Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 14:52, 12 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Wiaan napisał(a)
Elu pospacerowałam sobie po Twoim ogrodzie, piękna malownicza jesień. Pisałaś, że jak kupujesz drzewka to myślisz o jesieni i przebarwianiu i jest efekt




Tak jest kupuje tylko te które się pięknie przebarwiają jesienią. Smutasow nie kupuje. Do smutasow zaliczam lipy, ale to.eMa drzewa, więc przymykam oko jak przechodzę obok nich.

Czy widziałaś moje Gracilimusy już piwiazane. To są te zeszłoroczne zobacz jak urosły porównaj że stronami wstecz. Właśnie te będę wysadzać wiosna i może podzielę zobacze jak je wykopie czy dam rady.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:28, 12 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Trochę fotek







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 23:31, 12 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Zasiadam do oglądania Ta sosenka to na zastępstwo za modrzew rośnie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 00:32, 13 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zasiadam do oglądania Ta sosenka to na zastępstwo za modrzew rośnie?




Sosenka to samosiejka. Powinna już być wykopana 3 lata temu. Tylko ciągle nie ma czasu później za późno bo upały. Więc od 3 lat jej odrosty uszczykuje i się zagęszcza.
W przyszłym roku wiosna koniecznie ja wysadzę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 08:40, 13 lis 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasia u mnie też nie świeci. Ale nie jest źle można grabić nawet się rozbierałemam bo gorąco mi bylo. Liści coraz mniej.



Rabata w przebudowie zaczynam od środka



Elu mi chodziło o te rośliny między tawułkami a grackami. O grackach już wcześniej czytałam, że Kasia orzekła że za gęsto.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 14:30, 13 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Gosialuk napisał(a)


Elu mi chodziło o te rośliny między tawułkami a grackami. O grackach już wcześniej czytałam, że Kasia orzekła że za gęsto.




Gosiu w dalszym ciągu nie wiem o co chodzi, ale opisze.
Na patyku to trzmieliny japońskie.
No po lewej stronie między dwoma gracilimusami taka zielona to werbena patagońska.
Od lewej między dwoma grackami z fiszka to magnolia. To czerwone po lewej to berberys.
Gosiu to wszystko a i wysokie to.tuje szmaragdy.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 18:40, 13 lis 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Elu, czytałam że masz zamiar szczepić klony.

Kilka lat temu kupiłam różę na pniu, która mi zimą zmarzła. Postanowiłam wykorzystać patyk różany i zaszczepiłam na nim różę The Fairy . Pierwszy raz w życiu szczepiłam jakąś roślinę i była wielka była radość, bo się przyjęła i ładnie kwitła
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 19:21, 13 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
daszum napisał(a)
Elu, czytałam że masz zamiar szczepić klony.

Kilka lat temu kupiłam różę na pniu, która mi zimą zmarzła. Postanowiłam wykorzystać patyk różany i zaszczepiłam na nim różę The Fairy . Pierwszy raz w życiu szczepiłam jakąś roślinę i była wielka była radość, bo się przyjęła i ładnie kwitła



Tobie się udalo. A czy jeszcze kwitnie u ciebie? To pokaż.

Też nigdy nie szczepilam oby mi się udało. Czas teraz poeksperymentować. Co czytałam to nie żadna filozofia.
Niech wyrośnie las szczepionych drzew. Ha ha ha

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 19:36, 13 lis 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ela, ja tą różę szczepiłam jak miałam działkę w Opolu. Od 6 lat mam dom na wsi, a działkę dałam mojej siostrze. Tej róży już nie ma, bo zrobiła się brzydka i siostra ją wyrzuciła.
Muszę spróbować ponownie
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
gosika67 10:53, 14 lis 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Witaj Elu zobacz u mnie czy to New Dawn, znalazłam fotki
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies