Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 20:16, 03 lut 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Aurelllia napisał(a)
O to miłe Elu Ja bardziej w tych rejonach podmiejskich Piaseczna.
W tym roku Ogrodowisko świętuje 10 lat powstania i szefowa coś szykuje - może będzie okazja w końcu do spotkania Elu

Burzy wprawdzie nie miałam, ale gradem sypnęło. Dzisiaj na Górkach Szymona odbywała się akcja charytatywna pod hasłem: "Lodowata niedziela dla Jaśka". Można było pooglądać nasze Piaseczyńskie morsy, zjeść pyszną kiełbachę z grilla, a także było wiele innych atrakcji, oczywiście wszystko w szczytnym celu zbiórki pieniążków Tylko właśnie im ta pogoda nie dopisała, bo ciągle padało ..... Na szczęście przed gradem udało mi się wrócić.




Jak będzie taka impreza to pewnie się zjawię tylko gdzie bo jak gdzieś daleko to odpada. Tylko w siedzibie Danusi mi odpowiada spotkanie.

No właśnie duża chmura przeszła wczoraj u mnie też chwilowo Krupa sypało.
Aurelia napisz na priv gdzie. Ja chyba pisałam gdzie moja wsi spokojna. Może w tym roku byś przyjechała do mnie, ale wiesz jak to jest ciągle ta cholerna robota i nigdy nie ma czasu.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
KasiaLangier 20:18, 03 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Ryby rześkie pod lustrem oczka pływają.



Ale masz śliczną gromadkę rybek zazdraszczam. Moje dwa marzenia nie do zrealizowania: chciałam mieć właśnie taki stawik z rybkami i ...kury. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
ElzbietaFranka 20:24, 03 lut 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kasiolaaa napisał(a)
Witaj Eluniu juz dzialasz na dzialeczce karpiki az sie ucieszyly ze pancia przyjechala [/quote



Witam witam Kasiu

Pewnie że czuja i słyszą jak po żwirze idę. Robiliśmy doswiadczenia. Chcą jeść, ale nie daje im. Wczoraj przed wichura dużo komarów nad oczkiem fruwało one przysiadają na wodzie a ryby łapią.
Jak wyrzucałam odpady do kompostu to chmara komarów latała.
Co to będzie w lecie.

Pozdrawi
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:40, 03 lut 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
violaskom napisał(a)
Wykopujesz werbeny? Myślisz, że jeszcze zima wróci? Ja swoje mam zieloniutkie, chyba nawet mają nowe przyrosty. Zostawiam je wszystkie w gruncie. Wiosną będę się pozbywać siewek.




Wiolu nie wykopuje w zeszłym roku zrobiłam to wyjątkowo a to za przyczyną Mirki.
Pokazywała w zeszłym roku posadzone werbeny w wanience cyngowej pięknie to wyglądało. Chce też tak zrobić posadzić w dużej donicy ale nim z siewek urosną to moje będą już duże.
Robię doświadczenie. Kto wiedział na początku grudnia że nie będzie mrozu ani śniegu, że werbena w styczniu właściwie w lutym w gruncie będzie zielona? Chyba nikt były tylko przypuszczenia o lekkiej zimie.

Tez się siewek nie chcianych wyzbywamy bo rosną jak chwasty.
Jak moje doświadczenie się powiedzie to się podzielę wiadomościami.
Werbena to roślina południowa. Wiosna już u ogrodników można kupić duże krzaki w donicach albo sieją w styczniu albo pędzą na zeszłorocznych siewkach.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:03, 03 lut 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
pestka56 napisał(a)
Rozpłynie się nie wiadomo gdzie niestety. Za długo było sucho. Obawiam się, że już nigdy nie będzie tyle wody ile potrzeba.
Od wczorajszego wieczora pada. Nie za mocno, ale praktycznie cały czas.





Kasiu wczoraj w twoja stronę chmury popłynęły więc pewnie dużo deszczu spadlo. U mnie to wichura była ledwo do domu sie schowalam.
Deszczyk potrzebny w melioracji jeszcze nie płynie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 00:00, 04 lut 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Znowu siąpi. Koty mokre do domu wróciły. Tak co noc od kilku dni.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 23:07, 11 lut 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Witam

Wiatr hula na całego. Pewnie wytrzepał brzozy ze suchych gałązek. Pamiętam w zeszłym roku też takie wiatry byly.
Tez dużo pada deszcz to dobrze. Byliby dużo śniegu jakby był mróz, ale nie ma no trudno.

Sobota i niedziela była piękna załamanie od poniedziałku załamanie ale jest ciepło.

Trochę fotek







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:13, 11 lut 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
CD piękny spacer o godz 10 rano nie ma tyle luda.

Siedzące mewy na zamrożonej tafli pięknie to wyglądało.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 06:48, 12 lut 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Bardzo ładne zdjęcia. Widać że słoneczko dopisało. A tak mi się już tego słońca chce. Też byłam w niedzielę na spacerze, ale sfociłam tylko wiewiórki. Może wieczorem wstawię.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
greg66 10:26, 12 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Po bardzo przyjemnym i ciepłym weekendzie u mnie już trzeci dzień wieje i to coraz silniej. Już mnie nerw bierze.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies