Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Agania 08:25, 07 sty 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Szokujące wiosenne widoki...pigwowce już w kwiatach no szok
Mój ciemiernik też zakwita
Piękny ten widoczek

U mnie woda zamarznięta trochę mrozik trzyma

Co tam u Jeremiaszka?

Pozdrawiam noworocznie Elu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ElzbietaFranka 17:28, 07 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
To dla Joli fotki pierwsze dwie fotki przycięte wiosna masz porównanie do fotek ostatnich jak zgęstniał.



Ten Buczek z tyłu był przesadzamy w 3018 i jeszcze się zbiera



To jest 28 kwiecień 2019 r



To jest połówką mają jak widzisz z tyłu przesądzony bez liści a ten ma liście z 2018 r i pąki liści ledwo ledwo. Tak jest u mnie na mąż pod WAWA u ciebie dużo wcześniej wiosna.





Jeszcze jedno buki w zeszłym roku bardzo atakowali robactwo miałam biała mszyce musiałam pryskać. Mszyce miałam na wszystkich również na czerwonych.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monia81 21:36, 08 sty 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7963
Elu wszystkiego najlepszego w tym nowym roku ależ masz jeszcze piękne pióropusze na miskantach, u mnie już tak ładnie nie wyglądają, wiatrzysko zrobiło swoje... pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
daszum 21:53, 08 sty 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Elu często zaglądam do Ciebie po cichu. Piękny masz ogród i pięknie go pokazujesz.

W Nowym Roku życzę Ci zdrowia i dużo radości oraz słońca i deszczu w odpowiednich proporcjach.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Milka 07:04, 09 sty 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj zrobiłam taką fotki na osiedlu i to nie jeden krzak.
Prawie wszystkie pigwy kwitną całe w pakach. Jak żyje nie widziałam takich anomalii. Forsycje mają spore zalążki kwiatowe






Szok, faktycznie, zwłaszcza w waszym rejonie, zawsze u was późno było, zima trzymała na całego
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 13:58, 09 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Miluś wszędzie kwitną na całym Ursynowie. Tutaj zawsze ciepłej o 3 stopnie asfalt, budynki nagrzane jak słońce świeci.
Mam mieszkanie od południa i północnego zachódu - na termometrach jest 2 stopnie różnicy np o godz 22 wieczorem.

Wczoraj rozmawiałam z panem który ma córkę w Camberze siedzą wszyscy na walizkach w razie ewakuacji. Dopóki jest prąd to jeszcze chodzi klimatyzacja i jako tako tako nie wychodząc z domu da się wytrzymać. Jak prądu zabraknie w razie awarii wszyscy się poduszka. Wykupiono wszystkie aparaty prądotwórcze.
Nawet kilku kilometrowe wycinki drzew nic nie dają.

Burza trwa 15 minut z dużym wiatrem huraganem gdzie żarzące się konary drzew przenosi kilka kilometrów i znowu powstaje następne zarzewie ognia.
Nam tutaj pokazują zwierzęta których jest bardzo żal biedactwo bez możliwości ucieczki. Jest też horror zwykłych ludzi którzy się przemieszczają po kilka kilometrów aby za 2 dni znowu uciekać nie wiadomo w którą stronę.
W Australii jest spora grupa Polaków wyjezdzali jak była możliwość zaraz po stanie wojennym z obozów w Austrii.

Elton John dzisiaj powiedział Apokalipsa 21 wieku.

Oby obecny rok podarował nam więcej deszczu. Sprawdzaliśmy w studni melioracyjnej poziom wody ok 1 m pod ziemią w rurach melioracyjnych sucho.

Poniżej 2 lata temu tuje stały w wodzie obok bloto. W tym miejscu zrobilis
Wewnętrzna melioracje na dzialce od 2 lat nie możemy sprawdzić czy melioracja zdaje egzamin. Śmiejemy się może rury wyciagac.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anka_ 15:38, 09 sty 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Elu u ciebie z melioracją jak u mnie ze stawem- jak nie było, to cały teren zalewało; jak wykopany to sucho. Choc poza oczywistym wpływem pogody to trochę (powiedziałabym nawet bardzo) przyczynili się sąsiadzi, kopiąc nagminnie studnie ala głębinowe gł 7m i czerpiąc z nich wodę do podlewania upraw.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
mira 17:01, 09 sty 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ha pisałam tu dziś i nie wyszło. Tak mi idzie z tel. Aldona może pozdrawiam noworoczne i zapytuje cz na fotce co Irena przytoczyla bo jest snieguliczka?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
ElzbietaFranka 19:58, 09 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
anka_ napisał(a)
Elu u ciebie z melioracją jak u mnie ze stawem- jak nie było, to cały teren zalewało; jak wykopany to sucho. Choc poza oczywistym wpływem pogody to trochę (powiedziałabym nawet bardzo) przyczynili się sąsiadzi, kopiąc nagminnie studnie ala głębinowe gł 7m i czerpiąc z nich wodę do podlewania upraw.




Studnie glebinowe przeważnie kopie się poniżej 10 metrów. Moja studnia ma poniżej 15 m. 7 metrów to woda podskórna i nie do picia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 20:03, 09 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
anka_ napisał(a)
Elu u ciebie z melioracją jak u mnie ze stawem- jak nie było, to cały teren zalewało; jak wykopany to sucho. Choc poza oczywistym wpływem pogody to trochę (powiedziałabym nawet bardzo) przyczynili się sąsiadzi, kopiąc nagminnie studnie ala głębinowe gł 7m i czerpiąc z nich wodę do podlewania upraw.



Witajcie

Doczytałam się u was o studniach głębinowych ,
Moje drogie 7 m, to fajniutko ,
U mnie jedni mają na 30 m a inni i na 70 m

No ale bez wody to ogród chyba nie przetrwa zbyt długo

Ale ogólnie jest wszędzie sucho ,
Chodż w centrum cały styczeń pada to nie widzę aby wody podniosły się w stawach


____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies