Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

A_gawa 21:33, 18 lip 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Ale cuda! Cudaaaa! A krowy kofam! Są przepiękne.
Jak byłam mała, to miałam jedną.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
ElzbietaFranka 00:09, 19 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
gosika67 napisał(a)
Mućka - zadowolona tyle kwiatów, ładna ta łączka.U mnie pysznogłówki z mączniakiem, nie pryskałam niczym , zgapiłam się.



To są nieuzytki. Rolnik że wsi ma 10 krów i wypasa te nieużytki. U nas bardzo mokro i nie wszędzie krowy mogą się paść krowa może złamać nogę.

Już nie chciałam focic ale tutaj dużo takich nieużytków więc ciągnie się ten niebieski kolor.

Goniu monardy trzeba pryskać jak tylko z ziemi wychodzą i tak co 2 tygodnie zmienność środków. Jeszcze przy deszczowej pogodzie to szczególnie trzeba być uczulonym.
Dzisiaj się napracowałem pogoda przyzwoita. Nadciągała burza ale nas ominęła. Dobrze bo za dużo tej wody a miałam jeszcze kosić.
eM nawoził w zeszłym tygodniu trawnik i rusza ze wzrostem.



Posadziłam jeżówki w różnych miejscach. To rabata której jeszcze nie pokazywalam, po południu okorowalam wszystko





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 11:00, 19 lip 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Elu świecznice ci się rozrastają? Czy tyle posadziłaś?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 12:03, 19 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
greg66 napisał(a)
Elu świecznice ci się rozrastają? Czy tyle posadziłaś?




Grzegorz mam 4 krzaki swiecznica tych zielonych są ogromne ok 2 m. Mam też te ciemne 4 krzaki w tym roku puściły kwiaty/świece ok 5 cm mają ale to zalążki może jeszcze wyrosną.

Przerażona jestem bergenia. W zeszłym roku przy oczku rosła i ja rozsadzilam ma takie liście jak dynia. Wsadziłam między bergenie swiecznica ciemne i trzeba je wysadzić bo bergenia zagłusza.
Wiosna dałam w to miejsce obornika i tak się rozrosły.
eM mówi czy nie można robić sałatek z tych liści zapytaj się twoich kumpli z ogrodowisku . Coś takiego takie liście. Zrobię fotkę to pokaże.








____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 12:07, 19 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Ela ,
Jak ładnie , kolorowo
____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 12:12, 19 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
CD

Zaczynają wanilki kwitnąć




Róże bonici pięknie kwitną ale trzeba je i palikowac kiście kwiatów a jeszcze jak leje są ciężkie i tak się pokładają.
To moja Memory rośnie w ziemi kompostowej ma 3 sztuki.



A tutaj serce cieszy urodzaj tfu tfu. Wczesna odmiana koniec sierpnia początek września bardzo smaczna. Muszę przygisc gałązkę.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 12:12, 19 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23475
ElzbietaFranka napisał(a)
CD








Bardzo ładne hostowisko
I świetny pomysł na dosadzanie koleusów do host.
Piękne kontrasty
Trawy masz Elu imponujące.
Róże, jeżówki, lilie śliczności.Same radości.
Miłej niedzieli
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 12:19, 19 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Ania111 napisał(a)
Ela ,
Jak ładnie , kolorowo



W przyszłym i następne lata będzie dużo kolorów. Sądziłam 100 szt doniczkowanych jeżowek. Jak się rozrosną to będzie dopiero.
Zawiedziona jestem w tym roku różami pnącymi, pąków kwiatowych od groma,ale ulewny deszcz spowodował,że pod wpływem ciężaru badyle się powyginaly prawie do ziemi.

Tydzień nie padało to trochę odżyły.
Chciałam je przyciac to znowu chmary komarów. Jestem bardzo pogryziona między butem a spodniami przy kostce jeden bombek. Wściec się można tak swędzi.

Idę działać miłej niedzieli to
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:27, 19 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
anabuko1 napisał(a)

Bardzo ładne hostowisko
I świetny pomysł na dosadzanie koleusów do host.
Piękne kontrasty
Trawy masz Elu imponujące.
Róże, jeżówki, lilie śliczności.Same radości.
Miłej niedzieli




Aniu dzięki za odwiedziny. Tak to prawda kontrast bardzo ładny tym bardziej,że jest to roślina która można wiosna wysiać i sądzić do gruntu.
Są różne kolory a kontrast murowany. Zachwyciłam się nimi w zeszłym roku na dużym klombie w mieście jak były posadzone grupami po kole efekt piękny więc trzeba siać co wiosnę.

Aniu nie mam specjalnie czasu bo robię porządki przed wyjazdem, aby się nie przestraszyć po przyjeździe i rodzina nie miała kłopotu. Więc się nie za bardzo wpisuje. Jestem bardzo zmęczona tymi pracami, że zasypiam z telefonem.
Trawy aż za bardzo imponujące podcinamy z każdej strony pogoda deszczowa sprzyja więc rosną jak oszalałe.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 12:55, 19 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Cudowności masz.

Wszystko mi się podoba.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies