Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 12:43, 22 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Jadę dzisiaj zobaczyć i podlać trawnik ciekawe czy już ruszył po nawozie.

Buki moje trzeba też sprawdzić czy mocno liście trzymają. Bo jest to pewnie wylęgarnia robactwa. Całe w liściach brązowych z zeszłego i poprzedniego roku.

Fiołki kwitną



Wszyscy sieją i pikują ja też coś mam

Pomidory podobno bardzo dobre malinowe "faworyt" polecone przez ogrodnika



Petunia



Pokrzywka i petunia do pikowania


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 13:01, 22 kwi 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Jak będą dobre te pomidory to daj koniecznie znać. Pokończyły mi się nasiona i będę musiała coś dokupić.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Agania 14:44, 22 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kiedy Elu wysiewy poczyniłaś, bo ja się zawsze z tym spóźniam.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
andziurex 16:26, 22 kwi 2020


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
ElzbietaFranka napisał(a)



Mam swoją studnie glebinowa. W przyrodzie nic nie ginie. Jak podłej to mam pełno ptaków na trawie. Wybierają robactwo i karmią mlode.
Nie raz się zastanawiam gdzie by ptaki latały na popitke jak bym oczka nie miała. Kamienie ufajdane więc dużo ich lata do powidła.

Elu, od dawna masz tą studnię? Na jaką głębokość wiercona? Właśnie rozważam z mężem wiercenie studni czy montaż zbiornika wyrównawczo-retencyjnego w domu. U mnie w wodociągu gminnym są problemy z wodą i wieczorami zazwyczaj wody brak, albo ciśnienie tak słabe że ledwo leci, ani się umyć, ani pozmywać, ani uprać. Za chwilę zapewne będzie zakaz podlewania i mam nadzieję ponowny zakaz wejścia do lasu, bo sucho jak pieprz, a straż tylko kursuje w tą i z powrotem. W prognozach opadów brak, a u mnie ostatnio padało na początku lutego.
____________________
Ania
ElzbietaFranka 22:29, 22 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
andziurex napisał(a)

Elu, od dawna masz tą studnię? Na jaką głębokość wiercona? Właśnie rozważam z mężem wiercenie studni czy montaż zbiornika wyrównawczo-retencyjnego w domu. U mnie w wodociągu gminnym są problemy z wodą i wieczorami zazwyczaj wody brak, albo ciśnienie tak słabe że ledwo leci, ani się umyć, ani pozmywać, ani uprać. Za chwilę zapewne będzie zakaz podlewania i mam nadzieję ponowny zakaz wejścia do lasu, bo sucho jak pieprz, a straż tylko kursuje w tą i z powrotem. W prognozach opadów brak, a u mnie ostatnio padało na początku lutego.




Witam Aniu

Wcieło cię na długi czas. Aniu więc moja studnia ma 10 lat mam bardzo dobra wode. Jak się myje nie można mydła spłukać tzn miekka, włosy fruwają w każdą stronę.
Studnia ma 17 m, kopali głębiej ok 25 metrów też była woda, ale wrócili z powrotem bo po żwirku i piasku doszli do wniosku że na 17 m najlepsza geolodzy dobrze wiedza. Miałam farta, że przyjechali z dnia na dzień bo w okolicy drążyli szybko robotę zrobili i przyjechali do mnie.
Byłam odcięta od wody gminnej więc bardzo mi zależało na studni.
Płaciłam 100 od metra dałam chłopakom 2500 pamietaj jak dzisiaj. Dopiero po studiach maszyneria na kredyt więc i ja i oni się cieszyli.
Do tego jeszcze musiałam kupić pompę no i rury i podłączenia to już zrobił hydraulik.

Też mam wodę z wodociągu jestem zabezpieczona na dwie strony.
Kochana w lecie u nas też ciurka a jestem na początku ulicy. Na końcu w ogóle nie leci.
Widzisz co się dzieje susza nie do opisania. Kop studnie jak masz walory.
Jeszcze jedno przed ostatnimi fachowcami były jeszcze 2 ekipy które nie dały radę znaleźć widy. Latali z różdżkami po działce a różdżka raz do ziemi raz w niebo wody kopali nie w tych miejscach.
Sprowadziliśmy geologa fachure, kazał kopać w kwadracie rogu działki 7na7 nie dalej bo tutaj jest początek dużego podziemnego jeziora.
Więc tak Aniu też poznałam studniarstwo i wszystko co z tym związane.
Sadownicy bo niedaleko Grójeckie i Tarczyn kopia wszyscy studnie i armatkami podlewają sądy. Takie armatki tylko większe jak ja mam.

Aniu a co tam u ciebie więcej słychać napisz ew na priv, byłaś jedna z pierwszych która mnie odwiedziła na wątku

Pozdrawiam i zdrowia życzę


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:45, 22 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Agania napisał(a)
Kiedy Elu wysiewy poczyniłaś, bo ja się zawsze z tym spóźniam.



Agatka patrzę na tył opakowania i wysiewam. Gdzieś koniec lutego początek marca.
W zeszłym roku śmiałam dalie niskie i aksamitki, ale to bez sensu. Później wysialam do gruntu i były lepsze bo już zahartowane.

Dzisiaj podlewalismy, ale sucho. Tydzien temu podlewalam i znowu tak sucho. eM się trawa zajmuje a ja roślinami.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:11, 23 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
CD







Co zrobić jak buki jeszcze w takiej szacie. Grabiami je czesalam ale to głupiego robota ogonki się trzymają

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gosika67 11:38, 23 kwi 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć Elka te jasne fioletowe plamki co to za kwiatki?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
ElzbietaFranka 12:49, 23 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
gosika67 napisał(a)
Cześć Elka te jasne fioletowe plamki co to za kwiatki?



Pod sosna to floks szydlasty. Już kwitnie bo cały czas wystawiony na słońce.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gosika67 14:50, 23 kwi 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
No właśnie tak myślałam ,zmyliło mnie ,że to już.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies