszy, gdy nie zakwita.
Jeśli lubisz trawy ozdobne i szukasz dobrych informacji zajrzyj na facebook do Trawy ozdobne. Tam dzielimy się doświadczeniami i pokazujemy zdjęcia. Informujemy się nawzajem, gdzie kupić dobre sadzonki. Pytaj, zawsze ktoś życzliwie odpowie.
____________________
Kasia
basia3012 15:51, 21 lut 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9478
Pestko i Wiolu dziękuję bardzo za dobre wieści. Niech sobie więc rośnie i ozdabia ogród.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
karlos 16:26, 21 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Piękny ogród kiedy mój tak zarośnie ... ładne róże, fajny łan lawendy (też taki zrobiłem) ogólnie super ... Alpinarium fajne
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
ElzbietaFranka 17:23, 23 lut 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
W domu kwitnie forsycja



W ogrodzie jeszcze zima





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies