Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 10:52, 16 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
gosika67 napisał(a)
Elu świetna ta tablica. U nas też często pada, o dziwo 2 dni nie padało. Róże też w gorszej kondycji, robią się mumie. Lilie gdzieś zniknęły, miałam dużo więcej.Może wymarzły , nie wiem. Jeżówki tak jak u Ciebie, zaczęły kwitnąć. I O dziwo już budleje kwitną, zawilce mają pąki.




U mnie dużo roślin w parkach. Wczoraj przycięłam róże które przekwutly. Zaraz idę ciąć pnące to wielki wyczyn. Wywiozłam 3 taczki obcinkow tych pnących pewnie też tyle.
W tym roku wysialam mi się na rabatach niska bordowa koniczyna nigdy tego nie miałam kwitnie na żółto. Musiałam ją potraktować Randalem bez glikofos....
Rozgwiazdnica to też cholerny chwast. Jeszcze mam skrzypu sporo ale to wynik usuwania ręcznego i odbił z jednego wyrosły trzy.
Teraz wychodzi najgorszy chwast z ciemnym kwitnącym ogonem nie wiem jak się nazywa. Trudno go wytepic.

Może jakieś fotki

Na Ursynowie zbudowali tężnie nie wiem co tam się skrapla na pewno nie solanka Boni skąd.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:28, 16 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Dzisiaj znowu 2 razy deszcz padał drugi raz bardzo solidnie.
Dalszy ciąg pracy z różami później sadzenie Jeżowek. Jest bardzo mokro więc nie trzeba podlewać po posadzeniu. Jutro dalszy ciąg robot.





Rośliny się rozrosły wygląda to fatalnie duża przeróbka się szykuje



Po prawej sekwoja ponieważ traci igły na zimę posadziłam przy niej zimozielony bluszcz niech się pnie

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:36, 16 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:47, 16 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
CD








____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:51, 16 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
CD



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 07:08, 17 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
I trawiasta w pełnej krasie.

Moja ulubiona.

Pysznogłówki ostatnio za mną chodzą
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 07:22, 17 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Makao_J napisał(a)
I trawiasta w pełnej krasie.

Moja ulubiona.

Pysznogłówki ostatnio za mną chodzą





Pysznogłówka lubi być atakowana przez mączniaka ta akurat odstukac nigdy nie lapala.. miałam różowa ta łapała każdego roku więc ja wyrzuciłam.
Amarantowa bardzo ładna a jaki zapach.

Zaraz idę sądzić jezowki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:15, 18 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Wczoraj bardzo ładny dzień pod względem pogody. Trzeba było przerwać pracę ogrodowe i iść na spacer dróżkami polnymi. Takie widoki.

Za głowę się złapałam chodzę od kilku lat ta polna droga i nigdy nie widziałam tle przetaczniks dzikiego i innych ziół - łany.

Muska brudna







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 18:30, 18 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)
Wczoraj bardzo ładny dzień pod względem pogody. Trzeba było przerwać pracę ogrodowe i iść na spacer dróżkami polnymi. Takie widoki.

Za głowę się złapałam chodzę od kilku lat ta polna droga i nigdy nie widziałam tle przetaczniks dzikiego i innych ziół - łany.

Muska brudna










Ela ,

Super ten przetacznik '

Koleżanka , też fajna
____________________
Ania Spelnione marzenie
gosika67 21:25, 18 lip 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Mućka - zadowolona tyle kwiatów, ładna ta łączka.U mnie pysznogłówki z mączniakiem, nie pryskałam niczym , zgapiłam się.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies