Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 14:05, 14 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
CD

Tsuga opadła z igieł taka piękna była może za mokro miala







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:13, 14 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
CD

Memory ma bardzo szerokie liście pieknie zwisające a jak się ukladaja







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Margerytka40 14:17, 14 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
ElzbietaFranka napisał(a)





Mnie gryzą i też żadne smarowidła nie pomagają. EM to z domu po 16 nie wychodzi jest brunetem i tak go sobie upodobały że obsiadają go chmarami.
Na szczęście nad morzem komarów nie było.
Trzeba sobie kupić strój pszczelarski jak tak dalej będzie.

Tylko i wyłącznie brak wody podłej je solidnie. Mój jeden Memory też żółknie ale dzieci nie podlały i zaczął żółknąć. Jak ma zdrowe liście to tylko brak wody.

Kalina Watanabe bardzo w tym roku urosła długo w ziemi siedziała i nie rosla na dodatek wiosna jej kwiaty przymarzły.
Ta szara roślina to Santolina trochę nie wyraźną bo przesadzana późno zeschła i nowe odrosty wypuscila



Młode jeżówki po prawej



Gaura biała (stsrs panna) dużo siewek ma w tym roku i różowa (młódką tego roczna)





Elu co robisz z gaurą na zimę? Zabezpieczasz ją jakoś? Mam pierwszy rok, w zasadzie dopiero wsadziłam małe sadzoneczki. To dobra wiadomość, że się sieje
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
ElzbietaFranka 14:20, 14 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 14:29, 14 sie 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Elu ,ale piękny busz masz na rabatach ! trawniczek zieloniutki,że aż nierealny w tą suszę

Jak to jest z tym miskantem Memory,bo widzę,że i twojemu od dołu źdźbła przysychają.... ten typ tak ma czy to z suszy,bo i mnie to samo ,hmmm ?


Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 14:30, 14 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Margerytka40 napisał(a)


Elu co robisz z gaurą na zimę? Zabezpieczasz ją jakoś? Mam pierwszy rok, w zasadzie dopiero wsadziłam małe sadzoneczki. To dobra wiadomość, że się sieje





Gaura nie może być posadzona gdzieś w dolku. Musi być tak aby szybko spod korzeni woda odpływała. Jeżeli w zimie ma sucho to przeżyje.
Odkrywam ja dopiero jak mówią że mają być przymrozki mróz. Mam w pogotowiu liście dębowe lub z klonu i gałązki świerku lub sosny.
Przykrywam warstwą liści ok 10 cm i przykrywam gałązkami aby wiatr nie rozwiał.
Na zimę przycinam od 15 cm od ziemu. Wiosna odbija od korzenia. Jak pielisz wiosna to się wstrzymaj obok gaury bo siewki gaury można rozpoznać dopiero w czerwcu. Ma liście zielona nakrapiane bordowymi centrami.
Też pierwszy rok wypielilam myślałam, że to chwasty.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:49, 14 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Wiolka5_7 napisał(a)
Elu ,ale piękny busz masz na rabatach ! trawniczek zieloniutki,że aż nierealny w tą suszę

Jak to jest z tym miskantem Memory,bo widzę,że i twojemu od dołu źdźbła przysychają.... ten typ tak ma czy to z suszy,bo i mnie to samo ,hmmm ?


Pozdrawiam



U mnie na pierwszej fotce to prześwitujące słońce. Ale trochę mi podsuszyli jak mnie nie było. Ten na 1 fot tam jest sucho i i bardzo dobra ziemia rośnie w gumisie.
Tak się zastanawiam bo dzisiaj jeszcze patrzyłam moze on taki z urody bo dolne pede ok 30-40 cm od dołu ten z foty górnej ma zdrewniałe pędy opadające liście i tego nie widać.



U dołu mam Memory w innym miejscu tam było i jest zawsze mokro i wilgotno i ziemia byle jaka



Dla porównania pokazuje Melopartusa który rośnie obok Memory z 2 i 3 fotki
Górka zielona dół też



Trzeba obserwować w następnym roku jakoś nie zwracałam na to uwagi że żółknie nawet jak ma wilgotno. Moim zdaniem jak wysoki to i pędy drewnieją i liście zasychają. Moje mała ok 2 metrów.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Margerytka40 15:10, 14 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
ElzbietaFranka napisał(a)





Gaura nie może być posadzona gdzieś w dolku. Musi być tak aby szybko spod korzeni woda odpływała. Jeżeli w zimie ma sucho to przeżyje.
Odkrywam ja dopiero jak mówią że mają być przymrozki mróz. Mam w pogotowiu liście dębowe lub z klonu i gałązki świerku lub sosny.
Przykrywam warstwą liści ok 10 cm i przykrywam gałązkami aby wiatr nie rozwiał.
Na zimę przycinam od 15 cm od ziemu. Wiosna odbija od korzenia. Jak pielisz wiosna to się wstrzymaj obok gaury bo siewki gaury można rozpoznać dopiero w czerwcu. Ma liście zielona nakrapiane bordowymi centrami.
Też pierwszy rok wypielilam myślałam, że to chwasty.


Miejsce wybrałam chyba dobre, okaże się. Dzięki za instruktaż, tak myślałam by w razie mrozów ją okryć tym bardziej, że to młode sadzoneczki.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
ElzbietaFranka 16:34, 14 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Jeszcze trochę fot. Pierwsze kwitnienie róż porażka drugie pewnie też. Bardzo powoli odrastają nowe pędy







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:37, 14 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
CD





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies