Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Wiaan 20:28, 17 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
Elu jaki powojnik pasowałoby do róży pnącej Novalis?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
sylwia_slomc... 21:22, 17 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
ElzbietaFranka napisał(a)



Kto nie ma z nimi styczności nie uwierzy co wyprawiają,a szczególnie pod wieczór. Sąkrzeczą, lataja, fruwaja po drzewach na drzewa. Np idziesz, wieczorem i nagle fru..fru.. zawału można dostać. To samo nad ranem. Ja nie mam małych drzew, ale za to na rabatach mam taki kipisz rozgrzebana każda z kora.

Jest w stadzie piękny samiec, pióra w ogonie długie kolorowe, siedzi na drzewie i obserwuje co się dzieje.


U nas generalnie samce na drzewach nocują, samice w trawach. Samce jak lecą to się drą na całe gardło, głupie to bo drapieżnik od razu wie gdzie szukać posiłku. U mnie grzebią w trocinach, kapią się w popiele na ognisku. Samce się biją między sobą.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anabell 21:27, 17 kwi 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
pisałam i uszło w niebo.

ostróżki trzeba przekopać by przedłużyć im życie, a najtrwalsze są te wysokie.
Miałam kiedyś łany wyginęły inne rośliny je zagłuszyły.

wysiałam w tym roku słabe wschody i jeszcze będę wysiewała. jesienią posadzę.

kupowane w centrach odmianowe tylko jeden lub dwa sezony się utrzymały.

Elu mam już szałwię b. ładne roślinki tylko mało.
Przesadzę je do większych bo za m-c będą inne rośliny, to nie wytrzymają.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Rosa 21:32, 17 kwi 2021


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
ElzbietaFranka napisał(a)


A widziałaś ostrożke od ciebie. Nie odbiła w tym roku taka piękna może ty ją masz.

Mam tylko jedną ostróżkę odmianową pełną różową z ciemnym środkiem. Jutro popatrzę czy już wschodzi i czy da się ją podzielić. Wszystkie ostróżki oddałam, bo u mnie łapały mączniaka i trzeba je było podpierać. Poza różami pozostały mi kwiaty tylko bezobsługowe .
ElzbietaFranka 22:21, 17 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
sylwia_slomczewska napisał(a)

U nas generalnie samce na drzewach nocują, samice w trawach. Samce jak lecą to się drą na całe gardło, głupie to bo drapieżnik od razu wie gdzie szukać posiłku. U mnie grzebią w trocinach, kapią się w popiele na ognisku. Samce się biją między sobą.




Sylwia u mnie jest tak samo jak odpisałaś. Byłam dzisiaj burza jak cholera a one mordy dra. Widocznie oznajmują samicy, że zagrożenie. EMusiowi jeden dzisiaj nad głową przefrunął. Wystraszył się jak cholera. Też mąmy sarny chodzą stadami. Należy się cieszyć że tak się dobrze czują na sąsiedniej działce, ale co za dużo to nie zdrowo.


Po burzy jak ptaszyska zaczęły śpiewać. EM taka mądra jesteś a zaśpiewać tak nie potrafisz. Powiedziałam mu zacznij ty piąć.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:25, 17 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Rosa napisał(a)

Mam tylko jedną ostróżkę odmianową pełną różową z ciemnym środkiem. Jutro popatrzę czy już wschodzi i czy da się ją podzielić. Wszystkie ostróżki oddałam, bo u mnie łapały mączniaka i trzeba je było podpierać. Poza różami pozostały mi kwiaty tylko bezobsługowe .




Szkoda że ci się nie ostała. Taka ładna. Ewa nic nie rób tej odmianowej jakbyś jej miała zaszkodzić. Ta moja była wyjątkowa.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 22:57, 18 kwi 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Ela, ciekawa jestem czy eM zaczął piać

U nas dzisiaj było już cieplej i bez wiatru. Może jutro uda mi się rozsypać nawóz. Strasznie opóźniona ta wiosna.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
an_tre 23:06, 18 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
ElzbietaFranka napisał(a)
Pogoda marna ok 7 stopni, ale nie pada bez wiatru da się wyjść.

Też mam zasiewy

Od góry pomidorki, dalie o liściach brązowych i szałwia omaczona. W innych mam paprykę. Dzisiaj posieje melony i arbuzy.



Wczoraj przy przenoszeniu przelamala mi się ta paleta zbierałam wszystko z podłogi. Ponownie posadziłam na szczęście sadzonki nie zostały poturbowane.


Mogę tylko dodać, że podziwiam zapał i pracę, którą trzeba wykonać żeby mieć taką piękną rozsadę, teraz czekać tylko sprzyjającej aury
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
ElzbietaFranka 23:13, 18 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Dla Sarenki

Moje tuje sadzone 60-70 cm. Złudzenie, że bliżej ponieważ niektóre mają po 2 przewodniki. Tak jak pisałam nigdy ich w środku nie czyściłam czy to Szmaragdów czy Brabantow nie ma takiej potrzeby. Przyjdzie wiatr opadzina sama opada i robi próchnicę.

Te na pierwszej focie posadzone w byle jakiej ziemi. Pierwsza z 2017 roku jesienią już takie przysadziste, ale nie wysokie




Tak wyglądają u mnie szmaragdy




To jest fotka z 2017 roku. Te tujki były prowadzone jako bardzo małe od 2012 roku kupowałam w obu ok 30 cm. Trzeba kupować małe tuje lepiej się aklimatyzują. Może być ziemia byle jaka przede wszystkim lekka nie ciężka ani gliniasta i lepiej jak mają wyżej aby nie było zastoin wodnych.
Wszędzie mają ąpodwojne nawadnianie kropelkowe.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 23:21, 18 kwi 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
U pięknie wyglądają Ile już u ciebie rossną?
Napisałam u siebie ale i tu ci napiszę : nie mam Memory

____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies