Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 20:47, 11 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Oglądałam dzisiaj moje róże przesadzone wszystkie ładnie się przyjęły. Nie mam pojęcia która jest która czekam aż zakwitną. Jedna ma różowe paski prawdopodobnie to jest ta wrzosowa to będzie co oglądać.
Mam sporo róż. Jeszcze dzisiaj przessdzalam róże Claudia Cardin ale nie pasowała rosła pod brzozami i słabiutko rosla. Może inna miejscówka będzie dla niej lepsza. Posadziłam w jej miejsce białego ciemiernika.

Zaczynają kwitnąć późniejsze róże.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 22:04, 11 lip 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Elu! Ależ wszystko bujnie rośnie. Róże, lilie piękne. Cebula we wrzosach super.
Melony i dynia też. Kiedyś miałam taką przypadkową dynię, wyrosła ogromna roślina, dynie były naprawdę wielkie, ale inne rośliny nie miały przy niej szans.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 22:38, 11 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Alija napisał(a)
Elu! Ależ wszystko bujnie rośnie. Róże, lilie piękne. Cebula we wrzosach super.
Melony i dynia też. Kiedyś miałam taką przypadkową dynię, wyrosła ogromna roślina, dynie były naprawdę wielkie, ale inne rośliny nie miały przy niej szans.



Teraz nie ma takich kolosów dyniowych jak kiedyś. Moja mama sadziła w burakach. Najwięcej zabawy było że zwiezieniem tych kolosów. Tata z mamą zawsze się kłócili bo nie można było tych kolosów udźwignąć. Ńa taczkę a z taczki jeszcze gorzej do piwnicy.

Teraz sa inne odmiany takie pierdusie, ale najeść się można. U mnie to zupa ma największe wzięcie.

Oj mam bujności i w chwastach i roślinach szlachetnych. Najgorsza koniczyna ciemną kwitnąca na żółto. Każdego roku ta cholernica rośnie później rozgwiazdnicy.

Na skalniak nawet nie zaglądam tam to busz. Floksy trzeba powycinać za duże porosły.

W tym miejscu kwitnie 6 juk w tym roku wyjątkowo długie.





Jeżówki już powoli zaczynają kwitnąć



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hankaandrus_44 22:49, 11 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
A ja swoje juki ścięłam wiosną, bo były brzydkie liście. Teraz widzę, że z korzenia odbijają. No i niech tam im będzie, na kopanie po korzeniach nie mam mocy.

A Twoje super wyglądają.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ElzbietaFranka 23:02, 11 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
hankaandrus_44 napisał(a)
A ja swoje juki ścięłam wiosną, bo były brzydkie liście. Teraz widzę, że z korzenia odbijają. No i niech tam im będzie, na kopanie po korzeniach nie mam mocy.

A Twoje super wyglądają.




Haniu kupiłam 25 lat temu jukę jeszcze nie miałam ziemi swojej. Posadziłam przed budynkiem gdzie jeszcze rośnie. Wycinam tylko rozety.
Kupiłam ziemię i zasadziłem z tej juki przed domem odrosty. Teraz mam tyle dzieci jukowych, że głowa boli.

To fakt pozbyć się korzeni jukowych to walka z wiatrakami. Nawet Randap jej nie da rady.

Oczyścić juki to nie lada wezwanie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 23:13, 11 lip 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Piękne masz juki.
U mnie dopiero zaczyna kwitnąć, w tym roku ma tylko 2 kwiatostany.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
greg66 00:28, 12 lip 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
O jeżówki wychodzą u mnie też to są piękne kwiaty. Juki mam dwie było więcej ale przestały kwitnąć. Elu udanego tygodnia
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 08:03, 12 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
greg66 napisał(a)
O jeżówki wychodzą u mnie też to są piękne kwiaty. Juki mam dwie było więcej ale przestały kwitnąć. Elu udanego tygodnia




Dziękuję Grzegorz

Po okwitnieciu trzeba wyciąć rozetę, aby zrobić miejsce na nowe. Nowe kwitną po 2-3 latach muszą się dobrze rozrosnąć.
U mnie trochę za dużo juk trzeba coś z tym zrobić.

Jeżowek mam sporo jeszcze młode w zeszłym roku kupione. Już ładne porosły dużo Paczków kwiatowych mają. Są to krzaczki beobslugowe ładnie zdrowo kwitną.

Oouchlaki obżerają mi hortensje wczoraj posłałam chemia. nastawiłam wrotycz 4 wiadra więc będzie czym pryskać bo widzę, że pędraki w trawie też są małe żółte placki się pojawiły.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 08:03, 12 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Zapomniałam jeszcze nam tutaj ale tylko kwitnie jedna w zeszłym roku kwitło dużo.



A to 2020

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:29, 12 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Potężna burza przeszła przez Wawe najwieksze zalania na Ursynowie. Paraliż ulice pozalewane armagedon. Piwnice i garaże zalane u nas też.
Ściana wody wichura na całego. Kilka lat nie było takiej ulewy z rynien woda się wylewała.
Tak się to musiało skończyć w dzień w cieniu 36 stopni na plusie. Wróciłam ze wsi do betonu tutaj nie da się wytrzymać w taką pogodę. Trzeba siedzieć w domu.








Młodziutka kiss me Kate

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies