Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Juzia 19:46, 08 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Proszę



____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
ElzbietaFranka 23:34, 08 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Oj Dorotka mam dużo niezapominajek a jakie olbrzymy. To są foty z połowy maja teraz raz takie ale już kończą kwitnienia jeszcze z 2 tygodnie.




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
SlonecznyOgrod 15:47, 09 cze 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Czy mi sie wydaje, czy altana dostała nowe oblicze, ta ścieżka żwirowa nawierzchnia- zmieniałaś? Bo nie pamiętam tego.

Drzewa kolumnowe też chyba dosadzałas, prawda?

Pięknie.

Ten mój rodek to taki sam jak Ty na 740str pokazałas,kolor tak samo wygląda.

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
gobasia 16:13, 09 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
ElzbietaFranka napisał(a)
Po małej ulewce przyszła potężna burza. Jak jechaliśmy do Wawy to pełno listowia i odlanych gałązek na drodze. Zalesie drogi zalane pewnie liście zapchały studzienki.
Tym razem burza przeszła od strony Kasi Pestki, takie pioruny z grzmotem dobrze podlalo. Bardzo się cieszę.

Dobrej nocy


U nas też była burza bardzo ulewna ,z godzinę szalała dobrze ,że gradu nie było

Mrówki i mszyce to plaga po prostu ,już nie wiem jak z nimi walczyć
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
greg66 19:21, 09 cze 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Mszyc jest zatrzęsienie walka trwa wręcz i gnojówką pokrzywową.
U mnie niezapominajki w tym roku wysiały się na potegę, od paru dni brakuje słońca bo wtedy wyglądają uroczo
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 20:46, 09 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
SlonecznyOgrod napisał(a)
Czy mi sie wydaje, czy altana dostała nowe oblicze, ta ścieżka żwirowa nawierzchnia- zmieniałaś? Bo nie pamiętam tego.

Drzewa kolumnowe też chyba dosadzałas, prawda?

Pięknie.

Ten mój rodek to taki sam jak Ty na 740str pokazałas,kolor tak samo wygląda.





Witam Daria

Żwirek był zawsze jedynie drzewa 2 lata temu posadziła. Dęby błotne są wąskie. W tym roku są bardzo ładne mają zielone lśniące liście a jesienią przebarwiają się na czerwono amarantowo, pomarańczowo. Są bardzo piękne za jakieś 5 lat będą kuc tęższe.

Ten rododendron na tej stronie jest ładny ale nie ma trwałych kwiatów jeszcze przyszła ulewa i po rodendronie.

Daria wszystko się zmienia nie sposób wszystkiego zapamiętać. Będę zawsze pamiętała u ciebie skalniak. Jak ogród ma to coś nawet maleńka to zawsze się pamięta. Jest wiele takich ogrodow które mają to coś ze zapamiętam.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:00, 09 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
gobasia napisał(a)


U nas też była burza bardzo ulewna ,z godzinę szalała dobrze ,że gradu nie było

Mrówki i mszyce to plaga po prostu ,już nie wiem jak z nimi walczyć





Byłam dzisiaj na działce pogoda taka sobie, zajrzałam czy ostatnie opryski wrotyczem coś dały. Gdzie tam mszyce mają się dobrze więc zaczęłam robić mikstury i opryskalam trwało to godzinę czasu. Za chwilę za czeło padać i pewnie mszyce dalej będą się miały dobrze.

Trudno niech pada deszcz ważniejszy.

Bardzo mi wyrosła kocimietka. Ta poniżej sterczaca, ale w innym miejscu po tej burzy położyła się albo koty sąsiadów się wylegują. Chyba setne.





Po lewej Memory a po prawej pierwszy maślak.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:07, 09 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
greg66 napisał(a)
Mszyc jest zatrzęsienie walka trwa wręcz i gnojówką pokrzywową.
U mnie niezapominajki w tym roku wysiały się na potegę, od paru dni brakuje słońca bo wtedy wyglądają uroczo





Oj Grzegorz już wyżej pisałam jak walczę. Walka z wiatrakami na nie wiem co to będzie pąki róż oblepione mszyca siadają wszędzie. Na skórę tez.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 21:43, 09 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Masz maślaki w ogrodzie czy coś przegapiłam
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 21:54, 09 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Makao_J napisał(a)
Masz maślaki w ogrodzie czy coś przegapiłam




Tak Aniu mam sosenki to i maślaki mam, mam brzozy to i kozaki rosną, pod dębem i sosenkami rydze też u mnie rosną.

Zrobili się deszczowo i jest ciepło, ale na początku czerwca nigdy grzybów nie miałam.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies