Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 23:23, 11 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Anusia napisał(a)
Ela bardzo ładne masz Dorembosy. Ile lat mają? Ja posadziłam tylko dwie w 2017 roku takie maleństwa. Szczypiory takie ledwie je widać na trawniku.




Aniu te brzózki Derembosy mają u mnie 12 lat. To nie są duże drzewa. U mnie tak jak pisałam w tym miejscu nie powinny rosnąć ale nie miałam.pojecia sądząc je. Mam jeszcze 3 sztuki w innym miejscu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:33, 11 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
MiluniaB napisał(a)

Piękne Elu Masz dużą przestrzeń w ogrodzie to i widoki zachwycają





To fakt inaczej rośliny i wyglądają na mniejszym areale a inaczej na większym. Mieliśmy możność kupienia blizej Wawy ok 15 arow, ale to nie to i jeszcze sąsiedzi blisko.
Bardzo lubię ten skrawek z drzewami brzozy, sosny, świerki, lipy, buki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
KasiaBawaria 09:13, 12 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ale super pomysl z tymi opaskami do kabli.Skad je masz ?
____________________
Zapraszam na kawe
Anusia 09:46, 12 lis 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
ElzbietaFranka napisał(a)




Aniu te brzózki Derembosy mają u mnie 12 lat. To nie są duże drzewa. U mnie tak jak pisałam w tym miejscu nie powinny rosnąć ale nie miałam.pojecia sądząc je. Mam jeszcze 3 sztuki w innym miejscu.


Tak Elu wiem one nie będą duże. Właśnie z tych powodów je posadziłam. No to sobie poczekam. Piękne są i ta biała kora. U moich dopiero pierwszy zarys.
Czy były palikowane i jak długo? Wiosną muszę wymienić na wyższe kotwy.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Wiaan 10:01, 12 lis 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5208
Elu pospacerowałam sobie po Twoim ogrodzie, piękna malownicza jesień. Pisałaś, że jak kupujesz drzewka to myślisz o jesieni i przebarwianiu i jest efekt
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 11:49, 12 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Anusia napisał(a)


Tak Elu wiem one nie będą duże. Właśnie z tych powodów je posadziłam. No to sobie poczekam. Piękne są i ta biała kora. U moich dopiero pierwszy zarys.
Czy były palikowane i jak długo? Wiosną muszę wymienić na wyższe kotwy.





Aniu będę u Ciebie, tak sobie wczoraj pod wpływem twojego wpisu myślałam i nawet szukałam w necie o szczepieniu brzoz. Może bym też zaszczepiła u nasady przy ziemi brzozy Derembosy.
Mam zwykle brzozy samosiejki i Derembosy więc można poeksperymentować. Najważniejszy w nich aby osiągnąć biały pieniek.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anusia 13:11, 12 lis 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Pewnie, że można. Mój tata śp. tak eksperymentował głównie drzewka owocowe a nawet agrest na pniu. Tylko wtedy nie zwracałam na to uwagi. A szkoda. Zdjęcia Dorembosów wstawiłam u siebie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Gosialuk 13:55, 12 lis 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5265
Elu cały czas ładnie u Ciebie. Fragment nowej rabaty też mi się podoba. Co tam masz za tawułkami posadzone takie zielone?
Nie tylko Ty myjesz pnie brzóz. Czytałam u Hani-Gruszki, że i ona myje swoje i jeszcze Agnieszka z ogrodu "Księżycowy..."
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 14:38, 12 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Anusia napisał(a)
Pewnie, że można. Mój tata śp. tak eksperymentował głównie drzewka owocowe a nawet agrest na pniu. Tylko wtedy nie zwracałam na to uwagi. A szkoda. Zdjęcia Dorembosów wstawiłam u siebie.




Mój tata mnie nauczył tylko ciężkiej pracy. Od mamy dużo się nauczyłam i tak w ciężkich sytuacjach daje sobie radę.

Aniu tak jak pisałam od kilku dni grzebie w necie i czytam na temat szczepienia na pewno też będę szczepic klony. Może przed moim zejściem zobaczę u siebie las kolorowych drzew jesienią

Będę się dzielić moimi osiągnięciami trzeba czymś zabłysnąć. Ha ha
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:41, 12 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Gosialuk napisał(a)
Elu cały czas ładnie u Ciebie. Fragment nowej rabaty też mi się podoba. Co tam masz za tawułkami posadzone takie zielone?
Nie tylko Ty myjesz pnie brzóz. Czytałam u Hani-Gruszki, że i ona myje swoje i jeszcze Agnieszka z ogrodu "Księżycowy..."




Tak Gosiu myje tzn opryskuje mocnym strumieniem z węża aby biel wydobyć.

Te 5 szt traw to Gracilimusy za gęsto posadzone ale najwyżej co druga wysadzę zobaczę jak będą rosły.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies