Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 22:33, 19 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Dzisiaj dobra pogoda do różnych prac. Pracuje bo chwasty nie śpią wprost przeciwnie po deszczu zaczęły rosnąć więc trzeba było niektóre rabatki motyka shakowac. Pogoda bardzo dobra rano padało dosyć mocno po południu słonecznie i parno. Nie trzeba podlewać to duża ulga. Ogród rozsiany więc nie wszędzie rurki królujące zainstalowane.

Najlepiej to się cieszy trawa jest mokro, ale tak chętnie bym się położyła na zielonym dywanie. Jak przestanie padać może wtedy ale ta zieleń nie będzie tak soczysta. Piękna jest. Wczoraj eM skosil i znowu przez jeden dzien podrosła.



Woda w suchym oczku taki jest poziom wody gruntowej ok 80 cm



Miejsce po wysadzeniu iglakami i przerzedzeniu "kapusty". Posadziłam funkie takiego olbrzyma i dalie mogą rosnąć w tym roku.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:44, 19 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Spacerując robiłam fotki



Juki w zeszłym roku ani jedna nie zakwitła jak nigdy



A to rodzaj rutewki przez pomyłkę mi włożono do paczki. Przysłali mi inną wrzosowa ale coś nie bardzo chce rosnąć przesadziłam w inne miejsce zobaczymy czy zmieni się na lepsze po prawej piękny cis, ale słabiutko rośnie to z tych powolniejszych



Niektóre floksiki już przekwitły lub wytrzepał je deszcz na skalniaku się trzymają



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:47, 19 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Aurelllia 23:03, 19 maj 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu taką ilość zdjęć to ja bardzo lubię Nacieszyłam oczy niesamowicie
Byłam na ślicznym wirtualnym spacerku po Twoim ogrodzie - w realu dzisiaj czasu zabrakło to sobie zrekompensowałam chociaż tak.
Ta funkia olbrzym jest niesamowita podobno, nie mam jej, ale zaglądam do tych co mają i robi wrażenie.
Zagajnik zarówno brzozowy jak i sosnowy to świetna sprawa, bo grzybki na jesieni są
Co do juk, to Pan Grzegorz z "Zielonego pogotowia" jak z miesiąc temu oglądałam akurat ten odcinek im poświęcony na youtube, skomentował, że żeby kwitły niestety muszą być co parę lat odmładzane, bo karpa zarasta i młode nie mają siły się wybić. Ale znowu jak się wziąć za takie karpisko jak ono takie ogromne i podzielić? - cały dzień bawienia się z tym pewnie
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 23:49, 19 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Aurelia wszystkie odrosty przekwitle od razu wycinam. To nie lada wysilek jak sama dobrze wiesz. Mam duzo mlodych i tez nie kwitly. Zeszla wiosna byla bardzo ciepla i moze dlatego nje nawiazaly kwiatostanow tak sobie mysle.
Mam juki w kilku miejscach i nigdzie nie kwitly.

Kazddj wiosny po zimie od spodu czyszcze juki wywoze taczke suchych lisci. Po przekwitnieciu tez suszki wycinam.

Zobaczymy w tym roku jezeli nie beda kwitly to trudno trzeba bedzie wyciac, karpy wyciagnac i odnowic.

A ty wiesz Aurelia, ze wszystkie juki jakie mam to z jednej juki. Mało tego na osiedlu ich duzo posadzilam. Juka to jak chwast ale pieknie kwitnie.

Jutro bede ogladala satki i wstawie jeszcze fotki

Dobranoc
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AnnaMS 23:55, 19 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Świetny masz ten zagajniczek brzozowo-sosnowy dodasz tam jakieś roślinki np. hosty czy zostawisz tak jak jest ? Bez roślin też jest pięknie
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
pestka56 00:53, 20 maj 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Miły spacerek A trawnik masz super. Pokazałam mojemu J Może się złamie i wreszcie będzie nasz regularnie kosił. Chociaż i tak mnie zadziwił w tym roku, bo wydał walkę mleczom i prawie wszystkie wykopał.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 09:33, 20 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
pestka56 napisał(a)
Miły spacerek A trawnik masz super. Pokazałam mojemu J Może się złamie i wreszcie będzie nasz regularnie kosił. Chociaż i tak mnie zadziwił w tym roku, bo wydał walkę mleczom i prawie wszystkie wykopał.




Mlecze to też nasza bolączką i jak dziki rabarbar, ale jak się mieszka wśród pól i łąk to się wszystko rozsiewa. U mnie okno mleczy na rabatach w zakamarkach więc jak idę to wyrywam i rzucam później zbieram suche.

Drugim takim paskudnym chwastem wiosna jest gwiazdnica jeden korzeń a średnica 30-40 cm rozsiewa się na potęgę.

Jak nasz jaki kolwiek trawnik to tylko nawieźć i kosić sam się wyrówna. Jak są puste plamy podosiewac. Zacząć najpierw przy domu i później coraz to dalej.

Mój EM bardzo lubi kosić przynajmniej chodzi to duży relaks jak się ma siedząca pracę. Trawnik przy domu koszony jest mała kosiarka akumulatorowa przynajmniej na wiosnę później traktorkiem.

Ludzie mają problemy z trawnikami a to żadna filozofia wystarczy nawóz, koszenie i ew usuwanie chwastów.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 09:36, 20 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
AnnaMS napisał(a)
Świetny masz ten zagajniczek brzozowo-sosnowy dodasz tam jakieś roślinki np. hosty czy zostawisz tak jak jest ? Bez roślin też jest pięknie




Nie będę nic sądziła już mam sadzenia dosyć. Brzozy to pijawki niż tam nie urosnie. A pod sosnami rosną grzyby pod brzozami też.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kamcia 10:12, 20 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Elu,
Przyjdź z pomocą mojemu trawnikowi, proszę

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies