Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Agatorek 00:06, 17 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Bardzo ładna ta gaura. Muszę nad nią pomyśleć.
Szkoda, że Ci ostróżka nie wyszła. Ale może jeszcze nic straconego i się pokaże?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 00:29, 17 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Agatorek napisał(a)
Bardzo ładna ta gaura. Muszę nad nią pomyśleć.
Szkoda, że Ci ostróżka nie wyszła. Ale może jeszcze nic straconego i się pokaże?




Agnieszka też mam nadzieję, ale inne już mają zielone czupryny

Gaura to elegancka roślina.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rosa 11:32, 17 kwi 2021


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Elu odpowiem u Ciebie, bo nie chcę zaśmiecać Irence wątku.
Ogranicznik służy temu, by wąż nie przesuwał się tam gdzie chce, tylko leżał tam gdzie jego miejsce. Znasz mój ogród są w nim półkola, zakola itd. Jak pociągnęłam wąż to niszczyłam trawy i kwiaty, łamał i niszczył wszystko co spotkał na drodze. Ograniczniki zamocuję przy obrzeżach i rośliny będą bezpieczne a poza tym nie będzie wąż przeszkadzał przy koszeniu trawy. Trawę kosi się raz na tydzień i za każdym razem zwijają mi wąż a ja potem muszę się szarpać i dźwigać by go rozłożyć. Mam nadzieję, że tego uniknę.
ElzbietaFranka 14:17, 17 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Rosa napisał(a)
Elu odpowiem u Ciebie, bo nie chcę zaśmiecać Irence wątku.
Ogranicznik służy temu, by wąż nie przesuwał się tam gdzie chce, tylko leżał tam gdzie jego miejsce. Znasz mój ogród są w nim półkola, zakola itd. Jak pociągnęłam wąż to niszczyłam trawy i kwiaty, łamał i niszczył wszystko co spotkał na drodze. Ograniczniki zamocuję przy obrzeżach i rośliny będą bezpieczne a poza tym nie będzie wąż przeszkadzał przy koszeniu trawy. Trawę kosi się raz na tydzień i za każdym razem zwijają mi wąż a ja potem muszę się szarpać i dźwigać by go rozłożyć. Mam nadzieję, że tego uniknę.



Czego to nie wymyśla. U mnie to kupa kamienii wąż ciągle zahacza o te kamienie. U mnie ten ozdobny gwóźdź nie zda egzaminu. Mam do każdej rabaty dobre podejście.

Ewa czy widziałaś swoją gaure u mnie?

Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam i zdrowia zycze
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rosa 15:32, 17 kwi 2021


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Widziałam, uważaj przy pieleniu, bo wkoło pewnie będzie dużo siewek. Poznasz je po nakrapianych liściach.
Mam nadzieję, że te ograniczniki u mnie się sprawdzą, bo mam tylko 1 ujęcie wody i 40 mb węża, którego muszę okiełznać .
Dorota123 18:32, 17 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Gaura to piękna roślina, niestety nie mam jej i miejsca też nie mam gdybym chciała kupić.
Przeczytałam, że zanikła Ci ta ładna ostróżka, u mnie te kupne też szybko giną. Najlepsze te stare, one są ciągle. Szkoda, że tylko w niebieskich odcieniach.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 19:34, 17 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Dorota123 napisał(a)
Gaura to piękna roślina, niestety nie mam jej i miejsca też nie mam gdybym chciała kupić.
Przeczytałam, że zanikła Ci ta ładna ostróżka, u mnie te kupne też szybko giną. Najlepsze te stare, one są ciągle. Szkoda, że tylko w niebieskich odcieniach.





Ostróżka też dostałam od Ewy Rosy.. przez 2 lata kwitła tak jak na focie. W zeszłym roku przyszedł huragan i wszystkie patyki wyłamał z tej ostróżki.
Może to było powodem. Będę szukała takiej bo naprawdę warto.
Jeszcze dzisiaj zaglądałam czy coś wychodzi niestety.
Też różowa gaura nie wypuszcza.

O dziwo bardzo ładnie wychodzą jeżówki licencjonowane i z tego się cieszę



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:37, 17 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Rosa napisał(a)
Widziałam, uważaj przy pieleniu, bo wkoło pewnie będzie dużo siewek. Poznasz je po nakrapianych liściach.
Mam nadzieję, że te ograniczniki u mnie się sprawdzą, bo mam tylko 1 ujęcie wody i 40 mb węża, którego muszę okiełznać .




Długo mam gaure i wiem prawie wszystko o niej. Jak wyglądają młódki też.

A widziałaś ostrożke od ciebie. Nie odbiła w tym roku taka piękna może ty ją masz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 19:47, 17 kwi 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)
Pogoda marna ok 7 stopni, ale nie pada bez wiatru da się wyjść.

Też mam zasiewy

Od góry pomidorki, dalie o liściach brązowych i szałwia omaczona. W innych mam paprykę. Dzisiaj posieje melony i arbuzy.



Wczoraj przy przenoszeniu przelamala mi się ta paleta zbierałam wszystko z podłogi. Ponownie posadziłam na szczęście sadzonki nie zostały poturbowane.



Ela ,
Już dalie posiałaś
Ojejku , a je jeszcze nie
zaraz siadam i sieję
____________________
Ania Spelnione marzenie
hankaandrus_44 19:56, 17 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Piękny rozsadnik! Czekam na efekty latem. Ja kwietnych rozsad jeszcze nie robiłam. W szlarni mam wysianą tylko jedną paczkę astrów książęcych. Reszta pojdzie w grunt: aksamitki białe, cynie i zwykłe aksamitki, I pozbieram po ogrodzie siewki, które się gdzieś pokażą./ Ostróżki też będę wysiewać do gruntu, bo mi już na starych miejscach zanikają. Wyżarły to co dobre, a na samym piachu nic nie urośnie.

Życzę zdrowia i uśmiechu przy sadzeniu tych skarbów na właściwe miejsca.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies