Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 23:28, 21 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AniazUroczyska 23:33, 21 sie 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Elu, czym karmisz trawy, że są takie bujne?
ElzbietaFranka 23:36, 21 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
CD



Bardzo wielkie, a mam ich bardo dużo. W zeszłym roku rozsadzilam i takie porosły, ale nie kwitną



Tuż tuż i będą kwitly jedna Melopartus druga Memory

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:55, 21 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
AniazUroczyska napisał(a)
Elu, czym karmisz trawy, że są takie bujne?



Aniu nic im nie daje. To stare trawy i takie potężne. Jeszcze byłyby większe ale je od spodu przycinam jak mają 0,5 metra i tak 2 razy przycinam.

Jedne mam na ziemi kompostowej. Kupiłam miałby być Siuksy a one bardzo wysokie już wyższe od Memory a ona należy do wysokich traw. Jakieś potwory wyrosły muszę je zabrać z tej rabaty bo wszystko zasłoniły.


O to Siuks zrobiłam fotkę jeszcze poranne słońce pięknie oświetliło



A to brzoza po 12 latach te przy altance mają 14 lat. Mam 3 szt to potężne brzozy pień u spodu bardzo duzy, korzenie bardzo grube aż podwyższają to drzewo (wysadzają do góry). Krzaki im nie dadzą rady więc nic tam nie rosnie, nawet tuje 2m od nich marnieją.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anpi 09:57, 22 sie 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Elu jak zwykle podziwiam trawiaste rabaty. Ale giagantyczne te niektóre trawy. Z chortensjami wyglądają super!!!
W tamtym roku kupiłam Memory i Rosi, ale tyle miejsca co u Ciebie to na rozrost nie mają, trzeba będzie coś ograniczać. A mogłabyś dokładniej wytłumaczyć: pisałaś coś o cięciu traw od spodu, nawet dwa razy. Po co to robisz i jak ?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sylwia_slomc... 10:04, 22 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Dzięki za fotki brzóz, zobaczymy jak to z moimi będzie. Mnie się te drzewa bardzo podobają to nawet jakby nic pod nimi miało nie być to i tak ładne są
Cudownie połączyłaś ogród z krajobrazem wokół pięknie się przenikająI dałaś mi do myślenia bo mam trawę bezimienną podobna trochę do Twojego siuksa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 10:15, 22 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
anpi napisał(a)
Elu jak zwykle podziwiam trawiaste rabaty. Ale giagantyczne te niektóre trawy. Z chortensjami wyglądają super!!!
W tamtym roku kupiłam Memory i Rosi, ale tyle miejsca co u Ciebie to na rozrost nie mają, trzeba będzie coś ograniczać. A mogłabyś dokładniej wytłumaczyć: pisałaś coś o cięciu traw od spodu, nawet dwa razy. Po co to robisz i jak ?







Aniu chodzi o to podcinam po bokach od spodu aby nie wyrosły tak jak normalnie.
Jeżeli Kępa ma średnicę np 50 cm to scinam ok 10 cm po bokach dookoła. Boki rosną ale nie wysoko. Jeżeli wyrosną po podcięciu boku ok 50 cm to znowu przycinam. 2 razy w sezonie wystarczy.

Nie jestem w stanie ich podzielić jak wiesz korzenie bez siekiery czy piły nie da rady. Kiedyś syn mi pomógł jedna podzielić ale powiedział że to pierwszy i ostatni raz - zastosuj randap i nie będziesz musiała dzielic
Te trawy na Kępie mają już 8 lat więc bardzo rozrośnięte.

Na ostatniej fotce u góry po prawej stronie to Rosi. Przyszly chyba z Albamaru moja kochana szkółka w jesieni. Bardzo mi zależało aby zobaczyć przebarwione liście i aby były rozrośnięte.

Zaczynają kwitnąć dalie kolnierzykowe



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anpi 10:23, 22 sie 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Dzięki, pojęłam
Martwić się będę jak porosną A teraz czekam na pierwsze pióropusze
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Roocika 10:27, 22 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Trochę nadrobiłam pismo obrazkowe u Ciebie. Trawy Ci rosną okazałe, niesamowite. Rozdrabniarka to fajna rzecz, czy ona jest elektryczna czy spalinowa?
U nas sucho, ostatnio padało 2 dni na początku sierpnia. Aż się boję rachunku za wodę, bo lejemy wszystkie nowe nasadzenia, zrobione w tym roku, przecież szkoda wysuszyć. Pewnie przyszłe sezony będą podobne i trzeba się powoli przyzwyczajać
Chyba zainwestujemy w zbieranie wody deszczowej, bo nawet nasza rzeczka już nie płynie, zawsze to lepsze niż woda z wodociągu czy gruntowa.
Sąsiedzi w stawach mają wciąż wodę.
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 10:49, 22 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dzięki za fotki brzóz, zobaczymy jak to z moimi będzie. Mnie się te drzewa bardzo podobają to nawet jakby nic pod nimi miało nie być to i tak ładne są
Cudownie połączyłaś ogród z krajobrazem wokół pięknie się przenikająI dałaś mi do myślenia bo mam trawę bezimienną podobna trochę do Twojego siuksa





Brzoza, dęby i klony to najpiękniejsze dla mnie drzewa liściaste.
Brzóz nigdy bym się nie wyrzekła. Wolę zmienić nasadzenia na skalniaku niż zrezygnować z brzóz.

Sylwia napisałam u ciebie jak to jest jak wyrosną wysokie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies