Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

hankaandrus_44 15:33, 09 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Doczekasz się owoców. Melony i dynie to dzieci słońca. A poza tym pięknie jest. Wg mojego powiedzenia: róże w koprze. U Ciebie natomiast cebula we wrzosach! I tak ma być. A na pokazowe ogrody trzeba jechac do Dany.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
MiluniaB 16:13, 09 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Elu - zajrzyj do mnie i odpisz plisssss
Muszę nadrobić zaległości u Ciebie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ElzbietaFranka 20:22, 09 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
hankaandrus_44 napisał(a)
Doczekasz się owoców. Melony i dynie to dzieci słońca. A poza tym pięknie jest. Wg mojego powiedzenia: róże w koprze. U Ciebie natomiast cebula we wrzosach! I tak ma być. A na pokazowe ogrody trzeba jechac do Dany.




Haniu u mnie koper wszędzie rośnie a najwięcej w różach właśnie. Prawdopodobnie jak z kompostu robię kopczyki to go tam rozsiewam. Specjalnie go nie usuwam.
W zeszłym roku miałam w tym samym miejscu cebulę i miałam na całą zimę. Niby kwaśna gleba pod wrzosami ake dobrze rośnie już spore bulwy.
W każdym razie szczypioru mam pod dostatkiem.

U nas przeszła nawałnica drzewa wiatr do ziemi przyciągał. Na szczęście bez gradu bo tego się najbardziej zawsze obawiam. Chmury ciężkie po niebie płyną.
Pada deszcz potrzebny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:21, 09 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Milunia tomjestvta róża wrzosowa fotki z 2019 r. Z zeszłego roku nie mam. Widocznie już nie było czego focic bo słabo kwitła.




To jest 2017 rok jak rozkwita. To nie jest róż to jest wrzosowy kolor jak u Novalis. Dla porównania po prawej Novalis zrobiona w cieniu.
Oczywiście inny układ i kształt płatków, ale jest pełna.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 13:42, 10 lip 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ela, zostawiłam garść szyszek olchowych w wiaderku, padał deszcz i woda zrobiła się czarna.
Nie wiedziałam, że one mają w sobie tak dużo barwnika.
Nie wiem, czy nie dałam ich za dużo do oczka, oczko ma poj. 400 l.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 15:08, 10 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
daszum napisał(a)
Ela, zostawiłam garść szyszek olchowych w wiaderku, padał deszcz i woda zrobiła się czarna.
Nie wiedziałam, że one mają w sobie tak dużo barwnika.
Nie wiem, czy nie dałam ich za dużo do oczka, oczko ma poj. 400 l.




Nie pamiętam czy to Tobie napisałam, że trzeba kontrolować wodę jej zabarwienie. Jeżeli bardzo ciemnieje to wyciągnij szyszki.
400 l to 40 wiader tak sobie to wyobrażam.
Najważniejsze czy jest czysta woda. Czy gina glony. Możesz tak zrobić jak dajesz słomę nie dawaj szyszek.
U mnie oczko wielkie to daje ekstrakt z jęczmienia i szyszki. Danusiu musisz sobie sama wypracować system w którym woda będzie czysta bez glonów.
Ja podaję co można zrobić daje rady co możesz zrobić.
Myśmy na początku też błądzili. Kupowaliśmy chemię zupełnie nie potrzebnie tylko po to aby wzbogacić firmy. Jest wiele sposobów naturalnych i to stosuje.

Zapisuj sobie co dawałaś i kiedy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 23:18, 10 lip 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ela, bardzo Ci dziękuję za wszystkie rady.

Wstawiłam u siebie zdjęcia oczka.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Dorota123 14:18, 11 lip 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Przeczytałam, że planujesz rozmnażać róże. Ja wczesną wiosnąwcisnęłam że 20 patyków z róż i 2 chyba się ukorzeniły, widać że rosną. Niedawno wcisnęła w doniczkę 3 patyki Garden of roses, stoi w głębokim cieniu pod orzechem. Na razie jest bez nakrycia, ale chyba zrobię jej kapturek z folii.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 16:07, 11 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Dorota123 napisał(a)
Przeczytałam, że planujesz rozmnażać róże. Ja wczesną wiosnąwcisnęłam że 20 patyków z róż i 2 chyba się ukorzeniły, widać że rosną. Niedawno wcisnęła w doniczkę 3 patyki Garden of roses, stoi w głębokim cieniu pod orzechem. Na razie jest bez nakrycia, ale chyba zrobię jej kapturek z folii.



Dorotka taki miałam zamiar dzisiaj, ale znowu coś wyszło ważniejszego. Tawuły wczoraj ciełam i muszę je dzisiaj wyrównać za późno przycięłam o co najmniej tydzień i zdrewniały. Stercza w każdą stronę. Już eMa nie posłucham bo ładnie kwitną okwitly i zdrewniały. Trzmieliny też trzeba przyciąć. Po tych deszczach wszystko rośnie trawnik też do skoszenia dzisiaj.
Nawet w niedzielę nie ma odpoczynku, jutro będą odpoczywać.

Odnośnie rozmnażania teraz długo lato w następnym tygodniu na pewno się rozmnażaniem zajmę.

Non stop coś do zrobienia takie drobiazgi a czas ucieka już 10 lipca.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MiluniaB 18:37, 11 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
ElzbietaFranka napisał(a)
Milunia tomjestvta róża wrzosowa fotki z 2019 r. Z zeszłego roku nie mam. Widocznie już nie było czego focic bo słabo kwitła.




To jest 2017 rok jak rozkwita. To nie jest róż to jest wrzosowy kolor jak u Novalis. Dla porównania po prawej Novalis zrobiona w cieniu.
Oczywiście inny układ i kształt płatków, ale jest pełna.


Elu dziękuję Wydaje mi się, że miałam taką samą. Niestety z mojego doświadczenia wiem, że róże fioletowe, wrzosowe ciężko znoszą przesadzanie. Moja Novalis była wielkim krzakiem teraz jest małym krzaczkiem, ale się rozkręca i pięknie kwitnie. Natomiast ta taka jak Twoja kupiona jako bezodpływowa niestety się nie przyjęła

Piękne masz róże
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies