Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 23:30, 07 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Gosialuk napisał(a)
Piękne kocimiętki. Ta druga ma chyba takie bardziej zwarte kwiatostany. Danusia ma u siebie różne cudeńka. Dobrze, że masz niedaleko i możesz oglądać jej ogród w różnych porach roku.
Mi już przeszło trochę kupowanie nowych roślin, choć jak oglądałam róże, to nie ukrywam, że lista powstała. Pytanie tylko czy ją zrealizuję.



Z tych fot to trudno powiedzieć która lepsza kupiła m 6 szt i 2 szt już nie pamiętam jak to się rozkłada. Kokumietka szybko się krzewi więc wiosna będą ładne krzaczki.

Mnie też przechodzi mam jeż tego sporo i nie mogę być zakładnikiem roślin. Niech rośnie to co jest, ale kocimiętka bardzo mi się podobała.
Podobają mi się lawendy,ale u nas zimy srogie i ten mój wydmuchow to nie za bardzo ta lawenda rośnie. Musza być wyjątkowo sprzyjające warunki.
Jeszcze traw dokupie, chodzi o palczatki - 2, szt mi wypadły po zimie a bardzo ładne.

Ciemiernikow nie miałam do tej pory w tym roku po przecenie kupiłam 3 krzaki białych i dobrze rosną jeszcze kwitną. Też wiosna widziałam u ogrodnika piękne bordowe, ale bardzo drogie żałuję, że nie kupiłam jednego krzaka poszłam następnego dnia już ciemiernikow nie było.
Mówią,że białe najładniejsze bo wyraziste, więc kupuje białe.

Laguna też mnie czeka ścięcie jej starych chorych po zimie zmarzniętych konarów po zimie bardzo ładnie odbiła



Błękitny anioł, mniejszy trochę ulamakam nie chcą o jedną gałązkę



Po lewej knautia



Bonica

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:33, 07 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
KasiaBawaria napisał(a)
Ale mnogosc lilii u ciebie babmus to tez silnie rosnacy czy ten grzeczny?



Kasiu narazie je obserwuje jak się zachowuja. Dostałam jeden ten ciemny od Danusi Daszun podobno ekspansywny, ale na każdej ziemi może inaczej rosnąć.

No lilii mam sporo, ale już koniec narazie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:38, 07 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Mirka napisał(a)

Co to za kwiaty Elu kupiłaś bo nie rozpoznaję?




To kocimiętka poniżej pisałam nazwy.
A u mnie pokazana na str 955 jak rośnie u Danusi fotka z nogą.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AniazUroczyska 02:14, 08 lip 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Tak myślałam Elu, że zachorowałaś na tą Danusiową kocimiętkę Nepetę , ale też miałam wątpliwości czy to ona, bo ta w ogrodzie pokazowym , zdecydowanie była bardziej niebieska
ElzbietaFranka 07:34, 08 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
AniazUroczyska napisał(a)
Tak myślałam Elu, że zachorowałaś na tą Danusiową kocimiętkę Nepetę , ale też miałam wątpliwości czy to ona, bo ta w ogrodzie pokazowym , zdecydowanie była bardziej niebieska



Moja młodziutka parę odrostów w donicy,wyciągnięta z cimnej paczki kolory błedna. U Danusi posadzona jako niższa roslina na plecach miała trochę cienia. Kolor dużo zależy od ziemi w jakiej rosnie.

Te maleństwa już przekwitają
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:47, 08 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Zaraz idę róże ogarnąć. Wczoraj czytałam i miksturę ze skórek z bananów z jajkiem więc już nastawiona. Musi postać ok 10 dni i sokiem pryska się róże,bardzo ładnie wtedy kwitną.








____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:09, 08 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Duży upał nie do zniesienia. Spokój bez wiaterku. Spać się chce.



Fruczaki obskakuja kapalte. Kwitnie u mnie pierwszy raz od kilku lat. Posadzona na trzecim miejscu poprzednio nie rosła syn przesadził w zeszłym roku. Bardzo się cieszę, że zakwitła. Może tulipanowiec w przyszłym roku zakwitnie




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 09:35, 09 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Dzisiaj o poranku. Dzień znowu zapowiada się bardzo upalny. Jak żyć w takim upale.



Nowalis jest piękna wszystkim polecam. Madame Amisette tez



Bardzo jestem zawiedziona Rapsody.. długie pędy i na końcach pędów kiść kwiatów. Zakulkowalam jeden pęd i wypuściła kilka bocznych. Eksperymentuje dalej. Obok róża która rozpoczyna kwitnienie cieszę się bardzo bo myślałam, że padnie pięknie odbiła od ziemi.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 15:12, 09 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Środek na rondlu był pusty w oczekiwaniu na palczatki posadziłam kilka sadzonek melona i arbuz i dynie z boku. To co się stało przerosło mija wyobraźnię, że tak może być. Traw nie widać tylko melony







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 15:14, 09 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
CD





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies