Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 18:50, 06 mar 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Dorota123 napisał(a)
Widzę, że sezon ogrodniczy już zaczęty, czy ryby w oczku były w zimowym śnie? bo ja je u Ciebie na zdjęciach ciągle widzę ożywione.




Dorotka coś tam robię, ale jeszcze dużo prac przede mną.
Jadę z obi wczoraj zabrakło mi promanalu na opryski i jechałam dokupić przy okazji kupiłam nawóz do róż i różaneczników.
Jesienią róże nawiozlam nawozem(kopczyki) ale trochę teraz podsypie nawozem ładnie rosną i kwitną Pokon do roz zawsze używam.

Ryby jak wszystko świruje. Na oczku miałam że 2 razy lod ok 1 cm.
Cały czas pod powierzchnią pływają widocznie ciepła woda dla nich.
Muszę dzisiaj zobaczyć do Ani Mała mi co u niej się dzieje z rybami.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agania 19:05, 06 mar 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ElzbietaFranka napisał(a)
Była piękna niedziela więc i ruch w oczku
Rybki już chcą żreć, ale jeszcze czekam bo różnie może być w marcu


Śliczne masz rybeńki u mnie jeszcze śpią...
Już nie mogę doczekać się zielonego trawnika, dzisiaj też zauważyłam żółte krokusiki na trawniku
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Dorota123 19:16, 06 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Dziwna ta zima w tym roku, przyroda jest zdezorientowana. Też troszkę działam w ogródku, ale organizm mi się buntuje przy każdej robocie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Aurelllia 19:40, 11 mar 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu już zrobiłaś oprysk promanalem czy jeszcze czekasz? Ja jeszcze troszkę zwlekam, bo deszcze zapowiadają i wypatruje chociaż jednego słonecznego całego dnia
Co tam kwitnie u Ciebie ? U mnie jak na razie tylko krokusy i ryski.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Mirka 23:11, 16 mar 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Hej Ela Dzięki że zaglądasz
Daj namiary na pana od obornika w workach może i do mnie by przywiózł.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Figaro 15:47, 19 mar 2020


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Zyjesz jakos? Martwie sie o ludzi ktorych znm albo lubie wiec sie Ciebie pytam.
greg66 16:02, 19 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Elu co tam u Ciebie
Ślę pozdrowienia i życzę zdrowia
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 19:10, 19 mar 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
greg66 napisał(a)
Elu co tam u Ciebie
Ślę pozdrowienia i życzę zdrowia




Grzesiu jakoś się żyje. Byłam kilka dni na wsi bo zaraza grasuje tam jeszcze można chodzić i coś zrobić. Było kilka dni ładnej pogody więc sporo podrobiła. Jeszcze mam drobne odkurzanie żwiru przy różach. Oraz jakieś tam drobiazgi. Mam jeszcze kilka róż w kolczykach miałam już rozgrzewać,ale zrobię to w sobotę jak pogoda będzie sprzyjała. Potem nawożenie i oprysk miedzianem.

Trawy przycięte, ale trochę za późno lub trawy miały ciepło i już zaczęły odrastać. Ile tej słomą jest. Wrzuciłam do altanki i czeka na wywóz razem ze prawa sianem po wertykulacji. Będę przycinalam tuje więc wszystko będzie wywiezione. Jest tego bardzo dużo a więc trzeba wywieźć.

Po przycięciu i przed odkurzaniem



Po odkurzeniu



Chciałam pokazać jeszcze tężnie która powstała na Ursynowie. Skąd oni solankę przywiozą wszyscy się śmieją.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 06:17, 21 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Trawy przy cięciu, to straszny bałagan. W końcu wszystkie hakonki wycięłam. W tym roku zwiążę, bo szybciej idzie, nie będę patrzeć, że szkoda, bo ładnie wygląda.
też mam sporo do robienia, jakoś zrobimy, lepiej czy gorzej, jakoś mniej mam tej napinki.
Siedź Elu u siebie, roboty masz w bród, izolacja od ludzi, choć jak czytam, dużo łazisz po sklepach. U nas zaraz zamkną i rodki i hortensje chyba zaliczą rok bez nawozu, bo planowałam teraz kupić, mało co zostało z ub.r.
To będzie ciekawy test, jak kwasoluby wszelkie spiszą się bez nawozu, bo magnolie i hortensje tez bez.
Dobrego dnia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kindzia 12:32, 21 mar 2020


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Jak możesz, to siedź na wsi. My, niestety, po tygodniu, musimy do pracy wracać...
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies