Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Figaro 20:00, 27 sty 2020


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Odpisalam.
ElaS 00:00, 28 sty 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
ElzbietaFranka napisał(a)






Ile trzeba czekać na taki efekt od posadzenia. Powiem - wow, cudo
____________________
Malwowy ogród
ElzbietaFranka 18:23, 28 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Jola_M napisał(a)


Dzięki Elu za fotki, super masz buki. Ja z moich też jestem narazie zadowolona, chociaż mszyce je żarły też w tym roku. Jakoś Ewa-Anda przekonała mnie do przetrzymania bez pryskania i poradziły sobie - dużo naszych biedronek miałam
Napisz mi tylko kiedy tniesz, bo ja cały czas się zastanawiam, kiedy dla moich będzie najlepiej - one raczej w słońcu stoją - trochę tylko zacienione przez dom sąsiada.





Zawsze służę rada dogłębnie przemyślana i z doświadczenia co jest dobre dla rośliny jak choruje czy żre jakiś szkodnik.
Zdobniczka bukowa bo tak się nazywa ta mszyca to nie "przelewajki". Lepiej z nia walczyć jak się pokażę niż potem jak się rozszerzy po wszystkich krzakach.
Guzik prawda, że dały rady jeżeli miałaś te co na focie one w dalszym ciągu żerują tylko w innej postaci wiosna znowu się pojawia w większej ilości.



Zdobniczka bukowa zauważa się w kwie-maju. Na drugiej str liści. Mszyca hamuje wzrost, a na spadzi które wydzielają mogą pojawiać się infekcje grzybowe tzw sadzawki
Jaka zdobniczka zimują w korze. .
Trzebawczesna wiosna opryskać Promanalem 60 EC. W sezonie jak są liście zaatakowane to prysksmy Mospilanem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:32, 28 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
ElaS napisał(a)

Ile trzeba czekać na taki efekt od posadzenia. Powiem - wow, cudo





Jolu na fotce uwidocznione są dwa miskanty.
Po lewej duży posadzony wiosna 2014 Melopartus.
Po prawej wyższy, ale objętościowo mniejszy szybko rośnie to Menory.
Pióropusze - piękne jak strusie pióra.


O tutaj z 4 września ub roku

Różowy Melopartus , Srebrny Memory




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 00:50, 29 sty 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
ElzbietaFranka napisał(a)


Jolu na fotce uwidocznione są dwa miskanty.
Po lewej duży posadzony wiosna 2014 Melopartus.
Po prawej wyższy, ale objętościowo mniejszy szybko rośnie to Menory.
Pióropusze - piękne jak strusie pióra.

O tutaj z 4 września ub roku

Różowy Melopartus , Srebrny Memory





Świetnie razem wyglądają.
Fotki z Łazienek wcale nie zimowe, można pomylić z marcem. A ogród jak zwykle perfekcyjny.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 12:08, 29 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Gosialuk napisał(a)

Świetnie razem wyglądają.
Fotki z Łazienek wcale nie zimowe, można pomylić z marcem. A ogród jak zwykle perfekcyjny.



Gosiu dziękuję.
Polecam też sadzenie traw już sobie wyobrażam u Ciebie łąkę z miskantow od wyższego to najniższego a w nóżkach rosnące byliny.
Teren takim nasadzeniem sprzyja
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Jola_M 09:22, 30 sty 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
ElzbietaFranka napisał(a)





Zawsze służę rada dogłębnie przemyślana i z doświadczenia co jest dobre dla rośliny jak choruje czy żre jakiś szkodnik.
Zdobniczka bukowa bo tak się nazywa ta mszyca to nie "przelewajki". Lepiej z nia walczyć jak się pokażę niż potem jak się rozszerzy po wszystkich krzakach.
Guzik prawda, że dały rady jeżeli miałaś te co na focie one w dalszym ciągu żerują tylko w innej postaci wiosna znowu się pojawia w większej ilości.



Zdobniczka bukowa zauważa się w kwie-maju. Na drugiej str liści. Mszyca hamuje wzrost, a na spadzi które wydzielają mogą pojawiać się infekcje grzybowe tzw sadzawki
Jaka zdobniczka zimują w korze. .
Trzebawczesna wiosna opryskać Promanalem 60 EC. W sezonie jak są liście zaatakowane to prysksmy Mospilanem.

ok Elu masz rację - to było chyba to. W takim razie zaopatrzę się w Promanal i zobaczę co i jak dziękuję
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
anabuko1 19:22, 30 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
ElzbietaFranka napisał(a)



Aniu rybki cały czas tak pływają w takim stadku. Powolne ruchy ogon lekko faluje aby jak najmniej energii wytrącić.
Dzisiaj zaglądałam do oczka woda przezroczysta widać na dnie kamienie, glonów nie ma. W doniczkach ok 70 cm w wodzie rosną lilie nie zmarzły widać pąki kwiatowe. Tez irysy żółte mają pod wodą zielone liście.

Hmm, ciekawa ta tegoroczna zima
U mnie też trochę tulipanów powychodziło.
Fajnie masz, że możesz sobie patrzeć na te pływające rybki
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 21:06, 30 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Aniu wczoraj trochę śnieg popadał ok 3 cm, ale bardzo mokry. Dzisiaj w mieście po śniegu śladu nie ma.
Byłam na działce i tyle zostało.



W 2018 r. O tej porze było tyle wody



W tym roku jest tak

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anka_ 11:03, 31 sty 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ja też elu z przerażeniem obserwuję poziom wody w stawie. Zawsze o tej porze roku albo leżał śnieg, albo teren był zalany. Obecnie w stawie nawet metra wody nie ma. A gdzie do krawędzi stawu...

Trawy masz niesamowite. Ja muszę zdecydowanie dosadzić, tylko muszę wybrać takie nie za bardzo rozrastające się.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies