Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Milka 14:09, 13 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No to jak juz wiesz, że coś chorowały, to pilnuj. Dbasz bardzo, ja do tego leniwa jestem.
Ogród fajny, roboty huk, ale cieszy. Susza i u mnie, łysy trawnik już sie robi, dosiewki nadal nie zrobiłam.
Ale mają z tobą dobrze, ja chyba bardziej wygodna, zresztą u nas, każdy co innego je, córka teraz weganka, a kiedyś jak co zrobiłam, wcinała, wnuk, syn, no wszyscy co innego jedzą.
Święta byle jakie, atmosfery nie czuję, dobrze, że pogoda była ładna, to na powietrzu i w słonku, to córa stwierdziła, że najlepsze święta, niż to siedzenie przy stole. Mnie mamy brak.
U mnie leje
Deszczu zyczę Elu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Dorota123 20:33, 14 kwi 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)






Trochę fotek wczoraj zrobiłam przy ciepłej ale bardzo wietrznej pogodzie. Front przeszedł i znów dzisiaj ładnie.
Zacznę od skalniaka





Moje buki tak wyglądają nie ma mowy o zrzuceniu liści



Bardzo ładne ujęcia skalniaka, u mnie też buk nie zrzucił jeszcze liści chociaż zaczyna już śmiecić.
Na ostatniej fotce widać jak dużo masz do koszenia trawy, ale też widać jak ładnie rośnie Twój prywatny lasek.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Aurelllia 23:35, 14 kwi 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu jak juz wczesniej pisałam bardzo Twój skalniak lubię U mnie trawa tam gdzie nie podlewam już sucha i brzydka....
Przymrozkami dzisiaj straszą
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
greg66 19:16, 15 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4547
Piszesz u mnie, że robisz oczko wodne, no a własnie jak ma być susza to da radę?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 19:37, 15 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
greg66 napisał(a)
Piszesz u mnie, że robisz oczko wodne, no a własnie jak ma być susza to da radę?



Da radę. Kupię większą wanne lub duża misę plastikowa wkopie w ziemię, ale tym razem zakopie w cieniu. Powsadzam jakieś rośliny szczególnie iryska żółtego i tatarak troche kamieni aby ptaki mogły się napić i to wszystko. Może mi się uda brzęczyka podłączyć na solara.

Jak woda w bajorku inaczej zachowują się rośliny. Jak zda egzamin to zrobię kilka w przyszłym roku.
Nie ma się co łudzić, że będzie przynajmniej na mazowszu będzie deszczowo niestety nie. Widzę co się dzieje u nas bardzo sucho. Chmury na niebie a opadu nie ma.

Do oczka dużego też wody dolewam jak jest bardzo gorąco.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 19:53, 15 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4547
Moje dwie balie trzymają się dobrze jedna jest w cieniu druga w słońcu, na razie ruszył tatarak.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 12:50, 17 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Miluś to dla ciebie popatrz może znasz nazwę tej magnolii jest przepiekna. Do sąsiada ogrodnika przywieźli różne więc chciałabym kupić z etykiety to nie można za bardzo się rozpoznać.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 05:36, 18 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Elu, wiele magnolii ma różne nazwy, bliskie pochodzenie. Wydaje mi się, że ta piękność to magnolia , Magnolia pośrednia (Magnolia soulangeana) Alba Superba.
Ona ma duże, mięsiste i białe kwiaty, ciut tulipany przypomina, rośnie jako drzewko do 6m.
Cudowna, kupuj
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kasiolaaa 06:11, 18 kwi 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Elu ta magnolia jest cudna wkoncu cos bez różu ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
ElzbietaFranka 09:18, 18 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Milka napisał(a)
Elu, wiele magnolii ma różne nazwy, bliskie pochodzenie. Wydaje mi się, że ta piękność to magnolia , Magnolia pośrednia (Magnolia soulangeana) Alba Superba.
Ona ma duże, mięsiste i białe kwiaty, ciut tulipany przypomina, rośnie jako drzewko do 6m.
Cudowna, kupuj




Rzeczywiście przepiękna. Rośnie w przykościelnym ogrodzie z daleka ja widać. Chciałam wczoraj zrobić fotkę, ale zamknięty "park" może otworzą od poniedziałku.
Pewnie kupię, ale u mnie to duże ryzyko znowu są przymrozki.
W Powsinie w Arboretum jest tyle pięknych magnolii wystarczy jeden przymrozek i kwiaty brązowe - jak żyć w takich nerwach.


Piękna biel środek ecru i kwiaty jak kielichy.
Mam żółta, ale w zeszłym roku zmrożona w tym roku pyci paczki kwiatowe więc pewnie też nie będzie kwitła.

Oj dziewczyny jakby u mnie był inny klimat miałabym już kilkanaście magnolii jak nie więcej.ale cóż to się ma co można posadzić.
Migdałka już zlikwidowałam bzy mają bardzo dużo zalążków kwiatowych ale te przymrozki.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies