Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 11:03, 22 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Roocika napisał(a)
Trochę nadrobiłam pismo obrazkowe u Ciebie. Trawy Ci rosną okazałe, niesamowite. Rozdrabniarka to fajna rzecz, czy ona jest elektryczna czy spalinowa?
U nas sucho, ostatnio padało 2 dni na początku sierpnia. Aż się boję rachunku za wodę, bo lejemy wszystkie nowe nasadzenia, zrobione w tym roku, przecież szkoda wysuszyć. Pewnie przyszłe sezony będą podobne i trzeba się powoli przyzwyczajać
Chyba zainwestujemy w zbieranie wody deszczowej, bo nawet nasza rzeczka już nie płynie, zawsze to lepsze niż woda z wodociągu czy gruntowa.
Sąsiedzi w stawach mają wciąż wodę.
Pozdrawiam




Witam Asiu i dzięki za odwiedziny

Asiu nie wyobrażam sobie suszy bez dostępu do wody. I tak ograniczam się z podlewaniem tylko co drugi dzień jak tutaj jestem. Nawadnianie kropelkowe mam tylko pod wszystkimi tujami.

Rozdrabniarka elektryczna spalinowa jest dużo droższa i na moje potrzeby ta elektryczna wystarczy na drobne gałęzie. Jestem z niej zadowolona.
Spalinowe to raczej do sadów kupują.
Jato mam sprzętu od groma niektórego podwójnie. Kosiarek podkaszarek i traktorek. Bajzel zawsze bo każdy rzuci nie tam gdzie trzeba i nie sprzątam tylko 2 razy w roku późną wiosną i jesienią.



Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 11:31, 22 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
A ta rozdrabniarka ma ten bieg wsteczny?

Pytam o taki sprzęt bo też planujemy zakup ale nie możemy się zdecydować bo rozbieżność cen jest spora i jest w czym wybierać. Nawet w Lidlu rok temu mieli fajną. Teraz trochę żałujemy że nie kupiliśmy choć namawiałam eMa mocno.

Ale ten bieg wsteczny mnie interesuje tzn, czy przydaje się.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 13:22, 22 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Makao_J napisał(a)
A ta rozdrabniarka ma ten bieg wsteczny?

Pytam o taki sprzęt bo też planujemy zakup ale nie możemy się zdecydować bo rozbieżność cen jest spora i jest w czym wybierać. Nawet w Lidlu rok temu mieli fajną. Teraz trochę żałujemy że nie kupiliśmy choć namawiałam eMa mocno.

Ale ten bieg wsteczny mnie interesuje tzn, czy przydaje się.




Już dużo napisałam i znowu coś przycisnelam i na nowo pisze.

Aniu ma wsteczny. Chodzi o to jak sie zabuksuje czy można wstecz odwinąć ma taką opcję. To bardzo ważne. Używam tej opcji bardzo moło gdyż zdążą się to przeważnie jak pojemnik przepełniony trzeba pojemnik poruszyć i znowu mieli dalej. Zresztą jak będziesz wkładała do zmielenia badziewie to lepiej zawsze z jakimś grubszym patykiem. Witki cienkie trzeba dać ich więcej bo inaczej przelecą całe.
Zresztą jak użytkować sam sprawdzisz co i jak. Na początku pierwszy raz byłam rozczarowana dopóki nie pojęłam co z czym trzeba wrzucać do mielenia.
Teraz sobie nie wyobrażam ogrodu bez tego sprzętu.

Lidl ma bardzo dobry sprzęt tej firmy mam go bardzo dużo. Co jakiś czas przytargam pod pachą jakiś sprzęt. Podkaszarki, nożyce do żywopłotu na wysokim i krótkim wysiegniku, wkrętarki, śrubokręty muszę mieć swoje schowane bo ciągle mi gina. Kupiłam akumulatory 3 i pracuje na tym sprzęcie. Krajzego sobie ostatnio kupiłam.
Aniu wejdź na ich stronę mogą jeszcze mieć te rozdrabniarki. Ta moje też dobra są w stałej sprzedaży.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:25, 22 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Brzozy ledwo żyją w tym upale

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:00, 22 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Och jaka ulga popadalo troche i temperatura przyzwoita. Mimo groźnej chmury deszczu nie zbyt dużo. Może w nocy jeszcze popada grzmi.

Cynii jak na lekarstwo zjadły slimaki.



Pająków w bród przejść nie można wszędzie pajęczyny.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 21:33, 22 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)
Brzozy ledwo żyją w tym upale


Pięknie wyglądają te brzozy, świetny widok.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorota123 22:16, 22 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pięknie u Ciebie w ogrodzie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Mirka 22:37, 22 sie 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Och jaka ulga popadalo troche i temperatura przyzwoita. Mimo groźnej chmury deszczu nie zbyt dużo.
_____________________________________________________________

Elu u mnie od 18 pada . Teraz już tylko siąpi. Wczoraj wieczorem poszłam podlewać i o mało mnie komary nie zjadły i uciekłam do domu .
Fajnie ze mi tak ładnie dziś deszczyk podlał
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Kim 23:33, 22 sie 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Elu jakże masz piękny ,dorosły już ogród śledzę na bieżąco Twoje poczynania ,piękne masz trawy ,takie dorodne , drzewa też okazałe ,wszystko rośnie u Ciebie jak na drożdżach ,

U mnie dzisaj był skwar nie do zniesienia ,od 19:00 dosłownie jakieś oberwanie chmury z gradem i błyskawicami ,dolało porządnie ,deszczu u nas nie brakuje co jakiś czas pada i to z dużą siłą że ziemia nie nadąża odbierać takiej ilości wody ale chyba lepiej tak niż susza która jest w niektórych rejonach Polski

Pozdrawiam Elu
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Gosialuk 10:13, 23 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Elu twoje trawy są przepiękne. Z hortensjami super wyglądają. Bardzo lubię oglądać twój ogród, taki już dojrzały.
Temat rozdrabniarki też mnie zainteresował, wprawdzie nie na już, ale... Jeszcze kiedyś przy okazji wizyty u Ani Małej Mi poproszę ją o pokazanie jak działa, bo sprawiła sobie w tym roku.
U nas dzisiaj pada, a też już sucho było. Nawet plewić się nie dało, bo ziemia twarda jak kamień.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies