Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

sylwia_slomc... 19:54, 14 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Tak bażanty piękne, ale robią bajzel i szkody, u mnie np. siadają na czubkach młodych drzew wieczorami i zdarza się, że złamią Ostatnio połamały nam brzozy i przewodnik cyprysika nutkajskiego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiek 20:11, 14 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
ElzbietaFranka napisał(a)



Agnieszka i Nina dobre synowe, ale z Nina od kwiatow młodsza mam bardzo dobry kontakt.
Więc 2 lata temu powiedziałam, aby synowa miała umiar.
To mi powiedziała, że palmę duża kupi, mama ma miejsce to będzie rosła.

O ten 2 lata go miałam nawet kwitł. To kwiat z buszu potrzebna mu stała wilgoć w ziemi i powietrzu. Takich warunków mu nie zapewnie choćbym cały dzień chodziła koło niego.



Piekne masz kwiaty Elu, cudne Tego ostatnio tez widzialam i zachwycilam sie na calego...Mialabym miejsce dla niego w lazience, przy duzym oknie,( mialby sporo wilgoci i rozproszone swiatlo) ...Ale Udalo mi sie pojsc dalej...Kupilam inne do kolekcji
Elu, lubie tu zagladac Oprocz pieknego ogrodu, uwielbiam rowniez Twoj sposob pisania i niesamowity humor
____________________
Bawarka
ElzbietaFranka 00:41, 15 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
sylwia_slomczewska napisał(a)
Tak bażanty piękne, ale robią bajzel i szkody, u mnie np. siadają na czubkach młodych drzew wieczorami i zdarza się, że złamią Ostatnio połamały nam brzozy i przewodnik cyprysika nutkajskiego



Kto nie ma z nimi styczności nie uwierzy co wyprawiają,a szczególnie pod wieczór. Sąkrzeczą, lataja, fruwaja po drzewach na drzewa. Np idziesz, wieczorem i nagle fru..fru.. zawału można dostać. To samo nad ranem. Ja nie mam małych drzew, ale za to na rabatach mam taki kipisz rozgrzebana każda z kora.

Jest w stadzie piękny samiec, pióra w ogonie długie kolorowe, siedzi na drzewie i obserwuje co się dzieje.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:55, 15 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Kasiek napisał(a)


Piekne masz kwiaty Elu, cudne Tego ostatnio tez widzialam i zachwycilam sie na calego...Mialabym miejsce dla niego w lazience, przy duzym oknie,( mialby sporo wilgoci i rozproszone swiatlo) ...Ale Udalo mi sie pojsc dalej...Kupilam inne do kolekcji
Elu, lubie tu zagladac Oprocz pieknego ogrodu, uwielbiam rowniez Twoj sposob pisania i niesamowity humor





Kasiu humor powiadasz, a co tam mi pozostało trzebą się śmiać z siebie i do innych. Też się wkurzam

Bo ja to chce wszystko opisać dokładnie i każdemu pomoc w czymś. Mam gonitwę myśli i pisze nie zastanawiam się jak to napisane. Tak jak mówię tak pisze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:46, 15 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Pogoda marna ok 7 stopni, ale nie pada bez wiatru da się wyjść.

Też mam zasiewy

Od góry pomidorki, dalie o liściach brązowych i szałwia omaczona. W innych mam paprykę. Dzisiaj posieje melony i arbuzy.



Wczoraj przy przenoszeniu przelamala mi się ta paleta zbierałam wszystko z podłogi. Ponownie posadziłam na szczęście sadzonki nie zostały poturbowane.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 13:37, 15 kwi 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Eh, Ela, ciesz się, że nie masz w ogrodzie derkacza. Ani jednej nocy byś nie przespała
Ja tam jestem bażantom wdzięczna za brak kleszczy
____________________
Kasia
Mirka 14:11, 15 kwi 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Naprawdę Kasiu bażanty zjadają kleszcze?
U mnie stada bażantów a kleszcze nie znikają?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
MiluniaB 14:47, 15 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Elu - ładna kolekcja

Ja nam jedną dalie - kiedy ją posadzić na rabacie?

U mnie dzisiaj deszczowo.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ElzbietaFranka 18:41, 15 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
pestka56 napisał(a)
Eh, Ela, ciesz się, że nie masz w ogrodzie derkacza. Ani jednej nocy byś nie przespała
Ja tam jestem bażantom wdzięczna za brak kleszczy




Kasiu u mnie sa 2 wiatrówki i tylko z nich korzystamy w celach sportowych strzelamy do tarczy.
Więc bażanty sobie chadzają i grzebią gdzie chcą, a czy zjadają kleszcze nie wiem. 3 lata pod kolanem mnie ukąsił cierpiałam przez 1,5 roku łącznie z podaniem antybiotyku.
Nie wiem jak derkacz wygląda zaraz zobaczę.

Zamieszkuje rzyzne i mokre łąki. Wydaje głos jakby po grzebieniu patykiem jeździć. Najważniejsze czy on głośny jest.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:51, 15 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Mirka napisał(a)
Naprawdę Kasiu bażanty zjadają kleszcze?
U mnie stada bażantów a kleszcze nie znikają?




Mirka trzeba mieć farmę bażantów a nie stadko. Kleszczy żadne ptactwo nie wytępi jedynie ograniczy.

Wrotycz posadz do donic, tak zrobię w tym roku. Nie znoszą tego zapachu eterycznego.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies