Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Milka 09:24, 18 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja migdałków nie lubię.
No z magnoliami nawet i u mnie loteria bywa, też mi mrozy w kwietniu napsociły, ogrodowe hortensje chyba wylecą.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Basilikum 09:35, 18 kwi 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Moj magnolka zmrozona. Nawet nie zdarzylam porzadnej fotki zrobic i po kwiatach. Bzom mroz chyba nie szkodzi.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
ElzbietaFranka 20:34, 18 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Basilikum napisał(a)
Moj magnolka zmrozona. Nawet nie zdarzylam porzadnej fotki zrobic i po kwiatach. Bzom mroz chyba nie szkodzi.




Bzy tez czasami potrafią być zmrożone w zeszłym roku mi zmroziło. W tym roku mają dużo pąków, ale dmucham żebym chociaż raz doczekała pełnego kwitnienia o dzisiaj zrobiona fotka.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:07, 18 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Witam ponownie

Dzisiaj ładna pogoda bez wiatru. EM rozsiał nawozy na trawnik ponad 2 tygodnie po wertykulacji. Jest zimno w nocy przymrozki więc bardzo powoli się zbiera aby osiągnąć efekt dywanowy. W zeszłym roku było o wiele cieplej u nas.

O tulipan aż nie chce się pisać dzisiaj znowu wyciągałam zielone górki cebulki zjedzone.
Nawozilam przez oprysk Rododendrony i azalie mikstura Bogdzi. I tam takie drobiazgi. Skalnik pielilam mlecze powychodziły.
Dzisiaj sporo podlewania jest bardzo sucho.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:11, 18 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Sporo podlewania na łące





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElaS 23:35, 18 kwi 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
ElzbietaFranka napisał(a)
Sporo podlewania na łące






Ja takiej suszy w kwietniu nie pamiętam. U mnie ziemia jak sól. Studnia ogrodowa bez wody, podlewam wodociągową. Zaczynam myśleć z przerażeniem jak ogród przetrwa lato.
____________________
Malwowy ogród
sylwia_slomc... 23:59, 18 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
ElzbietaFranka napisał(a)




Rzeczywiście przepiękna. Rośnie w przykościelnym ogrodzie z daleka ja widać. Chciałam wczoraj zrobić fotkę, ale zamknięty "park" może otworzą od poniedziałku.
Pewnie kupię, ale u mnie to duże ryzyko znowu są przymrozki.
W Powsinie w Arboretum jest tyle pięknych magnolii wystarczy jeden przymrozek i kwiaty brązowe - jak żyć w takich nerwach.


Piękna biel środek ecru i kwiaty jak kielichy.
Mam żółta, ale w zeszłym roku zmrożona w tym roku pyci paczki kwiatowe więc pewnie też nie będzie kwitła.

Oj dziewczyny jakby u mnie był inny klimat miałabym już kilkanaście magnolii jak nie więcej.ale cóż to się ma co można posadzić.
Migdałka już zlikwidowałam bzy mają bardzo dużo zalążków kwiatowych ale te przymrozki.


Elu to kup takie co później rozwijają kwiaty, albo takie co powtarzają kwitnienie w lecie Skoro ta pod kościołem taka piękna tzn, że jednak można je mieć w Twojej okolicy

Widzę, że u Ciebie też podlewanie pełną parą, nasz trawnik na pagórku nawet w lecie tak kiepsko nie wyglądał jak teraz, okropnie sucho
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 08:00, 19 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Podlewanie i zaraz trawnik zazieleni się, tylko jak deszczy nie będzie, to kicha, bo ileż można podlewać.
Poczytałam, że podziałałaś, to fajnie, bo odpręża. Ja też cosik porobiłam, nawet dom ogarnęłam, wczoraj wydajna byłam, ha ha.
Miłej niedzieli Elu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 12:23, 19 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
sylwia_slomczewska napisał(a)

Elu to kup takie co później rozwijają kwiaty, albo takie co powtarzają kwitnienie w lecie Skoro ta pod kościołem taka piękna tzn, że jednak można je mieć w Twojej okolicy

Widzę, że u Ciebie też podlewanie pełną parą, nasz trawnik na pagórku nawet w lecie tak kiepsko nie wyglądał jak teraz, okropnie sucho




Poddałeś myśl Sylwia z tą później kwitnąca. Ta przy kościele to miasto różnica między wsią a miastem w temperaturze jest ok 3 stopni. Np wyjeżdżam ze wsi jest 0 a w mieście 3-4 asfalt, budyni się nagrzewają i oddają ciepło.
Tak też mam na skalniaku kamienie się nagrzewają i oddają ciepło wieczorem. Sprawdzałam termometrem między oczkiem a skalnikiem jest zaledwie 15 m różnica 3-4 stopni chłodniej przy oczku.

Sylwia u mnie nie można być pewnym. Przymrozek może nastąpić z godziny na godzinę szczere pole. Nawet ogrodnicy mogą załatwić mi wszystkie krzaki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:12, 19 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Dzisiaj też działałam trzeba wykorzystać dosyć dobrą pogodę.



Trawy jakby zastrajkowały. Jak je przycinalam prawie miesiąc temu W środku były zielone teraz suche jeże.



Olbrzymi kwiat doniczkowy jak co roku nie zawodzi



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies