Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

anabuko1 19:41, 13 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
ElzbietaFranka napisał(a)
CD

Rutewka trochę wyblakła już dosyć długo kwitnie mam 3 krzaki. Myślałam jak osobno posadzę to się rozkrzewia, ale chyba rutewka lepiej wygląda jak gęściejszy krzaczek. Może się jeszcze rozkrzewia.



To Memory jedna z trzech.



Po prawej miał być miskant Siuks, ale to jakaś gigantyczna trawa. Po prawej jest Siuks który jest niższy a o to mi chodziło aby przed Memory posadzić niższe miskanty a "Siuks" właśnie taki jest i wczesnie zakwita i bardzo ładnie się przebarwia


Rutewkę uwielbiam
Cudna ta twoja Memory. I jaka wielka Choruję na nią.
Piękna dalijka
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
greg66 20:22, 13 sie 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4547
Elu fajnie, że się udał wypoczynek.
Komary do szału doprowadzają tym bardziej, że nic na mnie nie działa i gryzą psiekrwie.

U mnie rudbekie tez się same sieją i w tym roku to trzy odmiany mam.
Teraz poluję na dzielżany i dumam z której szkółki wziąć.

Czy wiesz co to moze być miskanty niektóre bardzo mi schną a mają już cztery lata, za mało wody?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Makao_J 20:40, 13 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Memory to są potwory. Bardzo szybko przybierają na masie. Jestem nimi przerażona. W tamtym roku moje były duże ale w tym roku to już przyrosły znacznie moje oczekiwania. Chyba za dużo wiosennego nawozu dostały.

Twoje też widzę że duże są.

Ja czuję że za 2 lata będę musiała myśleć o ich dzieleniu. Boję się że albo my tego nie przetrwamy albo one.

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 23:20, 13 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Makao_J napisał(a)
Memory to są potwory. Bardzo szybko przybierają na masie. Jestem nimi przerażona. W tamtym roku moje były duże ale w tym roku to już przyrosły znacznie moje oczekiwania. Chyba za dużo wiosennego nawozu dostały.

Twoje też widzę że duże są.

Ja czuję że za 2 lata będę musiała myśleć o ich dzieleniu. Boję się że albo my tego nie przetrwamy albo one.




Aniu ten Memory został posądzony w zeszłym roku ok czerwca miał zaledwie kilka patyków i widzisz jaki olbrzym ma ponad 2 metry a gdzie kiście. Ma bardzo szerokie liście i może dlatego tak masywnie wygląda.

Inna sprawa, że te trawy posadzona są na ziemi kompostowej nie nawozilam ich a chciałam bo wiosna źle wyglądały. W chocholach nie zmarzły w środku były zielone po ścięciu wiosna ruszyły młode a potem przyszedł przymrozek i zbrązowiała liście. Tak mnie korciło do nawozow, ale nie sobie powiedziałam. I dobrze zrobiłam bo na tej rabacie wszystko rośnie ponad normę.

Aniu drwala zamów na wiosnę bo trzeba piła lub siekierą ciąć korzenie mają bardzo mocne korzenie.
W tym roku likwidowalam porosa 4 kępy. Boże jak ja się namęczyłem dobrze, że eM tego nie widział.
Wiesz co ja robię ograniczam przez przycinanie od spodu.
Jutro znowu będę przycinać bo nie mogę przejść z tyłu za trawami.


Monardy i rudbekie różowe już przekwitają znowu przycinanie.



Mam w tym roku bardzo dużo prowansalskiej, tyle się wysialo i dużo wyrzucilam i przy pieleniu widzę 10 cm siewki





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:41, 13 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
greg66 napisał(a)
Elu fajnie, że się udał wypoczynek.
Komary do szału doprowadzają tym bardziej, że nic na mnie nie działa i gryzą psiekrwie.

U mnie rudbekie tez się same sieją i w tym roku to trzy odmiany mam.
Teraz poluję na dzielżany i dumam z której szkółki wziąć.

Czy wiesz co to moze być miskanty niektóre bardzo mi schną a mają już cztery lata, za mało wody?





Mnie gryzą i też żadne smarowidła nie pomagają. EM to z domu po 16 nie wychodzi jest brunetem i tak go sobie upodobały że obsiadają go chmarami.
Na szczęście nad morzem komarów nie było.
Trzeba sobie kupić strój pszczelarski jak tak dalej będzie.

Tylko i wyłącznie brak wody podłej je solidnie. Mój jeden Memory też żółknie ale dzieci nie podlały i zaczął żółknąć. Jak ma zdrowe liście to tylko brak wody.

Kalina Watanabe bardzo w tym roku urosła długo w ziemi siedziała i nie rosla na dodatek wiosna jej kwiaty przymarzły.
Ta szara roślina to Santolina trochę nie wyraźną bo przesadzana późno zeschła i nowe odrosty wypuscila



Młode jeżówki po prawej



Gaura biała (stsrs panna) dużo siewek ma w tym roku i różowa (młódką tego roczna)



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:50, 13 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Jeszcze dyniowate też mam. Pomidory szlak trafił nie ma się czym chwalic.

Cukinie porosły olbrzymie a owoce w ciągu jednego dnia jak maczugi







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:06, 14 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
CD

Jesienią albo na wiosnę muszę oczyścić skalniak z różnych krzaczków jak były małe to pasowały teraz wyrosło wszystko i kamieni nie widać.



Proso jedyne które miało się przebarwiać na bordowo mimo to że w słońcu to zielone





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:44, 14 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Pająków od groma jak on zasuwa po tej pajęczynie







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:52, 14 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
CD

Dęby błotne 3 czy ,4 rok dają czadu spore przyrosty gęstnieją







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:58, 14 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
CD

Już koniec kwitnienia







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies