Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 12:04, 21 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Dzięki Aniu za wpis będę u Ciebie wieczorem.
Zaraz jedziemy na działkę. Zastanawiasz się pewnie dlaczego dojeżdżam chciałabym tam pomieszkać,ale moja córka Maja nie lubi.
Tutaj w Wawie ma swoje gniazdo szarogesi się w całym mieszkaniu tam niby też, ale to nie to.

Dzisiaj będę czyścić oczko miałam to zrobić wczoraj, ale zapomniałam zabrać moje wodery z domu bo robiłam w nich udoskonalenia aby woda nie ciekła.

Za to dużo innych robótek zrobiłam ciągle coś tam robię. Rozrzucilam jeszcze kore, podlalam mimo niewielkich opadow. Dzisiaj porządki w oczku, pielenie Skalnika i róże do oczyszczenia w zależności od tego czy padało to podlewanie.

Na Ursynowie padało mam nadzieję, że tam też.

Pozdrawiam i miłej niedzieli wszystkim zagladajacym życzę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 18:17, 21 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Popadało przed południem. Wystarczy, żeby dziś nie podlewać.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 23:19, 21 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854

Kasiu dziekuje wczoraj popadało ale dzisiaj dopiero po południu trochę popadalo, ale i tak podlewam bo sucho. Mokro 5cm a poniżej skala.

Dzisiaj czyściłam oczko z obitych liści dużo tego wyrzuciłam nowe już rosną.
Jest nadzieja, że jeszcze będzie zielono.

Zakwitła moja lilia wysoka jeszcze nie wszystkie kwiaty ale za kilka dni może już przekwitna










____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:19, 22 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kasia Pestka

Ta tawuła arendsa nazywa się Color flesh






Jest jeszcze też o liściach limonkowych. Jest piękna to podobno nowość pięknie się przebarwia byłam dzisiaj i widzialam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
violaskom 16:31, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasia Pestka

Ta tawuła nazywa się Color flesh



[/quote
Śliczny kolorek tej tawułki. U Ciebie suszy nie widać, wszystko w pięknych kolorach. Piękne jeżówki. Widzę też fajne dalie. Czy to te talerzowe?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
ElzbietaFranka 17:44, 22 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Viola nie wiem jakie to są. Kupiłam w obuwiu na próbę. Zrobiłam duży błąd, że je posadziłam wcześniej w domu do donic. Wyrosły wybujały i są wiotkie.wszystkie dalie które wysadzalam bezpośrednio do gruntu są inne bardziej zahartowane rosną tak jak powinny.
Więc już nigdy nie będę dalii wcześniej.
Jeszcze dorwały się do nich jakieś robale i nie jestem zadowolona w tym roku.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kindzia 20:35, 22 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Grad...dobrze, że tylko listki zniszczył. Odrosną. A rośliny żyją.
Masz piękne lilie, takie grubaski
Dostałam zeszłym roku taką tawułę o kolorowych liściach. Moja ciemniejsza jest, ale jej liście pięknie widoczne na rabacie

Twój rozwar pięknie sztywny, mój się pokłada, nie wiem czemu

____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
ElzbietaFranka 20:42, 22 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kindzia napisał(a)
Grad...dobrze, że tylko listki zniszczył. Odrosną. A rośliny żyją.
Masz piękne lilie, takie grubaski
Dostałam zeszłym roku taką tawułę o kolorowych liściach. Moja ciemniejsza jest, ale jej liście pięknie widoczne na rabacie

Twój rozwar pięknie sztywny, mój się pokłada, nie wiem czemu




Kasiu one mają ciemne liście akurat pokazałam górkę tawuły a one są zielone te starsze przyrosty są bordowe.



Rozwar u mnie gdzieś ok 35 cm. A może u ciebie płytko posądzony,albo ciężki od kwiatów.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
violaskom 20:55, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
ElzbietaFranka napisał(a)
Viola nie wiem jakie to są. Kupiłam w obuwiu na próbę. Zrobiłam duży błąd, że je posadziłam wcześniej w domu do donic. Wyrosły wybujały i są wiotkie.wszystkie dalie które wysadzalam bezpośrednio do gruntu są inne bardziej zahartowane rosną tak jak powinny.
Więc już nigdy nie będę dalii wcześniej.
Jeszcze dorwały się do nich jakieś robale i nie jestem zadowolona w tym roku.

U mnie to samo! Ja dalie z braku miejsca wsadziłam do donic. Wszystkie są beznadziejne, nawet nie wiem czy zakwitną. Te w ziemi są znacznie lepsze mimo fatalnej suszy. Ja wsadzałam wszystkie w tym samym czasie, więc nie mogły mieć problemu z zahartowaniem się. U mnie eksperyment z daliami w donicach się nie udał. Nie wiem jeszcze co będzie z mieczyków i z crocosmii też w donicach. Na tę chwilę wyglądają biednie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
pestka56 22:57, 22 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Dzięki Ela.

To tak ze wszystkimi roślinami. Łatwo je zmarnować przy takiej pogodzie, jeśli siedzą w doniczkach.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies