Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 23:45, 14 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Dzisiaj dobra pogoda do różnych prac ogrodowych. EM zrobił.porzadki z liniami królującymi trzeba było wszystkim przedmuchać denaturatem. Opróżnił studnie chłonne z wody do studni melioracyjnej.
Ja jeszcze trawy wiazalam.,kompost trochę przerzucilam., Liście wydmuchalam z żwirku. Jeszcze musimy skosić trawnik może w przyszłym.tygodniu. jeszcze mam.liscie na brzozach więc siatka z oczka nie zdjęta.










____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 11:22, 15 lis 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ciągle zielono i ciągle sporo liści na drzewach. U mnie też. Ciekawe jaka ta zima i potem wczesna wiosna będą?
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 13:09, 15 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Kasiu tej jesieni jeszcze przymrozkow u nas nie było i dlatego wszystko zielone. U mnie trawnik zielony że nigdy o tej porze taki nie był.
Liście z brzóz ponieważ było sucho spadały od początku wrzeźnia i tak się z nimi męczę. Na horyzoncie mrozu nie widać.
Wiosna była opóźniona. Zima pewnie też lekka najgorsze te dni pochmurne.

Miłej niedzieli
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 13:11, 15 lis 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ela, Ty jesteś prawdziwa śląska dzioucha
Podziwiam ile Ty jesteś w stanie roboty przewalić i zazdroszczę, że Twój e-M też się angażuje.

Mój e-M nie żyje , ale on nienawidził działki, mój syn ma to po ojcu i też nie lubi prac ogrodowych.
Jestem przyzwyczajona i w ogrodzie wszystko robię sama.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 13:38, 15 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Oj Danka jak go wzięłam w obroty to się wziął. Mogę dużo zrobic, ale są prace którymi on się zawsze zajmował i nie mam pojęcia jak co zainstalować np taki filtr do wody wiem jak to dzisla, ale to jednak beka duża i ciężko mi to wyjac. To samo z rurkami trzeba je przepompować denaturatem.aby nie popękały od mrozu.

EM na traktorek wsiada i szybko wszystko skosi. Ja obrabiam kosiareczka akumulatorowa miejsca do których traktorek nie wjedzie i szybko zrobimy.

Danka dziołcha co cztery rynce na nie dwie.

Już pisałam, że tutaj na wsi czuje się jak ryba w wodzie.
Moje dzieci też nie specjalnie starszy nieraz pomoże bez gadania. Mlodszy filozof nie da rady z nim cokolwiek zrobić tylko się denerwuje więc wolę sama.
Już miał być ten rok ostatni, że tylko będę doglądać, ale znowu traw nakupiłam i trzeba to posadzić jeszcze nie wiem dokładnie gdzie.
Też trzeba przerobić w lasku sosnowym posadzone tam są hosty które zagłusza bluszcz zimozielony i trzeba hosty wysadzić w inne miejsce na szczęście nie daleko a bluszcz niech sobie tam rośnie.

Wiosna a właściwie w lutym mamy dużo cięcia trzeba to znowu wszystko przemienielic i rozsypać.
Damy radę aby tylko zdrowie bylo. Człowiek musi się ruszać bo inaczej kości stwardnieja, stawy zesztywnienia - pracujac jest elastyczny.

Miłej niedzieli

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 16:47, 15 lis 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Elu a oprócz ruszania jeszcze trzeba korzystać ze słońca, lapać dni z tą naturalną witaminą D3.
Zdrowia życzę
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 17:07, 15 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
greg66 napisał(a)
Elu a oprócz ruszania jeszcze trzeba korzystać ze słońca, lapać dni z tą naturalną witaminą D3.
Zdrowia życzę



Łykam D3 od października 2000 jedn. może za mało. Jak tak dalej będzie szaro buro to zwieksze o 1 tys., Vit C z dzikiej rozy i kurkuma nie lubię jej ale trudno mus to mus.

U nas dzisiaj trochę słońca bylo. Ładna pogoda jak na tę porę roku więc spacer odbyłam 14 tys kroków o ile coś ci to mówi to duzo. Nóg nie czuje ale to dobrze przejdzie.

W Kabatach jak na Marszałkowskiej po pracy. Rowerzyści, biegacze i chodzący wszyscy wylegli. Na szczęście dobrze znamy Kabaty i chodzimy po lesie a nie po sciezkach. Tyle liści ile ściółki.

Dzisiaj wyczynek bez poświęceń w ogrodzie. Ma być jeszcze ciepło to się zrobi.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 17:07, 15 lis 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ela ja też myślałam, że już mam ogród gotowy (bez trawnika), ale okazało się, że wyrosły mi ogromne kępy traw, które zagłuszały inne rośliny i musiałam je przesadzić. Dzisiaj liczyłam, wykopałam 12 wielkich kęp traw, część zamieniłam miejscami, kilka zabrał kolega syna, a pozostałe wczoraj dzieliłam piłą i posadziłam wzdłuż drogi dojazdowej.
W ogrodzie zawsze jest robota, ale ja to lubię i nawet jak się zmęczę to jestem zadowolona


Dzisiaj byłam z moją siostrą na długim spacerze w ogromnym lesie za moim domem. Las to nie mój żywioł, wolę pola, łąki i małe zagajniczki.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
gosika67 18:37, 15 lis 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Pięknie wśród tych liści, dzisiaj u nas ciepło i słonecznie, las i rzeka zaliczone.
Część tarw widzę,że powiązałaś.Ja myślę za tydzień, ma być chłodniej,trudno jakoś trzeba to ogarnąć. Kupiłam 3 róże.Pomponellę dla siostry i dla siebie miniaturę Heidi Klum i wielokwiatową Big Purple. Nad brzozami się zachwycam. Muszę posadzić brzozę na pniu. Teraz mają takie kolory.Zresztą klony, perukowce też są różnobarwne.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
basia3012 22:46, 15 lis 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Elu, jaki piękny brzozowy zagajnik masz. A trawy to giganty. Piękne są. Dzielenie takich kęp to wyzwanie. Ja też lubię jak drzewa się pięknie jesienią przebarwiają. Ale mam derenie, które nie zmieniają barwy tylko po prostu opadają. W tym roku to w ogóle były już we wrześniu brzydkie, jakby porażone czy zeschnięte. Nie wiem czemu.
Ja też uważam, że ruszać się trzeba. Dla zdrowia. Praca w ogrodzie zapewnia nam ten ruch, jest i dla ciała i dla ducha. Daje nam mnóstwo radości, zadowolenia, energii.
Mój mąż to nie za bardzo ogrodowy ale jak go poproszę to zrobi. Ale żeby samemu coś zauważył, że trzeba zrobić to nie.

Pozdrawiam Elu, zdrowia życzę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies