Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Makao_J 07:10, 20 kwi 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do czego to doszło żeby w kietniu już ogród podlewać
Jeszcze tak sucho to nie było. I pomyśleć wystarczyły 3 lata by tak się porobiło.
Piszę 3 bo jeszcze 3 lata temu marudziłam że cały czas u nas pada i wszystko mi grzyba łapie.

Na to wychodzi że trzeba się przestawić na palmy i sukulenty
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
zawitka 08:55, 20 kwi 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Wyczyściłaś ogród aż lśni.Oj to podlewanie z jednej strony szkoda roślin a z drugiej szkoda wody i co tu robić .????????

Pozdrawiam .

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 09:15, 20 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
zawitka napisał(a)
Wyczyściłaś ogród aż lśni.Oj to podlewanie z jednej strony szkoda roślin a z drugiej szkoda wody i co tu robić .????????

Pozdrawiam .




Mam swoją studnie glebinowa. W przyrodzie nic nie ginie. Jak podłej to mam pełno ptaków na trawie. Wybierają robactwo i karmią mlode.
Nie raz się zastanawiam gdzie by ptaki latały na popitke jak bym oczka nie miała. Kamienie ufajdane więc dużo ich lata do powidła.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 09:20, 20 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Makao_J napisał(a)
Do czego to doszło żeby w kietniu już ogród podlewać
Jeszcze tak sucho to nie było. I pomyśleć wystarczyły 3 lata by tak się porobiło.
Piszę 3 bo jeszcze 3 lata temu marudziłam że cały czas u nas pada i wszystko mi grzyba łapie.

Na to wychodzi że trzeba się przestawić na palmy i sukulenty




Myśmy 3 lata temu zrobili melioracje na całym terenie że studzienkami aby woda spływała do nich. Do tej pory nawet na dnie wody nie bylo. Zaglądałam wczoraj do jednej to żwirek mokry na głębokości ponad metr. Tzn że na takiej głębokości jest wilgotno.
W studzienkach gminnej melioracji rurami woda nie płynie mam taką studnie na terenie działki
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 13:31, 20 kwi 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj też działałam trzeba wykorzystać dosyć dobrą pogodę.




Olbrzymi kwiat doniczkowy jak co roku nie zawodzi


Piękną masz kliwię, mam podobną , dużą roślinę, ale jest problem z kwitnięciem. Teraz ma jeden kwiat. Czasem kwitnie na tak krótkiej łodydze, że nie widać kwiatów z liści. Jaki jest Twój patent na tak obfite kwitnienie. Swoją kliwię przesadzałam, żeby miała lepszą ziemię, podlewam ją nawozem ze skórki banana, co jeszcze zrobić, żeby tak pięknie kwitła?
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 21:04, 20 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Dorota123 napisał(a)
Piękną masz kliwię, mam podobną , dużą roślinę, ale jest problem z kwitnięciem. Teraz ma jeden kwiat. Czasem kwitnie na tak krótkiej łodydze, że nie widać kwiatów z liści. Jaki jest Twój patent na tak obfite kwitnienie. Swoją kliwię przesadzałam, żeby miała lepszą ziemię, podlewam ją nawozem ze skórki banana, co jeszcze zrobić, żeby tak pięknie kwitła?




Dorotko u mnie każdego roku tak kwitnie. Z jednej cebuli jeden kwiat. Mam ją dosyć długo ma chyba z 8 cebul i tak będzie kwitła i kwitła.

Co ja robię a nic nie robię przesadziłam 4 lata temu do większej donicy i tak się rozrasta. Ty wiesz, że ja w ogóle jej prawie nie nawoze. Wypuściła pędy kwiatowe i myślę sobie tydzień temu dam jej trochę nawozu w płynie i podlalam.
I pewnie następnym razem za miesiąc dam jej nawozu.
Dorotka pewnie sekret w tym, że ma stałą temperaturę w zimie i co tydzień ja podlewam nie przelewam.
Tam gdzie obecnie rośnie to przechowalnie zimowa wszystkich kwiatow z boku foty po lewej stronie widać ciut bugenwilli.
Nie przelewać i zima ok 16 stopni c, rośnie przy świetle okiennym w dachu.

Do niektórych kwiatów mam rękę do niektórych nie za bardzo
Np bardzo lubię oleandry ale mam same problemy z nimi przędziorki atakują albo czerwce
Po pryskam to później liście opadają.
Nie mam ręki do klematisow. Kupiłam 4 szt "błękitny anioł" to 2 się ostały zdechły na uwiąd. Może nie te wybieram..kupię jeszcze w tym roku "warszawska Nike" podobno bez problemowy ale czy u mnie będzie bez problemu rósł.

Pozdrawiam Dorotka
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 07:25, 21 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23471
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj też działałam trzeba wykorzystać dosyć dobrą pogodę.



Trawy jakby zastrajkowały. Jak je przycinalam prawie miesiąc temu W środku były zielone teraz suche jeże.



Olbrzymi kwiat doniczkowy jak co roku nie zawodzi




Wypielęgnowałam Elu ogród na maxa.
Już widzę polewasz pełną parą.
U mnie też sucho.Trochę na rabatach też podlałam.Ale nie dużo.
Deszczu bardzo potrzeba , oj bardzo.
Kwiatuszki w roślince domowej bardzo ładne


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Jola_M 14:46, 21 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Cześć Eluś,
Pytanie mam czy to już ten moment ze mogę przyciąć buki? Nabrzmialy im pąki i niektóre juz pękają chyba mogę je już ciachnąć, jak myślisz?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
greg66 11:09, 22 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Cześć Elu
kupiłem orszelinę olcholistną, masz może?

a tak to susza się zrobiła w studnii mam wody bardzo mało, do rynien nic nie pada bo brak deszczu więc baniaki na deszczówkę już puste, a tu co drugi dzień trzeba lać.
U mnie piaski

Pozdrawiam i zdrowia życzę
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 12:17, 22 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Nie mam Grzegorz, ale przed chwilą sprawdzałam.rosline w necie. Bardzo ładna i ma bardzo dużo walorów. Orszelina Pięknie kwitnie i długo. Jesienią pięknie się przebarwia to bardzo ważne dla mnie aby jesień na każdym krzaku i drzewie liście pięknie się przebarwialy. Zawsze takich szukam.

Wyrzucam wierzbę krecona bo kupa liści szarych jesienią a po drugie nie w tym miejscu posadzona i dużo cienia dla roślin daje. Nawet świerki serbskie ale rosną z braku słońca

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies