Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 19:24, 19 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Milka napisał(a)
Cudownie pokazałaś Warszawę, jestem zachwycona



Trzeba przyznać, że jest pięknie co rok lepiej. Rozszerza się teren o nowe iluminacje. Ledy nie pobierają tyle prądu więc mozna szalec.

Miałam jechać w czwartek do Wilanowa tam też pięknie podobno,ale nie wszystkie dni tulipany się świecą. W czwartek pogoda nie za bardzo wiatr i deszcz to żadna przyjemność oglądania. W prostej linii ode mnie rzut beretem.

Fontanny na Podwalu na czas zimowy oświetlone zamiast wodotryskow. Trzeba zobaczyć może w nadchodzącym tygodniu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:30, 19 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
anabuko1 napisał(a)

Ale fantastyczny widok z tymi rybkami.
Na razie pozostają w swerze moich marzeń
Fajnie te trawy wyglądają.
Pozdrawiam Elu



Aniu rybki cały czas tak pływają w takim stadku. Powolne ruchy ogon lekko faluje aby jak najmniej energii wytrącić.
Dzisiaj zaglądałam do oczka woda przezroczysta widać na dnie kamienie, glonów nie ma. W doniczkach ok 70 cm w wodzie rosną lilie nie zmarzły widać pąki kwiatowe. Tez irysy żółte mają pod wodą zielone liście.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mala_Mi 20:58, 19 sty 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ela...lepszy sort...lepszy
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ElzbietaFranka 17:40, 25 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Wczoraj była piękna słoneczna pogoda dzisiaj szaro buro i ponuro.

Łazienki wczoraj. Nigdy pod koniec stycznia nie były bez lodu.
Wczorajszy dzień







Tez ciemierniki kwitną


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basilikum 17:47, 25 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Na tych laweczkach to sie nie da posiedziec
dziekuje za fotki ojczyzniane
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 17:49, 25 sty 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
O, wycieczka do Łazienek! Super. Zazdroszczę Wam słońca, u mnie niestety bura mżawka non stop. A nawet jak nie pada, to mglisto. Cóż taka zima ....
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ElzbietaFranka 17:55, 25 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Dzisiejszy dzień specjalnie nie ma czego pokazywać.
Przycinalam dzisiaj winobluszcz powrastal na choiny kanadyjskie pozwoliłam im nie potrzebnie bo teraz dodatkową robota.
Z pędów zrobiłam kule jeszcze nie wszystkie.

Mam dużo ciecia. Przeglądając wątki co niektórzy już się palą do przycinania. Sadownicy jeszcze nie przycinają więc nie będę się wychylać.

Co niektóre tulipany wychodzą. Poza tym spokój w przyrodzie.




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:02, 25 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Basilikum napisał(a)
Na tych laweczkach to sie nie da posiedziec
dziekuje za fotki ojczyzniane



Iza akurat na tej teraz nie, ale jest mnóstwo innych na których można siedzieć.
W tym miejscu jest dużo turystów i pawie rozbestwione jedzeniem czernie pozują do fotek odbywają się pawie tańce.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 21:14, 25 sty 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Wczoraj była piękna słoneczna pogoda dzisiaj szaro buro i ponuro.

Łazienki wczoraj. Nigdy pod koniec stycznia nie były bez lodu.
Wczorajszy dzień



Też robiłam takie ujęcie z odbitym mostkiem w wodzie, piękne miejsce. Jak byłam w tym parku paw siedział tak samo na oparciu ławki, a starsza pani karmiła go sałatą z reki. Bardzo miłe wspomnienia.


Mnie zabrakło winobluszcza na kule, może jesienią zrobię z nowych przyrostów.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Jola_M 19:53, 27 sty 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
ElzbietaFranka napisał(a)
To dla Joli fotki pierwsze dwie fotki przycięte wiosna masz porównanie do fotek ostatnich jak zgęstniał.

Jeszcze jedno buki w zeszłym roku bardzo atakowali robactwo miałam biała mszyce musiałam pryskać. Mszyce miałam na wszystkich również na czerwonych.


Dzięki Elu za fotki, super masz buki. Ja z moich też jestem narazie zadowolona, chociaż mszyce je żarły też w tym roku. Jakoś Ewa-Anda przekonała mnie do przetrzymania bez pryskania i poradziły sobie - dużo naszych biedronek miałam
Napisz mi tylko kiedy tniesz, bo ja cały czas się zastanawiam, kiedy dla moich będzie najlepiej - one raczej w słońcu stoją - trochę tylko zacienione przez dom sąsiada.
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies