Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 22:49, 10 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Ania111 napisał(a)



Ela ,

Rozumiem cię dobrze
U mnie też szały z różami nie mam ,
Ledwie odżyły i ulewa ,
Dzisiaj taczkę z obciętymi różami wywiozłam na obornik do sąsiadów ,
To jakaś masakra ,
Krzaki są bez kwiatów ,
Jakieś pąki się tworzą ,
Ale jak tak dalej pójdzie to i pąków nie będę miała

...czerwona jest piękna ,
Może bardziej wytrzymała



Aniu witam

Ja już taczkę wywiozłem jutro będę znowu cięła.
Tak nie jest to pogoda dla róż może drugie kwitnienie. Niektóre mniej podatne na deszcz czy późniejsze jakoś się trzymaj ale mało ich.

Jeżeli chodzi o róże różowa to Laguna. Ona jest wytrzymała, ale pod wpływem namoczenia kwiatów a są ich kiście uginają się i nawet pędy są polamane w tym problem.
Nawet tnę do wazonu długo się trzymają kolcy od groms, zapach nie z tej ziemi w całym domu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anabell 22:18, 11 lip 2020


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Elu!
wszystko było za krótko, w biegu wypowiadane słowa, ale my ogr. tak mamy bo ważniejsze są rabatki i kwiatki.
Jeśli miałaś zaplanowane gdzie co posadzić to szybko Ci poszło i pogoda z deszczem sprzyja przyjęciu.

A ja znalazłam miejsce do posadzenia, na jeden żywy prezent, w gogle wyszukałam jakie potrzebuje warunki, drugiemu szukam miejsca.
Dziękuję za wszystkie inne prezenty
Cieszę się bo poznałyśmy się jakie to miłe

Przez 3 dni byłam bez wnuczki, obrobiłam okrągłą i trawiastą rabatę, oby tak dalej to może nadrobię tyły.

Ściskam.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Ania111 22:24, 11 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)



Aniu witam

Ja już taczkę wywiozłem jutro będę znowu cięła.
Tak nie jest to pogoda dla róż może drugie kwitnienie. Niektóre mniej podatne na deszcz czy późniejsze jakoś się trzymaj ale mało ich.

Jeżeli chodzi o róże różowa to Laguna. Ona jest wytrzymała, ale pod wpływem namoczenia kwiatów a są ich kiście uginają się i nawet pędy są polamane w tym problem.
Nawet tnę do wazonu długo się trzymają kolcy od groms, zapach nie z tej ziemi w całym domu.



Elu ,

Musimy jakoś to przetrwać ,
Taki rok nie zdarza się często ,
Raczej susza

dziś kolejna taczka poszła ,
obecnie mam tylko casanove i chopina ,
reszta leży na śmieciach
____________________
Ania Spelnione marzenie
sylwia_slomc... 22:43, 11 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Okropny ten sezon, u nas dziś cały dzień pada, a popołudniu to już dość mocno, ulicami woda płynęła, znów się baliśmy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 23:46, 11 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Anabell napisał(a)
Elu!
wszystko było za krótko, w biegu wypowiadane słowa, ale my ogr. tak mamy bo ważniejsze są rabatki i kwiatki.
Jeśli miałaś zaplanowane gdzie co posadzić to szybko Ci poszło i pogoda z deszczem sprzyja przyjęciu.

A ja znalazłam miejsce do posadzenia, na jeden żywy prezent, w gogle wyszukałam jakie potrzebuje warunki, drugiemu szukam miejsca.
Dziękuję za wszystkie inne prezenty
Cieszę się bo poznałyśmy się jakie to miłe

Przez 3 dni byłam bez wnuczki, obrobiłam okrągłą i trawiastą rabatę, oby tak dalej to może nadrobię tyły.

Ściskam.




Haniu nic nie sądziłam tak lało od 12. Jechaliśmy na wieś a wracaliśmy po 16 bo lało dalej co tu grzebać w tym błocie. Może jutro.

Jeszcze się kiedyś spotkamy. Syn się spieszyl. To tak jest jak człowiek na łasce kogoś. Było miło, dużo tego wszystkiego masz jest co robić. Na szczęście sporo miejsca już duże rośliny i krzewy to chwasty tak nie rosną. Ale mimo wszystko robota jest non stop.

Jak posadzę zrobię fotki.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AniazUroczyska 03:25, 12 lip 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Ech, brakuje fotek ze spotkania Ogrodniczek! Miło byłoby poznać
ElzbietaFranka 09:57, 12 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
AniazUroczyska napisał(a)
Ech, brakuje fotek ze spotkania Ogrodniczek! Miło byłoby poznać




Aniu to było tak szybko. Trochę fotek zrobiłam ale dopiero się skspowslam po jakimś czasie. Pojechałam z synem a on ciągle w pośpiechu.
Zresztą nie mam za bardzo dużo czasu wszystko w do skoku.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 15:28, 12 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Fajne spotkanko. Bardzo lubię oglądać inne ogrody. Zawsze można się czymś zainspirować.
Z tymi deszczami to masakra jakaś. Dzień słonecznej pogody i ulewa. Nic się nie da robić, a chwasty rosną.
Czekam zatem na relację.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
eVka 17:25, 12 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)




Ewa dziękuję

Przejezdzam jadąc do Kołobrzegu co roku i każdego roku obiecuje że zwierzę hortulusa ale w tym roku już zwiedze.

Tak to róża Laguna bardzo dobra zdrowa odmiana piękny róż. Jest jest jeszcze Swyt laguna jaśniejszy róż. Ta jest ładniejsza.

Tutaj Laguna z bliska ma bardzo dużo kolców.




Koniecznie

Piękną ta Laguna, muszę o nie pomyśleć.
____________________
gosika67 20:37, 12 lip 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Elu świetna ta tablica. U nas też często pada, o dziwo 2 dni nie padało. Róże też w gorszej kondycji, robią się mumie. Lilie gdzieś zniknęły, miałam dużo więcej.Może wymarzły , nie wiem. Jeżówki tak jak u Ciebie, zaczęły kwitnąć. I O dziwo już budleje kwitną, zawilce mają pąki.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies