Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 08:44, 04 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
anabuko1 napisał(a)

Pięknie bogato z tymi liliami
Jezowkowe kępy bardzo ładne.
Moje nie wszystkie dobrze poprzyrastaly.



Aniu otrzymałam piękne lilie i w zeszłym roku posadziłam one się rozrosły. Zgapilam się młodych siewek nie wysadzilam i zrobił się tłok. Do wazonu dzisiaj utne.

Tak jeżówki nad podziw piękne,też myślałam, że zimy nie przetrwają bo to młode sadzonki. Parę kępek zdarza się, że są słabe coś im w danym miejscu nie pasuje. Będę je dzisiaj nawozić. Mokro po deszczu to rusza. Myślałam aby wsadzić do donic i do foliaka zgarnąć, ale są kolorami posadzone.

Miłej niedzieli
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:59, 04 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
daszum napisał(a)
Ela, cieszę się, że bambus rośnie

Moje bambusy ogarnął jakiś szał.
W tym roku porosły ogromne kępy, dla mnie za wysokie, bo mi wszystko zasłaniają.




I dlatego ja trzymam w donicy, aby je poznać.
Raz posadziłam sobie piękna trawę do oczka. Głupia ładna to ładna nie pytałam się jak ona się zachowuje po 2 latach opanowała oczko.

Danusiu wszystko rośnie jak niebiosa nawadniają. U nas przed chwilą ulewa była i dalej pada. Gałęzie tak ciężkie, że mi się odnogi złamały u sosen.

EM zrobił ja pomogła płot na odpady do spalenia jesienią czy zima. Zawsze były rozwalone. Cieszę się, że już go mam z glowy jeszcze pomalować drewnochronem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 20:09, 04 lip 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Piszesz u mnie o mnogości a popatrz u siebie, Elu świetnie, świetnie
Mi trochę tych odmianowych (takich wyszukanych ) jeżówek nie wyszło, więc dokupiłem tylko te co wyszły + zwykłe i zobaczę jak zakwitną
Rudbekia podobna jest do mojej galiardy śliczny kolor
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 22:09, 04 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Gosialuk napisał(a)
Elu relacje z wypraw do Danusi obejrzałam. Zdjęcia fajnie ci wyszły. Zazdroszczę spotkania z dziewczynami i oglądania takiego ogrodu, zestawienia roślin są mistrzowskie. Lilie piękne. U mnie jak tulipany nie za bardzo rosną. Przestałam dosadzać. Odętkę mam białą i faktycznie potrafi się rozrosnąć i przytłoczyć inne rośliny. Na wiosnę będę dzielżany przesadzać, bo prawie je już pożarła. Ale i tak ją lubię.




Ja mam różowa, ale u mnie taka wysoka. Tak sobie myślę może ta odetka ma za dobrze bo na ziemi kompostowej.
U mnie też jeżówki zadusila. Przywiozłam 3 kępki a ona 10 razy większy teren zajęła.
No tak byłam u Danusi najgorszy ten upał ponad 30 stopni, bardzo źle znoszę upał. Na szczęście w pewnym momencie zerwał się wiatr i to powietrze już tak nie wisiało.

Nasadzenia ekstra, ale to trzeba wiedzieć co posadzić obok siebie aby wszystko dobrze wyglądało. Wszystko mi się podobało. Zbiorniki wodne jednak to mój konik i tam najwięcej podziwiałam. No i wspaniałą gillenia jak ona mi się podoba.

Dobre spotkanie Wrocław przyjechał,ale krótko 2,5 godziny to co to za rozmowa, wszystko po lepkach. Najważniejsze, że się poznaliśmy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 22:21, 04 lip 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ela, dzisiaj przyniosłam trochę jęczmienia i pozbierałam opadłe szyszki olchowe.
Słomę jęczmienną związałam sznurkiem, dałam do siatki po ziemniakach, wrzuciłam tam szyszki olchowe i kostkę brukową.
Siatkę zawiązałam i na sznurku wpuściłam na dno oczka.
Woda jest teraz bez glonów, ale zupełnie nieprzeźroczysta.
Mam nadzieję, że słoma jęczmienna i szyszki olchowe ją oczyszczą.

Teraz czekam
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
zawitka 08:22, 05 lip 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Deszcz spadł poprzybijał rośliny aaaaaa tak żle i tak nie dobrze ,potrzebny był bo sucho było strasznie. Mam nadzieję ze wstanie wszystko i się pozbiera Idę róże poobcinać .Samochód dalej stoi może dziś laweta po niego przyjedzie.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Dorota123 10:01, 05 lip 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ładnie lilie Ci już kwitną, a bambusy świetnie wyglądają tylko ta ich ekspansywność mnie przeraża. Sąsiadka posadziła w takim pierścieniu po studzience kanalizacyjnej i wyszły z niego.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 11:30, 05 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Dorota123 napisał(a)
Ładnie lilie Ci już kwitną, a bambusy świetnie wyglądają tylko ta ich ekspansywność mnie przeraża. Sąsiadka posadziła w takim pierścieniu po studzience kanalizacyjnej i wyszły z niego.




Dorotko bambusy mam pierwszy rok bardzo mi się podobają to eksperyment mój.
Posadzę w donicach na dół dam blachę niech rosną w tym co im zgotuje.

Te lilie to pod twoim natchnieniem
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:35, 05 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
zawitka napisał(a)
Deszcz spadł poprzybijał rośliny aaaaaa tak żle i tak nie dobrze ,potrzebny był bo sucho było strasznie. Mam nadzieję ze wstanie wszystko i się pozbiera Idę róże poobcinać .Samochód dalej stoi może dziś laweta po niego przyjedzie.



U mnie nie mają szans te co leżą trzeba będzie przyciąć bo niektóre wyłamane pod ciężarem.
Nie możesz tupnac aby się zajęli tym samochodem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 22:01, 05 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ela, ten Twój busz jest cudowny
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies