Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 11:34, 12 lut 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
greg66 napisał(a)
Po bardzo przyjemnym i ciepłym weekendzie u mnie już trzeci dzień wieje i to coraz silniej. Już mnie nerw bierze.




Podobno dzisiaj po południu koniec wiania. Od niedzieli znowu następna porcja wiatru.
Tez mnie wnerwia. Nie mieszkam na pustyni zawsze może coś na głowę spaść. Drzewa trzeszczą od wiatru
Na balkonach też różne rzeczy składowane więc może coś pofrunac. Pozostaje siedzenie w domu.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 15:36, 12 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
ElzbietaFranka napisał(a)
CD piękny spacer o godz 10 rano nie ma tyle luda.

Siedzące mewy na zamrożonej tafli pięknie to wyglądało.








Ach... świetne widoczki
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Basilikum 21:51, 12 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
sliczne to widoki ogldnelam z rzyjemnoscia
u nas tez powialo, mam nadzieje, ze to juz koniec

mamy ozko w ogrodzie, mam nadzieje, ze choc rozwiaze problem z woda na trawniku, jak nie to bedziemy jeszcze drenaz kopac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 23:55, 12 lut 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
U nas nadal wieje, a rano była śnieżyca, ale zanim płatki sięgały ziemi już ich nie było.
____________________
Kasia
Kim 23:06, 16 lut 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Elu piękne te widoki a ja dalej nie widziałam Warszawy na żywo pozostają mi Twoje fotki

A co tam dziołcha u Ciebie ,działasz już coś ogrodowo
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
ElzbietaFranka 16:28, 17 lut 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Witam Bożena

U nas ciepło bez słońca trochę wieje ale można wytrzymać.
W sobotę i niedzielę cielam krzaki i świerki jeszcze nie wszystkie ale większą część. Świerki przy domu już wysokie to się namordowalam.
Cielak je bo szybko rosną a chce aby się zagęściły i trochę przy okazji światła dostały. Iglaki jak nie mają dostępu do światła to żółkną igliwie opada i są łyse.

Jesżcze nigdy w połowie lutego tak nie pracowałam teraz trzeba po kolei wszystko grabiami ograbić i zwieźć.
Dzisiaj ręce bolą taki to los ogrodnika.

Jadę z Leklerka myślałam, że będę mogła jakiś zakup kwiatowy zrobić, ale jeszcze zamknięte. Jutro wybiorę się do Obi tam już 2 tygodnie temu dalie i lilie kupiłam. Już często rezygnuje z zakupów aby się nie urobic.
2 tygodnie temu zakupiłam nasiona i czas na początku marca zasiać co nie co.
Ale nie panikuję bo mogę też np dalie kolnierzykowe wysiać bezpośrednio do gleby.
Pogoda zwariowała więc wcześniej są byliny w paczkach niż zazwyczaj. Kupiłam dalie ,Franc Kafla" 10 paczek i jeszcze szukam żółtych do nich.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kim 22:02, 17 lut 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Elu to się namachałaś ,wiesz człowiek wyskoczy na ten ogród jak pies spuszczony ze smyczy a potem ciężko się ruszać

Też tak mam a Ty masz co obrabiać ,duży i dorosły ogród to mnóstwo pracy

Masz rację pogoda oszalała choć Ci powiem że pamiętam z dzieciństwa że na moje imieniny 13.03 to zawsze już było ciepełko .Tyle że od listopada była już sroga zima.

Dziś byłam w LM po korę to tam już dużo wiosennych rzeczy

Pozdrawiam
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 08:21, 21 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Hej Elu - mam jeszcze pytanie o moje buki - wpadniesz do mnie do wątku?
dzięki
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
anabuko1 09:48, 27 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Fajnie Elu, że ci się udało popracować w ogrodzie.
Ja jeszcze z pracami stoję.
Wyczytałam,że dalie kolonierzykowe chcesz posłać prosto do gruntu.
Robiłaś już tak kiedyś ?
Dobrze urosną siane w ten sposób ? I zakwitną ?
Może i ja tak posieje
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 23:35, 27 lut 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
anabuko1 napisał(a)
Fajnie Elu, że ci się udało popracować w ogrodzie.
Ja jeszcze z pracami stoję.
Wyczytałam,że dalie kolonierzykowe chcesz posłać prosto do gruntu.
Robiłaś już tak kiedyś ?
Dobrze urosną siane w ten sposób ? I zakwitną ?
Może i ja tak posieje





Więc tak w zeszłym roku część posiadam wcześniej do inspektu i bujalam się z nimi bo za bardzo wyrosły. Posadziłam do gruntu przyjęły się.

Druga część wysiadłam bezpośrednio do gruntu i o dziwo te rosły o wiele lepiej. I w tym roku sieje bezpośrednio do gruntu. Tak aby były posiane przed ew posiane aby ich ogrodnicy nie dorwały. Wysiewam ok 12 maja. Zresztą jak śledzia pogodę czy będą przymrozki. Wyrosną szybko jak posiejesz w dobrej ziemi ładnie rosną.
Możesz jak będą większe przerwać kępkami i posadzić w inne miejsce.

Te są siane Dalia zmienna



Te z rozsady przerywanej



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies