Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 11:59, 16 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Następny dzień upalny. Wstałam wcześnie rano i podlewalam musi wystarczyć do środy. Może jeszcze po południu poprawie.
Wczoraj przycięłam derenie bardzo urosły nie chce aby na masa liści opadł.
Jeszcze leżą do wyschnięcia po południu sprzatne.

Jeszcze miesiąc temu miałam we wszystkich studzienkach melioracyjnych pod sam wierzch wody dzisiaj susza.

Do oczka trzeba wody dolewać. Dzisiaj słyszałam, że wrzesień też ma być bardzo ciepły.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anusia 15:53, 16 sie 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Pospacerowałam.
Mam tez kilka fotek do wstawienia ale jakoś się ociągam Upał mnie wykańcza. Ogród podlewam wieczorem. W baniaku susza. W dodatku perukowiec w połowie ma zasuszone liście. Nie wiem co się stało. Od przyjazdu z Mazur leje wodę ale nic to nie daje. Cieszę się, że z wyjazdu jesteś zadowolona ja też wróciłam z naładowanymi akumulatorami.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Makao_J 16:00, 16 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Uuuu to ciężka jesień będzie jak tak. Choć "Polska Złota Jesień" jest zawsze naszym marzeniem

Moje derenie też proszą się o cięcie ale czekam do wiosny bo jak teraz zetnę to łysy środek odsłonie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 23:34, 16 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Anusia napisał(a)
Pospacerowałam.
Mam tez kilka fotek do wstawienia ale jakoś się ociągam Upał mnie wykańcza. Ogród podlewam wieczorem. W baniaku susza. W dodatku perukowiec w połowie ma zasuszone liście. Nie wiem co się stało. Od przyjazdu z Mazur leje wodę ale nic to nie daje. Cieszę się, że z wyjazdu jesteś zadowolona ja też wróciłam z naładowanymi akumulatorami.




Dzisiaj wczesnym rankiem podlewałam kwiaty w donicach i takie tam inne których wczoraj nie podlelam. Musiałam wieczorem drugi wszystko podlać bo wyschło a podlewam dobrze tylko rośliny podkorzen.
Taki skwar u nas i dziwny wiatr sie zrywał..

Siedzę na schodach w cieniu przed domem i słyszę szum i widzę po drzewach jak idzie fala wiatru. Fala przeszła i cisza. Za jakiś czas znowu to samo i tak kilka razy.

Trudno ponad miesiąc temu miałam potop teraz puste studzienki na szczęście mam studnie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:41, 16 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Makao_J napisał(a)
Uuuu to ciężka jesień będzie jak tak. Choć "Polska Złota Jesień" jest zawsze naszym marzeniem

Moje derenie też proszą się o cięcie ale czekam do wiosny bo jak teraz zetnę to łysy środek odsłonie.



Trudno też mam łyse a takie ładne były. Może jeszcze wypuszcza jakieś liście podlałam solidnie a na koniec przed wyjazdem podlałam gnojówka z liści pomidorow że skrzypem. Śmierdziało jak cholera.

Jasień była piękna ostatnio 2 lata pod rząd, ale niech jeszcze lato trwa jak najdłużej.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 08:41, 17 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Zgadzam się, niech lato trwa.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 14:19, 21 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Ukrop leje się z nieba ale w cieniu mozno coś tam robić. Np przemienić stertę uciętego jałowca płonącego nigdy w życiu tego nie pisadze. Pieliłam przez kilka lat podsypaną kora a i tak chwasty wyrastały. Badyle po 1,5 metra, czas posadzić coś mniej pracochłonnego na tym podwyższeniu między tujami i tawułami.



Młynek i przemielone





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:25, 21 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
CD









____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 15:44, 21 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
A ten młynek to jaki masz?
Gdzie kupiony?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 22:12, 21 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Młynek tak nazywam ale to rozdrabniarka. Kupowałam 4 lata temu cięcia dużo a sterty rosły do spalenia. Z liściastych wysypuje do kompostu z iglastych sciolkuje. Kupowałam w Lerua Merlin.


Pierwsza trawa kwitnie Siuks bardzo ładna, nie duża





Mam bardzo duże bergenie kapustą ma mniejsze liście



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies