Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Makao_J 23:02, 02 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ładne już są Twoje trawy.
Czym nawozisz? Może też podsypię swoim.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 00:26, 03 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Makao_J napisał(a)
Ładne już są Twoje trawy.
Czym nawozisz? Może też podsypię swoim.



Aniu jakaś pomylona jestem myślałam, że o trawnik ci chodzi.

Trawy podsiewalam azofoska ale nie wszystkie wiosna bo jakoś powoli z ziemi wychodziły jeszcze je przymrozek przymrozki bo po zimie po przycięciu w środku były zielone.
Ale widząc co się dzieje jak rosną już nie będę nawozić. Ta największa jest tak bujną, że musiałam ok 10 cm kępy przyciąć bo nie mogłam przejść.

O tą trawkę fotka 2 tygodnie temu. Po deszczu szerokości nabrała.



Przy Kalinie to Memory a za kalina melopartus nie widać



Jeszcze tutaj mam największą to Memory obok silwer... I Siuksy.
Te rzekome Siuksy to chyba nie Siuksy powinny być niższe a one takie wybujałe. Może że rosną na ziemi kompostowej. Muszę zamówić gdzieś przy okazji i sprawdzić czy podobne. jeszcze mam Rosi ale rozrzucone po dzialce

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AniazUroczyska 02:08, 03 lip 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Ojej , jakie już potwory kosmate!
Makao_J 08:41, 03 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Hahaha
No o rabatę mi chodziło.
Ale dostrzegłam co chciałam.
Mówisz że na kompoście rosną?

Ja kompostownik pierwszy rok mam. Jest to dla mnie wielka niewiadoma ale cieszę się że będę miała "kompost" (jak wyjdzie ) bo nakarmię swoje rośliny. Upchaliśmy skrzynię wszystkim a teraz nie wiem, chyba czekać zostało i polewać wodą. Przymieszać się nie da póki co.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 20:16, 03 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Makao_J napisał(a)
Hahaha
No o rabatę mi chodziło.
Ale dostrzegłam co chciałam.
Mówisz że na kompoście rosną?

Ja kompostownik pierwszy rok mam. Jest to dla mnie wielka niewiadoma ale cieszę się że będę miała "kompost" (jak wyjdzie ) bo nakarmię swoje rośliny. Upchaliśmy skrzynię wszystkim a teraz nie wiem, chyba czekać zostało i polewać wodą. Przymieszać się nie da póki co.




Aniu mam kompostownik od samego początku. Nawet jak nie miałam to składała zielsko kwitnące na stertę nie mając pojęcia, że nasiona chwastów przeżywają. I tym kompostem rozsialam je po całej dzialce. Bo już kilka kompostowników rozrzucilam na rabaty. Kompost 2 letni tak jak leci nie przesiewany sam się na rabacie przerobił.

Tak zrobiłam na rabacie z trawami i tak rośnie wszystko.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 20:21, 03 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
2letni?
Tzn że zebrany materiał dwóch lat potrzebuje jeśli tylko leży żeby stać się kompostem?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 20:47, 03 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Makao_J napisał(a)
2letni?
Tzn że zebrany materiał dwóch lat potrzebuje jeśli tylko leży żeby stać się kompostem?




Już miałam napisane dużo ech

Aniu mam duży kompostownik 4 dl. a 2,5 szer wys 1,5. Nie wierzę w to, że ktoś ma kompost dobrze przerobiony w ciągu roku.

Wkład trawę skoszona, liście brzozowe, odpadki kuchenne, popiół z kominka i niektóre chwasty bez nasion. Kiedyś kompost przerzucałam ale od 3 lat tego nie robię bo Nie zależy mi na szybkim przerobieniu. Nieraz podlewam gnojówka z wrotyczu, pokrzyw czy skrzypu. Mam nastawione 3 wiadra.

Zapisze to co napisałam, może znajdę fotę z kompostownikiem.
Fota połowa listopada zeszlegobroku


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 22:24, 03 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
I cały czas wrzucasz do jednego kompostownika?

A masz podział na starszy i aktualny?

Używałaś przyspieszaczy?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 00:23, 04 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Makao_J napisał(a)
I cały czas wrzucasz do jednego kompostownika?

A masz podział na starszy i aktualny?

Używałaś przyspieszaczy?



Nie mam komór. Robię jamkę i wybieram z dołu.

Aniu najstarszy kompost jest zawsze na dole kompostownika jak potrzebuje np 2-3 taczki to sobie odrzucam trochę z dolu ten nie przekompostowany i biorę z dołka tam już trochę bardziej rozłożony.
W zeszłym roku sypalam przyspieszaczem 2razy, jak wrzucałam skoszona trawę. Później ostatnie koszenie trawnika mieszam z liśćmi brzozy i też przesypuje.

Kiedyś kompostowalam liście w workach foliowych. Liście wkładałam do worka robiłam dziurki i tak przez całą zimę sobie staly. I co się okazało liście tylko zbutwialy, ale się nie rozłożyły. Zostawiłam jeden worek do jesieni i też specjalnie się nic nie zmieniło.wiec nie było sensu kompostowania w workach teraz wrzucam bezpośrednio do kompostownika i mieszam że skoszona trawa.
Kompost dobrze rozłożony mam po 2 latach nie da rady przyspieszyc. Może ktoś inny ma wcześniej ja nie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 08:57, 04 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Czyli z workami nie będę próbować jak tak.

Dużo cenny rad.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies