Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 17:10, 31 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
anka_ napisał(a)
Ja też elu z przerażeniem obserwuję poziom wody w stawie. Zawsze o tej porze roku albo leżał śnieg, albo teren był zalany. Obecnie w stawie nawet metra wody nie ma. A gdzie do krawędzi stawu...

Trawy masz niesamowite. Ja muszę zdecydowanie dosadzić, tylko muszę wybrać takie nie za bardzo rozrastające się.



Na szczęście co jakiś czas leje. Dzisiaj rano duża ulewa przeszla.
Pogoda jak widzisz chmury płyną pogoda beznadziejna ale nie ma co psioczyc deszcz potrzebny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 11:43, 01 lut 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
U mnie poziom wody jest o około metr niżej niż rok temu. Mamy wykopane miejsce na piwniczkę, ktorej nie mogliśmy zrobić ze względu na wodę.
A ulewy u nas nie było dzisiaj. Poprzedniej nocy trochę mocniej popadało, ale już śladu nie ma, choć wcześniej przez kilka dni siąpiło i było te kilka cm śniegu. Susza! Tyle, że wreszcię tę piwniczkę zrobimy w tym roku.
____________________
Kasia
Ania111 13:39, 01 lut 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Ja nie mam piwniczki ani studni ,
Ale za to błoto na trawie ,
Spacer po mięciutkiej gąbeczce mogę zafundować
A rabatki toną w błocie
Roślinki się cieszą
Zbierają wodę na pózniej ,
Wody na chwile obecną mam
ale na jak długo ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
pestka56 15:30, 02 lut 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Rozpłynie się nie wiadomo gdzie niestety. Za długo było sucho. Obawiam się, że już nigdy nie będzie tyle wody ile potrzeba.
Od wczorajszego wieczora pada. Nie za mocno, ale praktycznie cały czas.
____________________
Kasia
Aurelllia 16:17, 02 lut 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Oj tak Elu ta zima to do historii przejdzie, szczególnie ta na naszym terenie, bo tu raptem jeden dzień śnieg padał i w ciągu kilku godzin stopniał
U mnie cebulowe już wariują i wszystkie czubki wystawiły, nawet czosnki olbrzymie.
Pogoda tym deszczem próbuje suszę nadrobić, ale zobaczymy jak jej to wyjdzie - u mnie ziemia wszystko wchłania żadnych zastoisk nie mam - czyli jaka susza po sezonie
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 22:22, 02 lut 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Aurelia przejeżdżając przez Piaseczno zawsze myślę gdzie ty mieszkasz.

U mnie co niektóre tulipany już widać szczególnie te które rosły w koszyczkach nie wysadzalam ich. Wyciągnęłam z ziemi koszyczki i jesienią z powrotem w inne miejsca wysadzilam są gęste. Czosnki też nie wszystkie ale te w zacisznych miejscach przez tydzień wystrzeliły na ok 10 cm.

Dzisiaj przechodziła burza pewnie u ciebie też nawet błyski były. Wiało, zacinało szkoda, że nie śnieg dużo by nasypało.
U mnie też sucho żadnego błota. Widzę, że trawa rusza. Pietruszki nie wyciągałam i rośnie zielona.

W każdym razie miejscowa rzeczka w Konstancinie wody w niej przybywa tak mi się wydaje.
Ryby rześkie pod lustrem oczka pływają.



Werbeny też zielone. Wykopałam 3 szt z karpa i posadziłam do doniczek, aby przezimowały są w altance wyrazie czego schowam do domu. Nigdy nie wykopywalam, ale mają korzenie.
Okazuje się, że te nie wykopane lepiej wyglądają niż te w doniczkach.
Poniżej z żurawiami


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Aurelllia 23:23, 02 lut 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
O to miłe Elu Ja bardziej w tych rejonach podmiejskich Piaseczna.
W tym roku Ogrodowisko świętuje 10 lat powstania i szefowa coś szykuje - może będzie okazja w końcu do spotkania Elu

Burzy wprawdzie nie miałam, ale gradem sypnęło. Dzisiaj na Górkach Szymona odbywała się akcja charytatywna pod hasłem: "Lodowata niedziela dla Jaśka". Można było pooglądać nasze Piaseczyńskie morsy, zjeść pyszną kiełbachę z grilla, a także było wiele innych atrakcji, oczywiście wszystko w szczytnym celu zbiórki pieniążków Tylko właśnie im ta pogoda nie dopisała, bo ciągle padało ..... Na szczęście przed gradem udało mi się wrócić.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Kasiolaaa 05:40, 03 lut 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Witaj Eluniu juz dzialasz na dzialeczce karpiki az sie ucieszyly ze pancia przyjechala
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
violaskom 07:57, 03 lut 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Wykopujesz werbeny? Myślisz, że jeszcze zima wróci? Ja swoje mam zieloniutkie, chyba nawet mają nowe przyrosty. Zostawiam je wszystkie w gruncie. Wiosną będę się pozbywać siewek.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
ElzbietaFranka 20:12, 03 lut 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Ania111 napisał(a)
Ja nie mam piwniczki ani studni ,
Ale za to błoto na trawie ,
Spacer po mięciutkiej gąbeczce mogę zafundować
A rabatki toną w błocie
Roślinki się cieszą
Zbierają wodę na pózniej ,
Wody na chwile obecną mam
ale na jak długo ?




Czytajac powyzsza treść przeniosłam się 2-3 lata wstecz na moją działkę. Gdzie wszystkie niskie rabaty stały w wodzie a po trawie chodziłam jak po bagnie. Zrobiłam wewnętrzny drenaż problem się skończył jest sucho.

Nadmiar wody może spowodować gnicie korzeni gdyż nie ma wegetacji. Słońce świeci jak na lekarstwo więc rosliny nie pobierają nadmiaru wody.

Aniu może u ciebie więcej deszczu padało. U nas ostatnie kilka dni padał deszcz no i śniegu 3 cm,ale leżał kilka godzin.

Tak czy siak już wolę jak jest sucho.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies