Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 09:21, 24 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
U nas dzisiaj przetarło się świeci słoneczko piękna pogoda mozna dzialac



Od lewej choina kanadyjska po prawej sekwoja



Wierzba na tle sekwoi



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 09:22, 24 maj 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
No, świeci
Jadę na targ po sadzonki do warzywnika
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 12:32, 24 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Ja każdego roku działań a w tym roku jestem daleko w tyle. Grządkę chwasty zarosly. Dzisiaj posieje pietruszkę i koper. Ogórki posieje w przyszłym tygodniu. Jedne już wysiane.
Flance selera kupię tak aby mieć pod ręką w razie czego. Wiem że swoje to swoje, ale tyle zachodu. Jak ktoś mieszka stałe to może siać i sądzić. Mnie ciągle czasu brakuje nie mogę się wyrobić
Przed chwilą 15 taczek ziemi przewiozlam trawy będę sądzić.



Ciemność jasna





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
szarotka 10:05, 25 maj 2019


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 65
Hej Elu,
wpadam z rewizyta. Przepiękny masz ogród. Taki bardzo w moim stylu .
____________________
Maja *.:U szarotki:. *
gosika67 10:23, 25 maj 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Na I fotce to maciejka się wysiała? Trawnik masz piękny.A trawy to jakie będziesz sadziła?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
ElzbietaFranka 11:12, 25 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
gosika67 napisał(a)
Na I fotce to maciejka się wysiała? Trawnik masz piękny.A trawy to jakie będziesz sadziła?



Gosiu jest na pewno Memory ma 3 szt. Potem chyba silwer vanilla, będą z tyłu bo najwyższe potem mam 3 szt niższych one są wcześniejsze i też wcześniej się przebarwiają, i rozplenica ale to już moja rozsada.

Posadziłam w innym miejscu trawy gracilimus ale ta srebrne odmiana.

Moze jeszcze przesadze jeżówki niech rosną między trawami. Dosyć duża rabata już posadziłam tam kocimiętkę i 8 szt róży bonika kupiono w tym roku.
Mam już boniki, ale bardzo mają długie pędy zostawiłam je jeszcze już je chciałam wyrzucić, ale Kasia Pestka, mnie przekonała aby je zostawić. Jeżeli ten nowy nabytek też będzie tak wysoki rosnał to je wykopie i wsadzę wszystkie razem w jakiś kat.

Dużo działam jednorocznych ale ci z tego wyjdzie nie wiem chwasty wyższe od wschodów.

W ten roku mam dużo samosiejek nawet werbena się pokazała myślałam, że już nie wyrośnie ale jest niezawodna. Maciejka się rozsiewa gdzieś nasiono się zawieruszyła i wyrosła, ale jak dorodna sterczaca,

Jadę tyrać dalej
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:18, 25 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
szarotka napisał(a)
Hej Elu,
wpadam z rewizyta. Przepiękny masz ogród. Taki bardzo w moim stylu .



Dzięki że wpadłaś. Fotka nie oddaje tego co jest, w każdym razie jak przyjeżdżam to co najmniej 1 godzina chodzenia.

U nas piękna pogoda słonko świeci od rana.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gosika67 11:23, 25 maj 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Będzie zapach od maciejki, to fajna będzie rabata.Róża Bonica piękna, nie mam, popatrzę u Ciebie i może wtedy się skuszę. Moja Rosanna ma mnóstwo pąków, zatrzęsienie. Kitnie ta pnąca w cegle, ona wczesna, ale zaraz chrabąszcze majowe się pojawią i ją oskubią, nie wiem jak z nimi walczyć.Wieczorem wstawię fotki tej róży.Rób powoli, albo może szybko, jutro niedziela odpoczniemy, ja wczoraj po południu podrobiłam się.Jeszcze zostały chwasty między tujami. Robię porządek na szambie, też tam są rośliny zadarniające, wywaliłam kamienie, był tam taki mały skalnik i bergeniami, zlikwidowałam to, stare już było, ziemia wyjałowiona. Mnóstwo chwastów.Nie mam jeszcze na to pomysłu. .
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Anusia 15:56, 25 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
U mnie werbena wysiała się bardzo ładnie. W ilości gigantycznej. Moje sąsiadki przygarną chętnie ale i ja poprzesadzałam ją w kilka miejsc.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ElzbietaFranka 17:41, 25 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Jak piele to też widzę że mam jej bardzo dużo. Wilgoć i ciepło to dla nasion blogostan. W jednym miejscu w takim kilku to setki flancow.

Jeszcze trawy odczytała silwer skay i siux. Już posadziłam ale się p.. z tym wszystkim czas ucieka a ja w tyle.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies