Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Aurelllia 08:40, 07 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu wpisałam się, ale jakoś mój post wciało, albo zanikłopot wśród tyłu komentarzy no nic - macham więc
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 11:59, 07 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Witam Aurelia

Byłam u ciebie wieczorem będę ponownie i skomentuje. Biegam po szkółkach trawy jakieś sfatygowane trudno jest coś wybrać napchane wszystkiego.
W Melinie mają to co chciałam grujecznik, dęby błotne i cisy.
Pojechałam jeszcze do Zamojskich nie byłam od roku rozbudowali się,nie miałam zbytnio dużo czasu bo zaraz autobus, ale ceny wszędzie podobne.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 12:32, 07 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Elu pięknie to wygląda muszę i ja tak w rządku posadzić to będzie efekt . To jest ta Kocimiętka groniasta?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Dorota123 18:05, 07 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
O rety jak ta rabatka pięknie wygląda,też chciałabym znać nazwę tej kocimiętki. Swoje wywaliłam, były koszmarne.
Kulkowanie róż to przyginanie pędów, które trzeba do czegoś przywiązać, lub inaczej przymocować. Przegięty pęd zmusza się w ten sposób do obfitego kwitnienia. Zauważyłam u siebie, że najlepszy czas na takie wygięcie pędu jest gdy róża budzi się do życia. Oczywiście trzeba to robić z dużym wyczuciem, żeby nie złamać pędu. U siebie wiosną pokazywałam jak poprzywiązywałam Leonarda.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 18:05, 07 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
tak Mirka. Bardzo wyrosła koty sobie w niej używały i ja stąd przesadziłam. Po kocich amorach wyglądało to jakby walcem przejechał.
Przesadziłam ja tutaj przy różach bonica oglądałam ją. Widać małe krzaczki róży po lewej stronie.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:19, 07 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Dorota123 napisał(a)
O rety jak ta rabatka pięknie wygląda,też chciałabym znać nazwę tej kocimiętki. Swoje wywaliłam, były koszmarne.
Kulkowanie róż to przyginanie pędów, które trzeba do czegoś przywiązać, lub inaczej przymocować. Przegięty pęd zmusza się w ten sposób do obfitego kwitnienia. Zauważyłam u siebie, że najlepszy czas na takie wygięcie pędu jest gdy róża budzi się do życia. Oczywiście trzeba to robić z dużym wyczuciem, żeby nie złamać pędu. U siebie wiosną pokazywałam jak poprzywiązywałam Leonarda.





Dorotka może dotrę do strony z Leonardem.

Kupowałam ja jako "kocimiętka groniasta".
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 18:33, 07 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Elu a to Kocimiętka Groniasta ci się rozsiewa?Jak tak to zbieraj siewki dla mnie a ja dla ciebie z szałwi
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Roocika 19:17, 07 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ela a wiesz, że dopiero w tym roku do mnie dotarło, że przecież trawy ozdobne się przebarwiają...
Niesamowity efekt, jak są takie ogromne z kłosami. Właśnie widziałam w sklepie ostatnio takiego melopartusa kwitnącego, ładny był.
A czy rozplenicę little bunny masz? Widziałam taką właśnie i była całkiem mała... ale czy ona zimuje, bo różnie o niej piszą?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ewsyg 19:29, 07 paź 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
ElzbietaFranka napisał(a)
Dla Dorotki

Dorotka popatrz czy to róża Charles Austin u mnie 3 sezon. Jak ja przycinasz



Ela, ona tak ma. U mnie, chyba trzy sezony rosła jako niska róża rabatowa. Dopiero później wypuściła długie, sztywne pędy i stała się różą krzaczastą.Poczekaj a Twoja cierpliwość będzie nagrodzona

Ela, chyba w tym roku kupiłam taka kocimiętkę. Stała sobie w sklepie i nie mogłam uwierzyć, że kocimiętka może mieć takie duże kwitki. zobaczymy co pokaże w przyszłym roku.
Piękne masz trawy. Pisałaś u mnie, że będziesz w kastach zakładać oczka wodne. Zapytam po co, skoro masz duże śliczne oczko?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ElzbietaFranka 19:30, 07 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Mirka napisał(a)
Elu a to Kocimiętka Groniasta ci się rozsiewa?Jak tak to zbieraj siewki dla mnie a ja dla ciebie z szałwi


Nie rozsiewa się mogę ci dać gotowe krzaki wiosną.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies